На вагу золота. Все, що треба знати про кашемір

Теплий і приємний до тіла, а ще кашемір має таку цупкість і товщину, що не додасть вашому образу жодного зайвого сантиметра. Не дарма ж цей матеріал називають «м’яке золото». А відрізнити справді якісний кашемір від неякісних сумішей синтетики насправді просто. Зараз ми у цьому розберемося та дізнаємося, скільки козячої шерсті треба на один светр.

Що таке «кашемір»?

Підпушок кашемірової кози, а якщо ще точніше, то кашемір – це ворсинки діаметром волокон до 14 мікрон, довжиною до 5 міліметрів. У чому ж його особливість? Справа в тому, що для отримання справжнього якісного кашеміру підходять далеко не всі кози, а лише ті, які мешкають на території Монголії і Внутрішньої Монголії. Саме шерсть цих кіз використовують для створення кашеміру найвищої якості.

Саме тут кози живуть в умовах суворого клімату: низькі температури та сильні холодні вітри сприяють утворенню необхідного для кашеміру підшерстя, теплого та м’якого. Ворсинки з цих кіз дуже легкі, практично невагомі та порожнисті всередині. Вони створюють повітряний прошарок, який виконує роль теплового захисту. Завдяки таким властивостям цього підпушку, речі з кашеміру у вісім разів тепліші від звичайних вовняних. Існують й інші джерела видобування ворсу для створення кашеміру. У деяких країнах (Іран, Середня Азія, Шотландія, Австралія) спробували штучно вирощувати кашемірових кіз, але, не дивлячись на це, тварини не давали сировини необхідної якості. Тому, якщо ви захочете придбати по-справжньому якісну кашемірову річ, а на етикетці писатиме, що вона вироблена, наприклад, в Італії, то не варто думати, що для її створення використали напівфабрикат – кашемір для неї замовляли в Монголії, адже це єдина країна, яка його виготовляє.

Як виготовляють кашемір?

Насправді, не лише в одній країні можна знайти відповідну шерсть, а й заготовити її можна лише один раз на рік, адже підпушок у кіз вичісують винятково вручну спеціальним гребенем під час линьки. Одна тварина дає всього до 180 грамів підпушку, з якого роблять кашемір. Чому кашемір такий дорогий? Щоб це зрозуміти, потрібно знати скільки матеріалу використовують на виготовлення однієї речі. Наприклад, на один светр стандартних розмірів необхідно зібрати сировину з п’яти кіз, тобто близько 900 грам вовни, а якщо це об’ємний кардиган, то для його виробництва знадобиться кількість шерсті, яку зберуть з 20 кіз. Крім кількості використаного матеріалу, на його вартість впливає ще й якість сировини. Довгі і тонкі ворсинки ціняться значно більше ніж короткі і товсті, адже кашемір з таких буде максимально високої якості.

Дешевого кашеміру не існує! Обираючи речі з цього матеріалу, надайте перевагу брендам з багаторічною історією, які спеціалізуються на виробництві кашеміру. Найчастіше, на сайтах таких виробників є детальна інформація про сировину, її виготовлення, збір та історія компанії. Це має викликати довіру. Чимало ж сучасних виробників збільшують обсяги виробництва та занижують ціну, створюючи суміш матеріалів. При цьому вказують на ярликах, що річ зроблена з стовідсотковго кашеміру. Якщо на дотик такий матеріал може бути теплим та ніжним, то вже після кількох одягань він може втратити ці особливості. Найбільше цінується органічне волокно в кінцевому продукті, хоч кашемір легко фарбується у всі кольори. Тренд на натуральність і природність чудово можуть підтримати шанувальники та шанувальниці кашеміру. В пошані шерсть, яка не зазнала відбілювання і фарбування, тобто має лише ті відтінки, які властиві кашеміровим козам в природі: бежеві, білий, пісочно-сірий, коричневий.

На один светр стандартних розмірів необхідно зібрати сировину з
п’яти кіз, тобто близько 900 грам вовни.

Догляд за кашеміровими виробами

Для одягу з кашеміру існує спеціальний шампунь (все ж таки кашемір – це шерсть), який створений спеціально для того, щоб зберегти річ якомога довше, але якщо у вас такого немає, то можна сміливо застосовувати дитячий засіб для волосся. Кашеміровий одяг треба прати виключно вручну. Ще одним важливим фактором, який впливає на стан кашеміру – це температура води, у якій ви його перете. Сушіння на мотузці буквально знищить річ, тому її перед сушінням треба легко віджати і дати висохнути природнім способом у розгорнутому вигляді. Якщо ж ваш кашеміровий светр втратив свій товарний вигляд – не переймайтесь! Швидше за все, після правильного прання, він відновиться, адже волокна розправляться і ваш светр буде як новий. Але тільки за умови, що це дійсно якісний кашемір.

POST A COMMENT