Не зовсім цукор

Сьогодні ринок пропонує цілу низку смачних та корисних, а найголовніше – натуральних замінників цукру. Коли ви вирішуєте відмовитися від цукру, перед вами неодмінно постає проблема вибору замінника. На ринку існує велика кількість альтернатив, тому обрати одну з них – дуже складно. Ми розповімо вам, які натуральні замінники найсмачніші та найкорисніші.

Сироп агави

Сироп із соку агави – один з найпоширеніших замінників цукру. Він має приємний м’який смак, який нагадує щось середнє між медом і патокою. Замінник має солодкий смак через вміст глюкози, фруктози та інуліну (особливий різновид клітковини, що ефективно очищає кишківник та покращує травлення). Через його низький глікемічний індекс (показник, що відображає, з якою швидкістю певний продукт розщеплюється в організмі людини і перетворюється на глюкозу) сироп зазвичай рекомендують людям, що прагнуть схуднути. Інша перевага сиропу полягає в тому, що він майже у два рази солодший: його можна використовувати більш економно.
Сироп агави ідеальний для приготування випічки і десертів, оскільки може легко замінити цукор у будь-якому рецепті, не змінюючи властивості кінцевого продукту. Вживати сироп можна не більше кількох разів на тиждень. Його не рекомендують людям із захворюваннями печінки та жовчного міхура.

Коричневий рисовий сироп

Рисовий сироп – це коктейль з мальтотріози, мальтози та глюкози, який отримують з переробленого та відфільтрованого бурого рису. На смак він чимось нагадує карамель, але вдвічі менш солодкий, ніж цукор. Його можна використовувати для приготування десертів, каш, гранол, фруктових салатів. Під час нагрівання може створювати тверду хрустку скоринку. Сироп не рекомендують тим, хто сидить на дієтах чи боїться набрати вагу. Причина протипоказань – високий глікемічний індекс, який, як відомо, призводить до набору зайвої ваги та інших захворювань.

На смак коричневий рисовий сироп чимось нагадує карамель, але вдвічі менш солодкий, ніж цукор.

Кокосовий сироп

Його виготовляють з нектару суцвіття кокоса та пропонують на ринку у вигляді сиропу чи розсипчастих кристалів. Такий цукор – на 100% органічний, багатий цинком, магнієм, залізом.
Окрім того, що кокосовий цукор плавно підвищує рівень цукру в крові без шкоди організму, він ще сприяє продукуванню гормону глюкагону, який допомагає спалювати жир і покращує роботу серцево-судинної системи. Однак стверджувати, що цей замінник – ідеальна альтернатива для тих, хто худне, було б неправильно. Він, безперечно, корисніший за класичний цукор, але потребує ретельного підходу до споживання. Зверніть увагу: кокосовий цукор у кілька разів менш солодкий, аніж традиційні підсолоджувачі.

Кокосовий сироп – на 100% органічний, багатий цинком, магнієм, залізом.

Сироп топінамбура

Сироп готують з бульби топінамбура, він має м’який солодкий смак, що чимось нагадує молодий мед. Сироп сміливо можна використовувати для приготування гарячих страв. Серед інших переваг цього замінника – низький глікемічний індекс. Споживати такий сироп варто в обмежених кількостях, як й інші концентровані підсолоджувачі. Якщо регулярно вживати сироп, то рівень цукру в крові стабілізується і відбудеться зниження потреб організму в інсуліні, що робить цей замінник важливим продуктом у меню діабетиків.

Стевія

Екстракт стевії – один з найбільш нейтральних підсолоджувачів із трав’янистим, трохи специфічним смаком. Стевія не впливає на рівень цукру в крові, практично не містить калорій і не має протипоказань до вживання. Її можна використовувати для приготування випічки та десертів, а також додавати до кави та чаю. Частіше за все стевію можна зустріти у вигляді пігулок чи порошку, які солодші за цукор разів у 20. Якщо захочете використовувати стевію для приготування десертів, то краще беріть у вигляді сиропу – так буде набагато зручніше.

Натуральний мед

Сирий мед – ще один натуральний замінник цукру. Він надзвичайно корисний, оскільки багатий вітамінами та антиоксидантами. Однак мед корисний тільки в сирому вигляді. Його додають до салатів, змішуючи, наприклад, з лимонним соком, а також з медом готують каші та різноманітні смузі. Єдине, що не можна робити з медом, – це нагрівати його. Мед не підходить для випічки та будь-якої теплової обробки.

POST A COMMENT