Мотиви минулого. Стиль Mid-century modern

Останнім часом на сторінках глянцю все частіше з’являються зображення інтер’єрів, які дуже схожі на ретро квартири американських бабусь та дідусів, або на надто модерні квартири часів СРСР. Що таке стиль Mid-century modern, які він має особливості та як його реалізувати? Ми дамо відповіді на ці запитання і розберемося у всіх тонкощах неоднозначного інтер’єрного рішення.

Історія

Стиль Mid-century modern виник на просторах Америки в кінці 1940-х років, щоправда термін, який відомий нам сьогодні, придумали набагато пізніше. Вперше він зустрічається в 1983 році. Його згадує американська журналістка Кара Грінберг в своїй книзі, яка так і називалась Mid-century Modern: Furniture of the 1950’s. Назва перекладається буквально – «модерн середини століття». Він об’єднав в собі творчість дизайнерів і архітекторів з 1940-х по 1960-і, які працюють в основному в Америці. Цей стиль виник і набув своєї популярності після Другої світової війни, коли люди хотіли зробити свою домівку більш комфортною, затишною та теплою, тому вони почали оточувати себе яскравими фарбами, орнаментами і світлом, щоб створити навколо більш радісну атмосферу.

Основні елементи

В інтер’єрах Mid-century в першу чергу можна побачити темне дерево: підлогу і стіни часто оброблені саме ним, нерідко можна зустріти декоративні панелі. Але цей стиль в першу чергу демократичний, тому сміливо можна використовувати шпон і фанеру для оздоблення. Крісла на високих ніжках, незвичайні орнаменти, культові предмети меблів і оригінальні світильники зроблять цей стиль особливо впізнаваним.

Планування

Планування повинно бути максимально відкритим: дизайнери ХХ століття надихались мінімалізмом скандинавських і бразильських інтер’єрів. Головний принцип: менше сміття, більше повітря. Зонувати простір можна за допомогою легких перегородок і розсувних ширм, щоб створити відчуття «розмитих кордонів». Панорамні вікна теж розширять приміщення. Вони створять ефект необмеженого простору: межа між будинком і природою буде здаватися не такою очевидною.

Кольори

В інтер’єрах цього стилю найчастіше можна зустріти комбінацію вохристих, коричневих, сливових і оливкових та темно зелених відтінків. Як акцент можна використовувати геометричні патерни соковитих, але не занадто активних тонів. Орнаменти Mid-century трохи іронічні, навіть дитячі ─ в цьому стилі сильно відчувається вплив поп-арту. Такими шпалерами не варто обклеювати всю квартиру відразу ─ краще виберіть одну видову стіну (на її тлі дерев’яні предмети інтер’єру будуть виглядати максимально вдало).

Меблі

Інтер’єр в стилі Mid-century modern найчастіше можна впізнати по меблях на тонких, розставлених в різні боки, ніжках. Також в ньому активно використовуються предмети з пластмаси ─ це стало можливим завдяки технологічному прогресу тих років, коли пластик був на піку популярності. Меблеві легенди, створені в цей період ─ це Eames Lounge Chair від Чарльза і Рей Імз, стільці від Арне Якобсена, Ієро Сааринена і Вернера Пантона. Вони до цих пір часто стають невід’ємною частиною інтер’єру в стилі Mid-century і не тільки.

Він об’єднав в собі творчість дизайнерів і архітекторів з 1940-х по 1960-і, які працюють в основному в америці.

Освітлення

Розвиток аеродинаміки вплинув на естетику Mid-century modern: світильники почали нагадувати космольоти і літаючі тарілки. Також були популярні лаконічні круглі підвіси з пластику і металу, а деякі світильники нагадували підвісні мобілі, більше схожі на предмет сучасного мистецтва. Вибирайте! Крім люстри в центрі кімнати, в ті часи почали використовувати зонування світлом: наприклад, торшери близько крісельної групи, настільні світильники або нічники – все це урізноманітнило і функцію, і декоративність цього стилю.

Декор

В цей стиль гармонійно впишеться сучасне мистецтво, яскраві картини і скульптури. Відмінний варіант ─ картини і постери в стилі Енді Ворхола. Можна використовувати і вінтажні предмети меблів середини минулого століття. А якщо на дачі у вас залишилося крісло на високих дерев’яних ніжках, то сміливо перевзуйте його в новий текстиль – автентичний предмет меблів а-ля Mid-century modern готовий.

POST A COMMENT