Із позначкою «ECO». Все про новий вид туризму

Сьогодні проблема екології є однією із найголовніших у всіх країнах нашої планети.  Вона доторкнулася чи не всіх сфер нашого з вами життя: від сортування побутових відходів та переробки, до повної відмови від пластику. Проблема довкілля проникла навіть у туризм. Тепер все більше людей прагнуть подорожувати планетою, допомагаючи їй. Екотуризм – найкорисніший та дуже цікавий спосіб подорожей, який вчить, що від планети можна не тільки брати, але й віддавати їй у відповідь.Екосвідомість зараз – безумовний тренд. Хтось відмовляється від пластику, хтось намагається жити без будь-яких покупок, бореться проти недобросовісних виробництв, дбає про тварин, відвідує товариства, які влаштовують прибирання. Інші ж їздять світом, вивчають культуру аборигенів, допомагаючи їм у вирішенні проблем їхнього середовища. Це – екотуризм.

Якщо ви вирішили подорожувати усвідомлено, насамперед визначитеся з компаніями, у яких будете купувати тури, квитки, екскурсії. Переконайтеся, що ваші гроші підуть на потреби, або хоча б не принесуть шкоди планеті чи конкретному місцю, куди ви їдете. Найчастіше репутацію фірм, пов’язаних з туризмом, можна перевірити кількома запитами в Google. Якщо інтернет-пошук результатів не приніс, не соромтеся питати у офіційних представників, чи бере участь їхня організація у якихось програмах, захисту навколишнього середовища або допомоги місцевим благодійним фондам. Ті, хто дотримується політики прозорості, зазвичай, тільки раді поділитися подробицями своєї роботи. Іноді компанії можуть не працювати на благо планети безпосередньо, але, наприклад, спонсорувати наукові розробки в сфері зоозахисту.

Важливо не забути про фауну того місця в яке їдете. Всіляко допомагайте тваринам. Якщо хочете милуватися їхнім життям, то подбайте про належні умови для цього. Варто спробувати сафарі, побачити носорогів і оцінити реальні умови їхнього життя, пережити відчуття справжнього суму. В такій ситуації одразу хочеться допомогти. Екосвідомі подорожі міняють погляд на світ. Важливо усвідомлено підходити до вибору сафарі-турів, поїздок по заповідниках та інших подібних активностей. Прогулянка на слонах в Таїланді може здатися приємною та нешкідливою розвагою. Проте, це лише на перший погляд. Ви проводите з слоном 15 хвилин і не знаєте, як з ним поводяться, як годують, звідки він взагалі з’явився у власника, чи не б’ють тварину і чи має вона щось їсти.

Надавайте перевагу віллам та котеджам, які пропонують місцеві. Так ви справді розвиваєте економіку конкретного містечка чи селища. Якщо є змога, то обирайте умови максимально схожі до житла місцевих. Жити в будиночку біля озера або квартирі буває набагато цікавіше, ніж в готелі світової мережі, де все зроблено за єдиним стандартом. Житло – частина культури, яку екосвідомий турист поважає та досліджує. Максимально асимілюйтеся, спілкуйтеся з місцевими, знайомтеся з сусідами.

Ключовий принцип усвідомленого туризму полягає в підтримці місцевих виробників. Мова і про їжу, і про сувеніри, і про одяг. Мандрівники повинні фінансово підтримувати місця, які відвідують. Найпростіше робити це, купуючи речі місцевого виробництва у локальних ремісників. Віддаючи гроші місцевим, ви можете бути впевнені, що вони підуть на поліпшення їхнього життя. Ходіть в маленькі магазинчики замість торгових молів і купуйте свіжі продукти на ринках, а не в супермаркетах. Але будьте обережні з покупкою місцевих сувенірів: виробництво виробів з коралів і черепашок може шкодити навколишньому середовищу.
Найкращими місцями для екотуризму вважаються незаймані людиною природні простори. Таких куточків на планеті досить багато. Наприклад, Лаос. Нескінченні гірські плато, бурхливі річки, рисові плантації, зарості бамбуку… У цих місцях неквапно прогулюються слони і леопарди, а повітря наповнене запахом волі. Перу теж вважають ідеальним місцем для екотуризму, адже деякі регіони настільки відрізані від цивілізації, що дістатися до них можна лише на кораблику через Амазонку. Подорож до Індії вибирають ті, кого цікавить океан і хто готовий боротися із його забрудненням. Екотуристи з медичною освітою допомагають людям з бідних районів. Індія – це ще лікарські рослини, йога і медитація, глибоке самопізнання і очищення. Місце зміни цінностей.

Цікаво, що Україну теж вносять до списку країн, які ідеально підходять для екотуризму. У нас більше розвинений сільський туризм, який є одним з видів екологічного. Найбільш захопливі місця зосереджені в карпатських горах, де люди живуть у єднанні з природою і дотримуються древніх традицій.

POST A COMMENT