Культова добавка. Все про популярні гриби

Рейші, шиітаке, майтаке, левова грива і кордицепс. Це далеко не всі гриби, які стали модними в гастрономічній індустрії. Сучасний світ використовує гриби і у вигляді смачних додатків до страв, і у формі БАДів. Розбираємось у чому полягає їхня популярність та яку користь вони приносять організму.

Спершу треба зрозуміти, що організми грибів мають ознаки і рослинного, і тваринного світів. Гриби відкладають глікоген, а не крохмаль, тому їх утотожнювали з тваринами, проте вони мають можливість необмеженого росту, що властиво рослинам. Тому гриби – окреме царство в світі природи, а наука, яка їх вивчає – отримала назву мікологія. В основі грибів – грибниці з тонких волокон, в них і відбуваються всі найактивніші процеси.

Шиітаке

Популярний складник страв у суші-барах, які відвідують українці. Його додають до салатів, кладуть у роли або ж сушать та роблять грибні чіпси. Цей гриб має солодкуватий присмак. За підсумками дослідження Американської асоціації з вивчення раку, яке було опубліковано ще в 1970 році, цей гриб теж здатний допомагати вилікувати цю страшну хворобу. А ще він знижує рівень холестерину і покращує кровообіг. Тому сміливо додаємо до раціону.

Рейші

З порошку рейші виготовляють «грибну каву», адже саме в цих грибів є властивість бадьорити організм. Цей гриб також називають «ганодерма» і вважають, що він і справді може продовжувати тривалість життя. В 2010 році фармакологічні дослідження показали, що ганодермічна кислота може роз’їдати клітини раку, а ще укріплювати імунітет разом з цим. Азіати використовують рейші в народній медицині вже тисячі років. Зазвичай гриб росте на деревах, але можна знайти й на землі. Рейші має щільну структуру, тому його заварюють або роблять порошок, який використовують у найрізноманітніших цілях, але найчастіше як добавку.

Майтаке

Гриб досить схожий на шиітаке, але ззовні нагадує морську губку, хоч росте він на деревах. Його також історично використовували в Азії. В Японії, наприклад, його пили для поліпшення імунітету, збереження стрункості і заспокоєння нервів. Майтаке – рідкісний гриб, тому заплатити за нього доведеться суттєво більше, ніж інші.

Чага

Чага нагадує загрубілий наріст на деревах і використовувати його наші бабусі почали раніше за азіатів. Знайти гриби чага можна в більшості аптек за доволі доступною ціною. В першу чергу чага використовується для лікування проблем зі шлунком, при виразці і гастриті, а ще для зменшення болю при злоякісних пухлинах. Гриби мають чимало антиоксидантів, тому добре виводять з організму токсини.

Кордицепс

Дуже популярний в антивіковому догляді. Саме кордицепс – король за кількістю антиоксидантів та джокер в боротьбі зі старінням. Нормалізація обміну речовин, розчинення каменів, захист від тромбів йому під силу. Треба зауважити одну моторошну деталь. Цей гриб розмножується спорами, що приростають до комах і ростуть просто на них, вбиваючи носія.

Чайний гриб

Чайний гриб поліпшує травлення і збагачує мікрофлору кишечника. Це суміш оцтовокислих бактерій, невеликої кількості етилового спирту, приблизно 0,5%, і дріжджів, які за сумісництвом і є грибами. Різниця лише в тому, що ці гриби одноклітинні і живуть в рідких або напіврідких субстратах. Раніше чайний гриб вирощували чи не в кожному домі, вважаючи, що напій з нього лікує чи не всі хвороби. Щоб виростити чайний гриб потрібно заварити банку будь-якого солодкого чаю і накрити марлею та відправити в тепле місце на два місяці, далі він виросте сам. Гриб нагадує млинець, під яким і утвориться диво-напій, який треба просто поповнювати чаєм.

Левова грива

Цей гриб має й чимало інших чудернацьких назв, зокрема «дідова борода». Проте зоологічна тематика ближча біологам, тому вони називають цей гриб «Lion’s Mane». Він добре допомагає концентруватися і запобігає порушенню роботи клітин мозку. Ще гриву рекомендують приймати пацієнтам з депресією або з підвищеною тривожністю, адже цей гриб нормалізує роботу центральної нервової системи.

POST A COMMENT