Суть обмежень. Основні типи дієт

На просторах інтернету можна знайти безліч дієт, які гарантують схуднення, якщо дотримуватись правил. Як обрати правильну? Відповідь проста – звернутись до фахівця. Зіркові дієтологи і фахівці правильного харчування склали список найпопулярніших дієт та розшифрували їхні головні принципи. Давайте розбиратися, у чому полягає їхня суть.

Лужна дієта

Нова, але дуже популярна дієта, яка швидко знайшла прихильників. Метою лужної або алкалінової дієти є зниження кислотності в організмі. Фахівці запевняють, що таке харчування буде сприяти лікуванню або профілактиці різних захворювань, а також зниженню ваги. Все, що вам потрібно – це на час дієти відмовитися від «кислотних продуктів», на кшталт молочної продукції, яєць, м’яса і зернових.

Дієта за групою крові

Існує думка, що деякі продукти мають хімічні реакції, характерні для вашого типу крові, тому варто споживати тільки ті продукти, на які ваш тип крові «реагує» позитивно. На думку прихильників такої системи харчування, зовсім скоро вам вдасться зменшити вагу, стати більш енергійними і поліпшити загальний стан здоров’я. Перш ніж спробувати такий тип дієти – рекомендуємо звернутись до спеціаліста.

«Чисте харчування»

Поняття «чисте харчування» досить широке, в ньому вміщається не банальна відмова від жирної олії не першого використання, смаженого та рафінованого – це радше основа свідомого підходу до харчування. Ви не знайдете чіткого переліку продуктів, які вам дозволені, а які – ні. Зміст чистого харчування в тому, щоб виключити з раціону оброблені продукти з консервантами і барвниками, а додати більше екологічно чистої їжі, вирощеної в правильних умовах. Це, так би мовити, розумне харчування, якого може дотримуватись кожен.

Безглютеновая дієта

Попрощайтеся з продуктами з таких зернових, як пшениця, ячмінь і жито. І все через те, що в них міститься білок, відомий як глютен. На щастя, зараз є багато цікавих рецептів безглютенової випічки, тому дискомфорту та недостач ви не відчуєте. Глютен називають «тихим вбивцею», тому що він може завдати великої шкоди всьо-му організму. Іноді людина навіть не усвідомлює наслідків його вживання і не здогадується про несприйняття цього елементу. Тому краще перевірити, чи чутливі ви до наявності клейковини в їжі.

Циклічне голодування

Сенс в почерговому прийомі їжі й голодуванні. Завдяки цим «гойдалкам» відбувається «перезапуск» обміну речовин, що призводить до втрати ваги. Періоди голодування варіюються від декількох годин до декількох днів, в решту часу ви можете їсти, не сильно обмежуючи кількість калорій. Щоправда, такий метод може зашкодити здоров’ю, якщо підійти до нього невідповідально. Найчастіше періодичне голодування прописують лікарі, тому самому вдаватися до таких методів не варто. Краще замінити їх на так звані «дні розвантаження» – це і корисно, і шкоди ніякої не завдасть вашому організму.

Низьковуглеводні дієти (Аткінс, Південний пляж, Дюкана, Зона)

Назва говорить сама за себе. В основі цих дієт повна відмова або обмеження кількості продуктів з високим вмістом вуглеводів, таких як рис, паста і хліб. Головна мета – підвищити споживання жирів і білків. Перевага цих дієт у тому, що їх розробили лікарі, тому ризик мінімальний (звісно, якщо дотримуватись усіх правил).

Середземноморська дієта

Харчуйтеся, як жителі країн Середземного моря: оливкова олія, морепродукти, складні вуглеводи, овочі, фрукти, боби, цільні зерна і навіть вино – ось що повинно бути в основі вашого раціону. А ось молочні продукти, м’ясо і перероблені харчові продукти повинні складати тільки малу частину того, що ви вживатимете. Такої дієти дотримувались багато зірок. Вона не наносить шкоди здоров’ю і допомагає вашому організму відчути себе краще.

Палео

Відома більше як «дієта печерної людини». Творці палео агітують за простоту в харчуванні і повну відмову від переробленої їжі. У вашому меню повинні бути пісне м’ясо, морепродукти, фрукти, овочі і горіхи, а ось цукор, алкоголь, картопля і молочні продукти під час палео категорично заборонені. Суть дієти – харчуватись тим, що дає природа, без жодного втручання технологій. Тому продукти, які породжені заводами та фабриками у ній відсутні.

POST A COMMENT