Гра технологій. Beauty-індустрія майбутнього

Зеркало вже вміє розрізняти емоції, помади друкують на 3D-принтерах, сонячне опромінення визначають наклейки, а панацеєю від всіх бід вважають led-капсули. Це про сьогодення. Індустрія краси нерозривна з наукою та новими технологіями, а генії біохакінгу не перестають дивувати. Звучить, подібно до опису сюжету якоїсь фантастики. Але й справді, тепер існує розробка підшкірних чіпів та розумних тату. Краса сучасного світу – прерогатива роботів? Розбираємося, чи справді йде боротьба з природністю.

«Розумні татуювання»

Флеш-тату – це безумовний тренд останніх кількох літніх сезонів. А тепер уявіть, що сріблястий або золотистий малюнок може синхронізуватися з електронними пристроями. В такі татуювання можна навіть шифрувати інформацію та сканувати її за допомогою мобільного, або ж передавати дані на смартфон. Здається, фітнес-браслети мають солідного конкурента. Творець першого «розумного» татуювання Сінді Хсін-Ліу Као назвала свій винахід DuoSkin. Технологія народилася в бостонській лабораторії MIT Media Lab при сприянні Microsoft. Цю технологію для свого показу використав дизайнер Крістофер Беванс, засновник бренду Dyne. Гості могли за допомогою телефонів відсканувати тату на шкірі моделей і дізнатися докладніше про кожну річ.
Закодувати в таке татуювання можна вашу групу крові та всю інформацію на випадок непередбачуваних обставин. А ще можна використовувати як флешку.

Підшкірні мікрочіпи

Це винахід біохакінгу. Невеличкий імплант, розміром приблизно, як рисове зерня, вживляють між великим та вказівним пальцями. Печіння може виникати в цій зоні ще два роки, а заживати рана від такої процедури буде близько місяця. Мікрочіп аналізує процеси в організмі, може сигналізувати про ймовірні захворювання та відтворювати на лептопі, з яким синхронізований, життєві показники. Мікрочіпи – це циліндри, виготовлені з боросилікатного скла або біологічно нейтрального скла Schott 8625. Вони створені без використання свинцю, а ще залишаються в інертному стані до появи джерела електромагнітного поля, яке б зчитувало інформацію. Чіпи також поділяють на RFID (radio frequency identification) – такі можуть, наприклад, відкривати двері, коли ви підносите руку до сканера, і високочастотні NFC-чіпи (near-field communication). Їх робота нагадує систему Pay Pass, якою ми вже користуємося в кредитних картках. Американська компанія Three Square Market провела експеримент. Такі чіпи, за рахунок фірми, на добровільній основі встановили п’ятдесятьом працівникам фірми. Чіп також виконує роль пропуску на робоче місце, кредитки і візитки. Вартість такого дива техніки – 300 доларів.

Естетичний біохакінг

В Пітсбурзі науковці розвинули цілий біохакінговий стартап, який отримав назву Grindhouse Wetware. Вчені вирішили проекспериментувати з імплантами. Вони у них з підсвіткою та ще й самі заряджаються. Навіщо обирати сяючий хайлайтер, якщо можна підібрати правильний імплант? Співзасновник компанії, про яку йдеться, й сам вживив собі в передпліччя монітор Circadia. Пристрій передає температуру тіла на смартфон і навіть сам за необхідності може викликати швидку. А зелена підсвітка виглядає дуже ефектно. Є також пристрій у формі червоної зірки, його назвали Northstar. Він створений заради естетичного задоволення власників. Червона зірка просто гарно світиться.

Мікрочіп аналізує процеси в організмі, може сигналізувати про ймовірні захворювання та відтворювати на лептопі…

Без ножів

Існують варіанти нанопристроїв для тіла, які не вимагають вживлення та хірургічної підтримки. Наприклад, пристрій OmniTouch одягається на передпліччя та передає дані з телефона на долоню. Селфі можна робити просто рукою! Але ж не можна забувати й про вічну моду на здоров’я та натуральність. Перш ніж придбати підшкірний чіп необхідно задуматися про те, чи справді це так зручно і чи готові ви жити з думкою, що електроніка вже всередині вас?

POST A COMMENT