Зафіксований момент. Еволюція фотографії

Фотографія – невід’ємна частина нашого життя. Вона дивиться на нас із сторінок глянцю, вона у наших телефонах, в сімейних альбомах, в рекламі – вона повсюди. Нам здається, що фотографія і фотоапарати були завжди, однак це, мабуть, один із найважливіших революційних винаходів, який змінив життя всього людства. Ми розповімо вам історію виникнення фотографії: від примітивних спроб зафіксувати реальність, до звичних нам селфі.

Вперше закріплене зображення вдалося отримати в 1822 році. Цю першу фотографію зробив француз Жозеф Нісефор Ньєпс. Однак, це зображення не збереглося, а з існуючих фотографій – це зроблений ним ж в 1826 році знімок «вид з вікна», отриманий на олов’яній пластині, яка була покрита тонким шаром срібла, за допомогою камери обскура. Незважаючи на те, що для історії ця подія мала величезне значення, до повноцінної фотографії було ще дуже далеко.

Дагеротип

Наступним, хто зробив величезний внесок в розвиток фотографії, став Луї Дагер. Саме Дагер зміг розробити відносно простий і придатний для масового застосування спосіб закріплення фотозображень, який отримав назву Дагеротип. Основна ідея Дагера полягала в тому, щоб отримувати зображення за допомогою парів ртуті. Цей спосіб був відносно простим, тому швидко став масовим. Втім, він не був позбавлений недоліків, адже для прояви знімків використовувалися токсичні пари, а час експозиції досягав 30 хвилин, що було досить довго. Далі історія переносить нас до Англії, де в 1840 році Вільям Тальбот відкриває новий спосіб створення позитивної копії з паперового негативу. Ця технологія поєднувала в собі високу якість і можливість необмеженого копіювання знімків. Тальбот назвав цю технологію «калотипією».

Амбротипія

У 1851 році англієць Фредерік Скотт Арчер придумав новий спосіб отримання негативних зображень на фотопластинках із застосуванням колоїдної емульсії. Арчер назвав свою технологію «Амбротипія». У результаті цього процесу отримували скляний негатив, який виглядає як позитив, якщо накласти його на чорний фон. Новий спосіб виявився більш технологічний ніж дагеротипія, тому наприкінці 1850-х амбротипія стала популярнішою. Амбротипія зробила фотографію більш простим процесом, але дуже дорогим. Саме тому винахідники шукали дешевшу технологію, яка могла б реалізувати всі переваги амбротипів. І їм це вдалося! Наприкінці XIX століття відкрили тінтайп. У цій технології, замість дорогої скляної пластини, використовувалися листи заліза або олова, які покривалися чорною емаллю. Нові матеріали дозволили помітно знизити вартість виробництва знімка. Ця технологія виявилася настільки успішною, що застосовували її аж до появи фотоплівки в середині 1950-х років.

Фотоплівка

Відкриття фотоплівки не обійшлося без людини, яка визначила напрямок розвитку фотографії. Ця людина – це Джордж Істмен, засновник компанії Кодак. Після ряду експериментів і наукових пошуків Істмен придумує геніальний винахід – фотоплівку. Цей інструмент дозволив спростити процес фотографування. Однак Істмен був не тільки талановитим інженером, він виявився генієм того, що зараз називається «маркетинг». Істмен розробив спеціальну камеру, яка працювала тільки з його плівкою. Ця камера продавалася вже зарядженою. Після того, як плівку використовували, камеру просто віддавали в спеціальні майстерні «Кодак». Це була революція, адже тепер, для того, щоб отримати знімки, не потрібно було вникати в тонкощі процесу прояву – потрібно було просто знімати! Так і з’явилось рекламне гасло Істмена: «Ви натискаєте кнопку, ми робимо все інше». Однак перша камера, яку він випустив у 1888 році, коштувала 25 доларів, що досить дорого для того часу, але вже у 1900 році відбулася подія, завдяки якій фотографія стала по-справжньому масовим захопленням. В цей рік Джон випустив камеру «Box Brownie», яка коштувала всього 1 долар! Така низька ціна пояснювалася просто – камера виготовлялась з картону й дерева, однак для масового користувача це було не принципово.

Кольорова фотографія

Йшов час, розвивались технології і згодом з’явились кольорові плівки, а за ними і цифрове зображення – нова епоха фотографії. Поява цифрової фотографії раз і назавжди змінила всю індустрію. Такий підхід дозволив максимально спростити процес фотографії, оскільки тепер всі необхідні для вдалого знімка налаштування – автоматизовані! Крім того, цифрова фотографія дозволила зробити камери більш компактними і зручними для фотографа. З появою технології цифрового зображення фотоапарати зазнали значних модифікацій. Варто лиш згадати, що на задній частині вашого смартфону знаходиться мініатюрна камера з величезним набором функцій, вага якої в далекому минулому могла дорівнювати кільком десяткам кілограм. Чи це не диво технологічного прогресу?

POST A COMMENT