Додай води. Як правильно пити воду?

Дивне запитання, правда ж? Всі ми чули про 8 склянок і більшу кількість спожитої води під час спорту, але чи справді те, що ми знаємо, є правильним?
Ми вирішили розібратись та визначити, як все ж таки правильно пити воду, коли це потрібно робити та у яких кількостях її споживати.

Зранку

Чи потрібно пити воду зранку натщесерце? Так, це вкрай корисна звичка. За ніч організм втрачає досить багато вологи, тому відновити втрату цілком логічно. Вода залишає організм не тільки в приміщенні з пересушеним повітрям, а й просто в результаті фізіологічних процесів, разом з диханням. Натщесерце, відразу після пробудження, п’ємо 200 мл води кімнатної температури: таким чином ми допомагаємо організму відновити функціональність після тривалої бездіяльності.

Під час їжі

Чи не шкодить вода під час їжі? Відповідь – ні. Подібні сумніви стосуються вживання інших напоїв під час їжі: солодкої газованої води з вмістом штучних підсолоджувачів або кофеїну, натуральних соковмісних напоїв та інших вкрай не корисних для травлення і обміну речовин рідин. Подібного виду напої активізують зовсім інші процеси в шлунку і під час їжі він відволікається на перетравлення хімічної рідини, яка потрапила всередину разом з їжею. Для дбайливої підготовки шлунка до обіду або вечері і придушення надмірного апетиту п’ємо склянку негазованої води за 30 хвилин до початку.

Тренування

Цей пункт досить суперечливий. На багатьох форумах радять пити мало не по три літри за тренування, що абсолютно неправильно! Вживаючи таку кількість рідини, ви власноруч виводите не тільки шлаки і токсини, а й порушуєте баланс електролітів і мікроелементів, які просто не встигають відновлюватися. Найкращий варіант: в перший день заняття зважитися до і після тренування. Різниця складе від 300 до 1000 г, в залежності від особливостей саме вашого тіла. Ось цю різницю ви і повинні відновлювати під час тренування.

Два літри

Це розповсюджена думка про норму спожитої води за день, щоправда – вона не зовсім правильна. Добова потреба організму у воді варіюється від власної ваги, метаболізму, фізичних навантажень і зовнішніх чинників. Значна частина цих двох літрів надходить до організму разом із їжею та іншими рідинами. Тому не потрібно насильно ковтати два літри води на додаток до всіх інших джерел надходження вологи. У вчених немає відповіді на питання про точну цифру споживання води в день. Є приблизна медична норма: 30 мл води на 1 кг маси тіла на добу. Тобто, при вазі в 55 кг ви цілком обійдетеся 1,5 літрами в день.

Температура

Фізіологічно правильно пити воду кімнатної температури. Звичайно, в спекотний день приємно випити холодної води – в цьому немає нічого страшного, особливо якщо пити невеликими ковтками. Але все ж варто відмовитися від «півлітрових залпів» крижаної води: мало того, що ви не зможете зрозуміти, що ви п’єте, так ще і є шанси застудити горло. Кращий індикатор «чи потрібно пити воду» – це спрага. Це природно, адже влітку ми її відчуваємо частіше, тому найбільш здоровий спосіб її вгамувати – це чиста природна вода. Інша справа, коли ми, незалежно від пори року, піддаємося впливу додаткових факторів, які сприяють втраті вологи, що може висушувати шкіру і слизові, не викликаючи при цьому відчуття спраги. Це і сухе повітря від кондиціонера в офісі або машині, і батареї центрального опалення, які також висушують повітря в квартирі або будинку, і спортивні заняття в холодну погоду. Таку ж дію мають продукти-діуретики, що виводять воду з організму. Тому кава по-віденськи або ристрето разом зі склянкою води – це дуже грамотний та здоровий рецепт!

 

POST A COMMENT