Висока небезпека. Як підбори впливають на здоров’я

Багато жінок не можуть уявити своє життя без пари взуття на високих підборах. Піднявшись навшпиньки (тобто на підбори), начебто миттєво худнеш: ноги візуально подовжуються, в попереку з’являється красивий прогин і талія здається тоншою. Безумовно, будь-які підбори додають силуету витонченості та жіночності, але яка ціна цих привілеїв?

Кістки і суглоби стопи – це система організму, яка сформувалась відповідно до особливостей нашої ходи. Вона дозволяє рівномірно розподіляти вагу тіла і підтримувати рівновагу під час ходьби. За задумом природи основне навантаження у людини припадає на три точки – п’яту, область під великим пальцем і під мізинцем. Якщо ви стали на підбори, то вся ваша вага тисне вже на дві точки. А якщо взуття з вузьким мисом, то точка опори взагалі одна. Центр рівноваги зміщується. Здавлені пальці не витримують і починають деформуватися.
Високий каблук, в поєднанні з вузьким мисом, призводить до деформації стопи. За колишніми стандартами допустимим взуттям вважали те, де висота каблука не перевищувала чотирьох сантиметрів. Все, що вище, веде до перевантаження. А якщо ще додатково стиснути стопу з боків, то це сприятиме деформації великого пальця. Він починає підгинатися, суглоб запалюється, змінює форму і згодом вже ніколи не повертається на звичне місце. Ситуацію може виправити лише операція. Виникають також і серйозні внутрішні проблеми. Зсув центру ваги викликає посилення тиску на хребет, застій крові в органах малого тазу. Мозолі та інші дрібниці на тлі цих всіх проблем відходять на другий план. Проте, не слід забувати, що на стопу проектується весь організм, і мозоль перекриває не тільки точку опори, а й точку акупунктури – відображення того чи іншого внутрішнього органу.

Вибір між красою, модою і комфортом завжди болісний. А компроміс не завжди знаходиться. Ти знову і знову стираєш пальці (п’яти) в кров. У сучасне знаряддя тортур взуття перетворюється завдяки поєднанню кількох факторів: високий каблук; занадто вузький мис; невідповідна висота задника; тонкі ремінці; синтетичні матеріали.

Варто пам’ятати, що каблук вище шести сантиметрів для ходьби в принципі не призначений. На такому потрібно вміти красиво вийти з машини, дійти до крісла і зручно влаштуватися для демонстрації бездоганних ніг. Якщо каблук надто високий, то стопа норовить зісковзнути вниз по черевику, як по гірці. Якщо мис вузький, пальці будуть здавлюватися. Якщо на миску виріз, то великий палець буде пролазити в цю діру, і на широкому місці, на рівні суглоба, шкіра неминуче зітреться. Що ж обрати? Найкраще – закритий округлений мис та каблук не вище 6 сантиметрів, якщо ви знаєте, що вас чекає тривале перебування «на ногах». Ремінці – це ще один важливий чинник, який провокує безліч проблем. Попереджаємо: чим ремінець тонший, тим більша небезпека стерти ноги до крові. Вузькі ремінці категорично протипоказані при наявній у жінки схильності до набряків і судинної недостатності: ремінці будуть врізатися в тил стопи. Цього ні в якому разі не можна допускати при варикозному розширенні вен.

Залишайте свої улюблені підбори для важливих моментів…

Але, перш ніж закотити очі і розкритикувати взуття на високих підборах, давайте запитаємо експертів, що можна зробити, щоб уникнути шкідливих впливів? Дослідник впливу підборів на здоров’я доктор Йонг-Сок рекомендує любителькам «шпильок» зміцнювати свої щиколотки за допомогою вправ. Наприклад, вставши босоніж на підлогу, підніматися вгору на пальці ніг і опускатися вниз. Або на краю сходинки опускати і піднімати п’яти. Подібним чином тренують м’язи гомілки балерини.

Професор біології доктор Ніл Кронін з університету Квінсленда (Австралія), який теж проводить дослідження впливу взуття на шпильці на здоров’я, пропонує носити підбори не частіше 2-3 разів на тиждень і знімати їх кожен раз, коли ви сидите – це дозволяє м’язам трохи відпочити від навантаження.

Незважаючи на запевнення Крістіана Лабутена, що ідеальна висота шпильки – це 11 см, ортопеди пропонують власну, більш об’єктивну версію. Обчислюється вона за формулою: довжина стопи поділена на сім. В середньому, «здоровий» каблук не повинен перевищувати 4 см. Саме така його висота, на думку медиків, завдає мінімум шкоди м’язам і суглобам.

Попри небезпеку, туфлі на високих підборах залишаються у наших гардеробах. Вони частина жіночого життя. Варто лиш пам’ятати про раціональне використання. Залишайте свої улюблені підбори для важливих моментів, під час яких вам просто необхідно виглядати неперевершеною. В інших ж випадках можна обійтись «скромнішою висотою» і обрати каблук не вище 6 см. Це і здоров’ю не шкодить, і виглядає елегантно.

POST A COMMENT