Вибіркове харчування. В чому секрет дієти Дюкана?

Дієта Дюкана стала способом життя багатьох популярних блогерів та тренерів. В її основі – мінімум вуглеводів і максимум білків, а найбільшою перевагою вважається різка втрата ваги та тривалий результат за умови постійної підтримки здорового харчування та основних принципів, які диктує дієта Дюкана.
П’єр Дюкан – це лікар дієтолог, який провів шокуючі дослідження та презентував їх у своїй практиці дієтології ще в 70-х роках, тоді систему харчування з білковою основою вважали епохальним відкриттям. Автор теорії обіцяв стрімку втрату ваги та стабільний результат без постійного відчуття голоду. Прихильників такого способу харчування знайшлось чимало, тому ця дієта зайняла передові позиції серед списку найпопулярніших. У чому ж секрет цього дивовижного способу схуднути?

Справжню популярність Дюкан здобув після того, як на полицях книгозбірень з’явилася книга «Я не вмію худнути», яка розходилася шаленими тиражами. Друга хвиля популярності дієти Дюкана припала на період після одруження Кейт Мідлтон, адже в пресі писали, що вона притримувалася харчування на основі білків і таким чином змогла схуднути аж на два розміри та продемонструвати справді струнке тіло в день весільної церемонії. Це викликало нову хвилю зацікавленості суспільства, яке постійно прагне до того, щоб виглядати неперевершено. Дієта Дюкана дасть результат на тривалий термін тим, хто пройде всі чотири стадії сприйняття організмом нового підходу до споживання їжі.

Всього до дієтичного меню входить 100 продуктів (більшість із них – білкові). В цьому контексті лікар радить вживати курятину, індичку, яйця, рибу (але не консервовану), кролятину, яловичину, помідори, броколі, брюссельську капусту тощо. При цьому обмежень стосовно кількості їх вживання немає. Схема дієти має такий вигляд:

1. «Атака»

Це коротка фаза, яка триває від двох до семи днів. У цей період вам можна харчуватися тільки 68-ма продуктами з високим вмістом білка з рекомендованого списку. А ще доведеться повністю відмовитися від вуглеводів.

2. «Чергування»

Чіткого часового проміжку, який ви повинні виділити на цю фазу немає. Дотримуватися чергування варто до тих пір, поки ви не опинитеся в своїй ідеальній вазі. За прогнозом П’єра Дюкана за кожен тиждень у вас буде йти один кілограм. Отже, що ви повинні робити? Виходячи з назви, чергувати білкову їжу і вуглеводну (а саме 32 види овочів зі списку).

3. «Закріплення»

На цьому етапі вам можна трохи більше, ніж в попередніх (наприклад, молочні продукти і фрукти). А ще два рази в тиждень дозволено з’їдати дві заборонених страви. На думку дієтолога, ви повинні витрачати десять днів такого харчування на один втрачений кілограм. Тобто, якщо ви втратили десять кілограмів, тоді ця фаза для вас буде тривати 100 днів.

4. «Стабілізація»

В ідеалі ця фаза повинна тривати все життя. У вашому раціоні все ще повинні переважати білки і овочі, але іноді ви можете дозволяти собі вуглеводи.

Проте, це лише базові засади дієти Дюкана, але є й чимало додаткових деталей, про які треба знати, а також розуміти, що така система харчування розрахована на все життя. Наприклад, треба розуміти, що один день на тиждень вам можна вживати лише білки, зазвичай цей день – четвер, а також щодня необхідно їсти три ложки вівсяних висівок.

Справді, виглядає все на перший погляд ідеально, але є деякі нюанси, про які необхідно знати.

Деякі лікарі і дієтологи сходяться на думці, що ця дієта дуже строга і у неї досить багато обмежень, а також ставлять під сумнів її результативність. Ще один пункт, який викликає ще більше хвилювань – це повна відмова від вуглеводів, який міститься у корисних продуктах, таких як коричневий рис. Вуглеводи – це відмінне джерело енергії для нашого мозку, м’язів і клітин. Хіба можна виключати їх зі свого раціону?

POST A COMMENT