Технічна заміна. Роботи, які змінюють світ

Чи задумувалися ви, що й цю статтю теоретично міг би написати робот? Так, як Siri у вашому Iphone підбирає слова, речення може обрати й інший штучний інтелект. З кожним днем ​​майбутнє, яке нам демонструють у фільмах і про яке пишуть в книгах, стає все ближче. Ми починаємо розуміти, що картина «Я, робот» і серіал «Світ Дикого Заходу» – не така вже й фантастика, а реальність, яка от-от стане буденністю. Так це чи ні, можуть міркувати тільки професіонали, вчені та інженери, а ми пропонуємо добірку найвідоміших і в той же час страхітливих технологічних новинок сучасності.

Робот Софія від Hanson Robotics

Робот-гуманоїд Софія був розроблений гонконгською компанією Hanson Robotics для того, щоб згодом стати хорошим помічником в будинках для людей похилого віку або працівником на великих заходах. За словами її творця Девіда Хенсона, Софії притаманний штучний інтелект, вона оснащена функціями обробки візуальної інформації і технологією розпізнавання обличчя. Софія може імітувати людські жести і міміку, а також відповідати на деякі питання і проводити прості бесіди. Інтернет часто гримить новинами про нові досягнення Софії: ось вона заявила, що вважає важливими сімейні цінності і хоче назвати дочку на честь себе, ось вона стала першим роботом в світі, якому дали громадянство, ось вона отримала в своє розпорядження ноги і навчилася самостійно ходити, а ось Софія говорить про те, що хотіла б втілити в собі найкращі людські якості. Проте ми вже не забудемо того, коли робот Софія на питання свого творця Девіда Хенсона, чи хоче вона знищити людство, відповіла: «Добре, я знищу людство». Звичайно, це було всього лише випадковістю, і пізніше гуманоїд не раз стверджувала, що хоче бути схожою на людей. Однак в цій репліці виражаються всі наші побоювання з приводу майбутнього високих технологій.

Робот-гепард Boston Dynamics

Завдяки своїй унікальній конструкції, «Гепард» став найшвидшим в світі ходячим роботом. Але винахідникам цього виявилося мало: тепер в скарбничку вмінь Cheetah додався ще один корисний навик. Інженери навчили його долати бар’єри. Робот отримав лідар для вимірювання параметрів перешкоди і програмний алгоритм для розрахунку параметрів стрибка, а також його навчили реагувати на об’єкти за допомогою лазерного сенсора бачення. Але вигляд цієї машини більше нагадує якогось високотехнологічного прибульця та все ж змушує пригадати, чи в реальному ми світі, чи кіносеанс скоро закінчиться.

Собакоподібні роботи Boston Dynamics

Ми вже бачили у магазинах електроніки роботів-собачок та навіть дарували їх своїм дітлахам на свята чи й просто заради забавки, але ці винаходи явно не схожі на таких, з якими захочеться побавитися. Чого варте одне відео компанії, що недавно з’явилося на ютуб-каналі NIXOLAS. У відео зображено, як виглядала б Земля, якби роботи Boston Dynamics знищили все живе і залишилися єдиною формою життя.

Роботи – домашні улюбленці

Їх, на відміну від живих істот, не страшно залишити одних, коли йдеш на роботу, з ними нічого не станеться, якщо забудеш їх погодувати, їх не потрібно вигулювати, а найголовніше – вони не вмирають. Загалом, такі роботизовані тварини, як Фербі (Furby) або динозаврик Плео (Pleo) – це відмінний варіант для дитини, яка тільки вчиться піклуватися про когось, або для жителя великого міста, який проводить більшу частину часу поза домом. Але є інше призначення таких тваринок. Наприклад Паро, робот-дитинча голандського тюленя, призначений для лікування хворих і заспокоєння пацієнтів лікарень. Вони полегшують симптоми депресії, знижують тривогу і стрес. Саме такі тваринки допомагають під час реабілітації після інсульту і стають справжніми друзями дітей з аутизмом. Але є й негатив: дорослі прив’язуються емоційно до неживих створінь, а діти беруть за звичку просто вимикати домашнього улюбленця, коли він набрид. А ще такі роботи знижують шанс знайти родину для мешканців притулків для тварин.

Персональні інтелектуальні асистенти

Серед інтелектуальних персональних асистентів нам відомі назви, таких як Siri, Google Assistant, Аліса, Microsoft Cortana і багато інших. Їхній штучний інтелект заточений на те, щоб керувати особистим графіком користувача, здійснювати контроль за його станом здоров’я, знаходити необхідну інформацію і здійснювати інші дії, що спрощують нам життя. З кожною новою версією операційної системи помічники удосконалюються: деякі з них вже мають почуття гумору, здатність розпізнавати музику, вести бесіди і нагадувати про заплановані події. Ми – користувачі – можемо вибирати, яким голосом буде володіти асистент, а також якого роду і наскільки конфіденційну інформацію він зможе отримувати про нас.

POST A COMMENT