Типова помилка. Вся правда про суші

Суші блискавично ввірвались у нашу гастрономічну культуру і непохитно зайняли там своє почесне місце. Нам здається, що ми знаємо все про цю особливу східну страву, але насправді ж наше уявлення базується на тому, що нам пропонують під виглядом так званих «суші». Ми підготували 7 найрозповсюдженіших міфів, розвіяння яких розкриють всі особливості цієї страви.

Міф 1: суші традиційна японська страва

Більшість вважає, що суші – це традиційна японська їжа. Насправді ж, це не так. Суші в Японії стали популярною стравою широкого вжитку відносно недавно, а саме на початку ХХ століття. З точки зору історії цей продукт – новонароджений. Насамперед суші в Японії – це давній особливий спосіб зберігання продуктів. Процедура була такою: сиру рибу загортали в рис і закладали в лід для ферментації. Їсти цю рибу як окрему страву почали іноземці, які з’явились в Японії. Їм ця страва сподобалась, тому вони забирали рецепти з собою та готували вдома. Таким чином в усьому світі стався справжній вибух популярності суші. В Україні, наприклад, кількість японських ресторанів майже така ж, як і кількість тих, що представляє нашу національну кухню.

Міф 2: суші їдять сетами

Суші – це в першу чергу філігранна, ідеальна нарізка риби. Для кожної риби існує своя технологія і техніка, якої навчаються дуже багато років. Крім того, риба в суші повинна бути холодною, а рис – теплим. Принести на стіл такий продукт практично неможливо. Тому в будь-якому більш-менш серйозному суші-барі в Токіо, Сіднеї, Нью-Йорку чи Лондоні вам ніколи не дадуть набір суші. Окремий суші-майстер буде готувати суші поштучно, щоб ви по-справжньому змогли насолодитися їхнім смаком. Тому краще замовляти суші по одному, або не замовляти взагалі.

Міф 3: васабі, соєвий соус, імбир – обов’язкові

Ви ніколи в Японії, в професійному сушібарі, не побачите васабі і соєвий соус на столі. Чому? Тому що це дійсно важливий інгредієнт в приготуванні суші. Суші-майстер сам покладе на грудочку рису рівно ту кількість васабі і змастить рибу рівно тією кількістю соусу, що необхідні для розкриття смаку. Занурювати цілий рол в мисочку з соєвим соусом – це злочин. Таким чином ви перебиваєте всі тонкі риси смаків різноманітних продуктів, які входять до складу.

Міф 4: суші їдять паличками

Більшість японців їдять суші руками так само, як ми їмо пиріжки. Також вони ніколи не занурюють суші в соєвий соус рисом до низу. Японці не роблять так, тому що рис після таких дій розмокає і розвалюється. А ще тому, що видатний смак рису – це одне з головних досягнень суші-майстрів: один кухар від іншого відрізняється тим, як і з чим він його зварив. В багатьох з них є свій особливий авторський рецепт, який він тримає в секреті. Це, свого роду, фірмовий почерк майстра, за яким його можна впізнати. Все тільки здається дуже простим: зварити рис, покласти зверху шматок риби і загорнути в норі. Насправді ж, приготування суші – це ціле мистецтво, яке може бути знищено зайвою краплею соусу.

Міф 5: для суші використовують тільки свіжу рибу

Це найбільша помилка ( і стосується це не тільки суші). Риба буває або жива (не свіжа, а саме жива!), або заморожена. Жива риба в ресторанах – це велика рідкість і високий клас, адже найчастіше її привозять саме замороженою, або охолодженою. Якщо ж вам вдалось знайти живу рибу, то вона, швидше за все, з найближчої водойми.

Міф 6: в суші нічого не додають

В Японії активно використовують смакові і ароматичні компоненти в суші. Це може бути соус, масло або пряний склад, яким змащують рибу. Так досягають смакового багатства і різноманітності страви

Міф 7: роли – це японська їжа

Зовсім ні! Те, що ми називаємо ролами, всі ці «Філадельфії» і «Каліфорнії», були придумані на початку 70-х років японськими кухарами, які працювали в Канаді та США. Це найгірше, що може статися з суші. В їхніх начинках з’являється і крем-чіз, і майонез, і маса інших нетрадиційних речей. Ще один різновид суші – шірачі. Це своєрідний діалог миски рису з викладеною зверху рибою. Майже завжди в цій страві є кремоподібний соус: копчений сир, крем з авокадо або кукурудзи. Є ще інарі. В них рис і риба запаковані в соєвий мішечок. Це маленький шедевр, в якому початкова солона насолода соєвого мішечка яскраво підкреслює смак начинки. Ну і хенд-роли, звичайно. Для Японії це проста їжа, практично вуличний перекус, а в Україні – можливість концентровано продемонструвати смак, який в іншій формі суші буде не таким виразним.

POST A COMMENT