Символ чистоти. Секрети перлин

Перлини найчастіше – поза тенденціями та не піддаються впливу часу. Проте зараз відбувається новий ажіотаж навколо них. Про ці дивовижні дари природи та про їхні особливості розповідаємо далі.

Хто перший використав?

Використовувати перлини для виготовлення прикрас почали ще древні народи Греції, Риму, Ассирії, тому важко сказати, хто зробив це першим. Щоправда, використання перлин не набуло популярності в Єгипті, тамтешні майстри мали неабияку вправність у виготовленні прикрас із металів. На Катарі знайшли перли, віком 5 тисяч років, а в Японії, в музеї, зберігається прикраса, якій більше 10 тисяч років. Історичною батьківщиною перлин вважають Перську затоку, але, вони є не тільки там. Їх так само можна знайти, наприклад, у Венесуелі – на іншому кінці планети. Вперше перлини там знайшов Христофор Колумб. Під час своєї знаменитої подорожі португальський мореплавець зробив зупинку на одному з берегів Південної Америки. Коли він готував устриці на вогні, він і виявив перлину всередині стулок. Ця знахідка дозволила вдвічі збільшити виробництво прикрас з перлин.

Значення

Перли – символ чистоти. У стародавні часи їх часто порівнювали з образом Діви Марії. Саме тому багато ікон із зображенням Богородиці прикрашали перлами, і саме тому прикраси з перлів часто надягають на весілля. Британська королева Єлизавета I, як відомо, ніколи не виходила заміж, тому все життя одягалася в плаття, розшиті цим природним матеріалом. Крім того, в древніх іранських книгах є записи про те, що пірнальники, яким вдавалося знайти перли, отримували Боже благословення. Ті, кому вдалося їх виловити, вважалися хорошими, гідними людьми.

Цінність

Цінність перлин визначається за кількома факторами. Перший з них – колір, він повинен бути рівномірним, без будь-яких вкраплень. Необхідно також звертати увагу на форму перлини. Найдорожчими перлинами заслужено вважають симетричні круглі кульки, без горбинок та впадин. Не меншу цінність мають і перлини в формі краплини. Асиметричні перлини використовують для виготовлення брошок або інших одиничних прикрас. Окрім цього, хороші перлини повинні по-особливому рівномірно відображати світло. Перлинам, на відмінну від діамантів, рубінів, не потрібні полірування та огранка. Також перлини можуть зрости в ціні, якщо раніше вони належали видатним персонам. Наприклад, ниточки перлин Коко Шанель завжди високо оцінювались, а Перегрина, перлина вагою майже в 56 карат, яка в XX столітті належала Елізабет Тейлор, була продана на аукціоні за рекордні 11,8 мільйона доларів.

Прісноводні і морські перлини

Прісноводні перлини мають нижчу якість. Знайти за межами заливу хороші перлини досить складно. В річках вони найчастіше пласкі, тому їх використовують для вишивки чи прикрашання ікон. Щоб визначити, які перли перед нами, використовується спеціальна машина. Агрегат перевіряє нутро перлини на наявність магнію. Якщо він є – значить перли прісноводні, тому що в морській воді всі метали з неї вимиваються.

Історично батьківщиною перлин вважають перську затоку.

Зберігання

З часом перлини псуються, хоч і мають хорошу міцність. Щоб прикраси з перлами довго «жили», рекомендовано зберігати їх у ванній кімнаті, адже вологість повітря у цій кімнаті завжди вища. Справа в тому, що перлина на 80 відсотків складається з карбонату кальцію, на 10 – з інших хімічних сполук, на 5 відсотків – з речовини, яка входить до складу людських нігтів, і ще 5 – це звичайнісінька вода. Якщо перлина висохне, вона зіпсується.

POST A COMMENT