Цінний елемент. Насіння, яке змінює раціон назавжди

Мова йде про 5 основних видів насіння, які містять найбільшу кількість корисних елементів і, що найважливіше, їх не важко придбати
в нашому регіоні. Здорове харчування передбачає додавання насіння до страв і мова точно не про смажені ядра соняшника, а про справжній набір корисних вітамінів та жирів.

Перший хліб був із насіння, розпеченого на камені. Археологи дослідили, що саме зерна були в основі раціону древніх людей. Багаті поліненасиченими жирними кислотами, клітковиною, складними вуглеводами і білками вони давали бадьорість, стимулювали до активності, дозволяли швидше відновлюватися після травм. Це все те, чого так не вистачає зараз жителям мегаполісів. Зерна мають низький глікемічний індекс, тому навіть якщо ви стежите за вагою, то вони лише сприятимуть схудненню. Вживання насіння особливо добре підходить для тих, хто на дієті та прагне стабілізації позначки на вагах. Тому неправильно ігнорувати його частку в своєму раціоні. Так ми позбавляємо організм корисних рослинних жирів. Тож яке насіння можна вважати найкориснішими? Ми підібрали для вас найбільш цікаві (і корисні) варіанти.

Льон

Одна чайна ложка льону на день забезпечує необхідну кількість Омега-3. Насіння льону вважається жіночим: в ньому містяться речовини, подібні до жіночих статевих гормонів, які допомагають відрегулювати гормональний фон і безпосередньо позитивно вплинути на якість шкіри і волосся. Лляні зерна можна додавати до салатів, каш, супів та йогурту в невеликій кількості, адже вони мають яскравий смак.

Чорний кмин

Ці зерна рекомендують лікарі в процесі відновлення мікрофлори кишечника, адже це єдине насіння, яке має антибактеріальні властивості. А найцінніший елемент в цих зернах – тимохінон. Елемент відповідає за підсилення імунної системи, тож ігнорувати кмин восени точно не треба. Кмин як спецію додають в будь-які гарячі страви, випічку, в тому числі і солодку, а ще з ним готують каву і чай.

Сорго

Якщо порівнювати зерна цієї рослини з популярними рисом і пшеницею, то сорго мають найнижчий глікемічний індекс. Флавоноїдів ж тут найбільше. Вони оздоровлюють судини і виконують роль потужних антиоксидантів. Нерозчинні харчові волокна насіння сорго є живильними елементами для мікрофлори кишечника, від якої на 80% залежить і здоров’я, і ​​краса. Їсти сорго можна як крупу та варити з неї каші. З обсмаженого і перемеленого сорго варять напій, який схожий на кави, а борошно сорго нерідко змішують з пшеничним або житнім в пропорції 30:70 і печуть хліб.

Амарант

18 відсотків амаранту – чистий білок, а це гормони і ферменти для всіх процесів в організмі людини. Амарант – джерело полінасичених жирних кислот, які бережуть організм від запальних процесів і таким чином зберігають молодість. Також в зернах міститься сквален, він синтезує вітамін D в організмі та знижує рівень холестерину в крові. Амарант можна додавати до салатів та супів, а з борошна амаранту печуть хліб, поленту і печиво.

Чіа

В середземноморських країнах цей різновид шалфею використовують для приготування величезної кількості різноманітних страв. В насінні чіа містяться клітковина, біодоступний кальцій, магній, фосфор і антиоксиданти. Зернята чіа використовують під час схуднення, адже вони забезпечують тривалу ситість за рахунок того, що розбухають всередині шлунку. Особлива цінність цього продукту полягає в тому, що чіа – один з небагатьох продуктів, який містить альфа-ліноленову кислоту, яка є одним з різновидів Омега-3. Вона забезпечує нормальну прохідність крові, тож вживання чіа – профілактика утворення тромбів, а також цей елемент пришвидшує мозкову діяльність через когнітивні функції. Як їсти? Зерна чіа підходять до десертів без випікання. Їх можна використовувати як корисну добавку до йогуртів, салатів, а також мелені зерна додають до грильованих овочів.

POST A COMMENT