Теорія обману. Як відрізнити репліку від оригіналу?

Дуже хочеться трендову сумочку, яку в Україні ще й не купити? О! «Професійний баєр» в Інстаграм пропонує привезти саме таку, саме з нової колекції, дешевше ніж на офіційному сайті. Логічне питання: «в чому обман»? Якщо очевидних ознак недобросовісності ви не знайшли, то необхідно звернути увагу на деталі.

Ціна деяких фірмових сумок може становити близько 5000-7000 доларів. Якщо аналогічна сумка коштує менше в 2-3 рази, то ви ризикуєте витратити 2000 доларів за копію. Придбати брендові речі і при цьому заощадити, звичайно, можна: для цього потрібно всього лише стежити за розпродажами. Зазвичай відомі торгові марки розпродажі влаштовують в кінці сезону і знижки часом сягають 80 відсотків. Це єдина можливість заощадити кошти без втрати якості.

Логотип

Символіка, яка вказує на фірму-виробника – це один з найважливіших елементів бренду, недарма ж дизайнери розробляють шрифти та логотипи. Слід уважно ставиться до того, як зображений логотип, чи є помітні дефекти і помилки, яким способом він нанесений на річ. Якщо це нашивка, то іноді вона пришивається волосінню так, щоб на вивороті не було слідів. Логотипи багатьох брендів мають особливі кольори і текстури, тому якщо перевірити ці нюанси до придбання речей, то можна уникнути покупки репліки.

Фурнітура

Кожен іменитий бренд має впізнавані деталі на своєму одязі: патчі на джинсах з шкіри або міцного спресованого паперу, лейби, застібки, нашивки, ґудзики, блискавки чи заклепки. Ось, наприклад, поло Lacoste можна відрізнити по ґудзиках: вони мають характерний перламутровий блиск і два отвори, решта – підробка. До того ж, часто на цих елементах красується логотип.

Етикетки зі штрих-кодами

Буде не зайвим дізнатися, в якій країні (або країнах) розташовується виробництво заповітної марки. Перші три цифри штрих-коду вказують якраз на країну-виробника, наступні п’ять – на підприємство, де виріб був виготовлений. Не соромтеся запитувати консультантів або просити їх надати вам сертифікат відповідності.

Якість тканини

Світові бренди нізащо не виберуть неякісні матеріали для пошиття колекцій. В одязі найчастіше трапляються бавовна, шовк та кашемір, твід, льон. Ми ж любимо брендові речі за те, що до них приємно торкатися, чи не так? Природні матеріали викликають довіру, а ще вони екологічні, тому не можуть нашкодити ні нашому здоров’ю, ні екосистемі. Зверніть увагу на склад, описаний на етикетці, а ще перевірте рівномірність текстури, рівність швів, крій. Якщо нитки не до кінця обрізані, а ґудзики погано тримаються, то річ – підробка. Хороші дизайнери не втратять репутацію на таких дрібницях.

Чому варто уникати підробок?

Ми часто купуємо речі схожих фасонів, які бачили на подіумах, щоправда знаходимо їх в різноманітних ТЦ. Справді, чимало мас-маркетів мають офіційний дозвіл на копіювання фасонів і крою відомих на увесь світ марок. Ці моделі мають більш демократичну ціну та теж можуть доволі непогано носитися.

З репліками ж ситуація інша, це «темна» сторона виробництва одягу. Зазвичай, купуючи такі речі, ви не отримаєте жодного сертифікату чи підтвердження якості того, що купуєте. А тепер уявіть, що ви придумали унікальну річ, її оцінили в цілому світі, разом з тим в цілому світі почали її копіювати, використовуючи неякісні матеріали і продавати у ролі вашого витвору. Як би ви почувались? В основному репліки їдуть з Китаю, Індонезії, Туреччини та інших країн Східної Європи та Східної Азії. Однак, це зовсім не означає, що країна прямо вказує на підробку. Справа в тому, що більшість виробників переносять туди своє виробництво через те, що у цих країнах низькі податки і дешева робоча сила. Все це в результаті робить виробництво взуття та одягу дешевшим. Не дивуйтеся тим, що всесвітньо відомі бренди шиють свої речі в Китаї, адже якість від цього гіршою не стає, а от репліки, які штампують підпільно, – це вже інша сторона медалі. До прикладу, IPhone виготовляють в Китаї, хоч розробка з Каліфорнії. Тоді виникає питання: у чому ж різниця? Відповідь проста – якість, матеріали та ціна. Найлегше уникнути репліки, купуючи речі в офіційних магазинах брендів. Якщо ж ціна «кусається, то варто знати, що чимало відомих марок мають і стокові магазини, в яких оригінальні речі можна знайти за значно демократичнішою ціною.

POST A COMMENT