Burning man. Неоднозначний та особливий фестиваль

Burning man – це унікальний, не схожий на жоден інший фестиваль, який має свою унікальну історію та масу інших особливостей про які ми вам розповімо.

Що таке Burning man?

Open-air? Рейв? Концерт? Фестиваль? Арт-об’єкт? Чи може косплей? Жодне з цих визначень не підходить для того, щоб описати це дійство. Організатори Burning man відмовляються від будь-яких ярликів і називають своє творіння «подією», яка щорічно збирає тисячі людей в пустелі Black Rock штату Невада. Таке визначення цього «фестивалю» склалось, мабуть, тому, що кожен, хто відвідував його, давав своє певне визначення. Це щось особисте, суб’єктивне і зовсім не точне. В цьому місті кожен, незалежно від статті, віку, орієнтації, політичних поглядів та вірувань може втілити свої найсміливіші творчі ідеї і зустріти у відповідь лише цікавість та захват (і ніякого осуду).

Як все розпочалось?

Історія Burning man бере свій початок в 1986 році. Компанія друзів зібралась на пляжі, в Сан-Франциско, в день літнього сонцестояння для того, щоб спалити опудало дерев’яного чоловіка. Вечірка вдалась. З того часу друзі почали проводити її кожен рік, а опудало стало її символом. В 1990 році ця подія зібрала майже 800 учасників, тому поліція, з метою безпеки, заборонила спалювати дерев’яну конструкцію. Організатори і всі прихильники Burning man об’єднались з спільнотою Cacophony Society (Какофонічна спільнота, яка визначає себе як об’єднання вільних людей, які бажають розширити досвід за межі повсякденності через безглузде божевілля) і перенесли дату святкування на останні вихідні літа. Також тоді вони вирішили змінити локацію: з пляжів Сан-Франциско вони перемістились в пустелю Блек-Рок в штаті Невада. Саме в пустелі Блек-Рок пляжна вечірка перетворилась в грандіозний фестиваль Burning man, на який приїжджають тисячі людей в пошуках емоцій та вражень.

Що варто знати?

Всім, хто вирішить відправитися в пустелю Блек-Рок, необхідно знати про 10 основних принципів «Burning man, які створені з метою збереження унікальної атмосфери.

1. Всезагальна участь: кожен може стати частиною Burning Man, адже не існує жодних обмежень.

2. Дарування: подарунки підносяться безкорисливо, а не в обмін на щось.

3. Декомодифікація: відсутність угод, споживацтва, спонсорства та реклами. Будь-які логотипи заборонені.

4. Радикальна самодостатність: розраховувати можна тільки на себе.

5. Радикальне самовираження: тут прийнято демонструвати свої таланти і виражати себе: цензури немає, кожен сам встановлює собі рамки.

6. Спільні зусилля: тут цінують творчу співпрацю і взаємодію.

7. Відповідальність: на кожному з учасників лежить відповідальність за себе і суспільний добробут.

8. Не залишати слід: організатори вимагають з повагою ставитися до навколишнього середовища.

9. Участь: спостерігати з боку не вийде, кожен має внести свій вклад для загального блага, щоб потім як слід відпочити.

10. Тут і зараз: особистий досвід безцінний, теорія ніколи не замінить практику.

Почати організацію поїздки варто з придбання квитків на фестиваль. Вартість одного квитка становить 450$. Вперше їхати на Burning Man краще в компанії друзів, які вже «плавали і знають». Вони і підкажуть скільки їжі та води брати з собою, і поділяться пачкою вологих серветок. Новачків, які вперше опинилися в пустелі, називають virgin burners (з англ. – незаймані Бернери).

Вибір житла в пустелі Блек-Рок невеликий: це або кемпінг-автомобіль, на якому ви дісталися до місця призначення, або намет. Якщо вибір припав на намет, то на комфорті можна поставити хрест. Проте цей варіант набагато дешевший за кемпінг, де ціни на оренду можуть досягати 10000$ на тиждень. Після вибору житла варто задуматися про місце стоянки.

Що потрібно взяти з собою?

Купити все необхідне для поїздки можна в спеціальних магазинах. Обов’язковими є яскраві костюми. Це один із способів самовираження на Burning Man: чим яскравіше, тим краще. Образ для Burning Man – це можливість звернути на себе увагу, висловити емоції і почуття. Де купувати вбрання? У Сан-Франциско! В районі Haight Asbury можна купити вбрання, якому позаздрить сам сер Елтон Джон. Костюми повинні бути максимально зручними і враховувати можливість різких перепадів температур. Шуба і шапка будуть доречні вночі, а вдень можна обійтися шортами і бікіні. Також не варто забувати сонцезахисні окуляри та головні убори. Що не треба брати? Зайві кошти та засоби догляду за тілом: кількість води сильно обмежена, а гроші дійсно не знадобляться, адже відповідно до одного з принципів, тут нічого не продають і не купують (крім кави і льоду). «Безкорисливе дарування» – за словами засновника заходу Ларрі Харві – це протиотрута від «капіталізму на стероїдах».

POST A COMMENT