Страви-табу

«Золотий» шнапс, м’ясо полярної акули та червивий італійський сир – знайомимося з делікатесами, які настільки екзотичні, що аж небезпечні для вашого шлунка, та розповідаємо, де їх відшукати (якщо все-таки захочеться). Спеціально для тих, хто любить ризик та гострі відчуття, ми зробили підбірку з семи страв, дегустація яких може стати справжнім викликом сміливості та рішучості.

Фугу (Японія)

Ця національна страва здобула статус найбільш небезпечного делікатесу світу. Головний інгредієнт фугу – скалозуб, в організмі якого міститься отрута, що може зумовити смерть всього через кілька годин після споживання цієї риби. Тільки найкращі кухарі можуть приготувати фугу правильно та уникнути трагічного завершення вечері. Можна спробувати страву, приготовлену з риби, яка росла у штучних умовах і не могла харчуватися отруйними морськими зірками. Однак поціновувачі неповторного ніжного смаку фугу і шанувальники ризику надають перевагу небезпечному типу риб, тому щороку в Японії фіксують понад 10 випадків смерті від отруєння цим продуктом.

Касава (Африка)

Касава – поширена в Африці рослина, коренеплід якої місцеві мешканці додають до страв. У сирому вигляді продукт отруйний, тому зазвичай його ретельно очищають, а тоді варять чи запікають. Коренеплід також сушать і перемелюють у борошно, з якого готують коржі. Проте під час обробки страва стає дуже небезпечною, оскільки касава містить токсичні речовини. Не зважаючи на те, що рослина під назвою «маніок їстівний» і нагадує нешкідливу картоплю, дегустація коржів із недостатньо чистої касави може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Сир касу марцу (Італія)

Назви «гнилий сир» чи «червивий сир» легко можуть відбити апетит, однак за сиром касу марцу в Сардинію з’їжджаються гурмани зі всього світу. Неймовірний продукт містить живих личинок сирної мухи, які пришвидшують розпад жирів і роблять сир більш м’яким. Під час дегустації шанувальникам оригінальних смаків рекомендують прикривати очі, оскільки личинки можуть вискакувати з сиру на відстань до 15 сантиметрів. Але небезпека сиру полягає не лише в цьому – він може викликати алергічну реакцію та навіть зараження кишківника. Через це багато хто перед дегустацією касу марцу видаляє личинки, а от найсміливіші обирають сир у його оригінальному вигляді.

Гольдшлегер (Швейцарія)

Пряного смаку швейцарському шнапсу під назвою «Гольдшлегер» надає кориця, а незвичайний вигляд він набув завдяки частинкам золота, що входять до його складу. Така рецептура справді вражає, однак дегустація напою може стати не лише розкішшю, а й ризиком для здоров’я. Для безпеки до кожної пляшки подають спеціальне сито. Проте, купуючи «Гольдшлегер» у неперевіреному місці чи забуваючи про особливості вживання напою з золотими пластівцями, гурмани ризикують отримати отруєння незвичайним шнапсом.

Хаукарль (Ісландія)

Ісландську національну страву «хаукарль» вважають спадщиною вікінгів, тому вона приваблює гурманів зі всього світу. Його готують з гренландської полярної акули, у якої відсутні нирки та сечовидільна система. Через особливості організму риби всі токсини виділяються через її шкіру, тому м’ясо акули насичене аміаком. Щоб зробити його придатним для харчування, м’ясо оброблюють, промивають, зберігають у контейнерах з гравієм по 6-8 тижнів, а потім залишають на свіжому повітрі ще на кілька місяців. Готова страва має відштовхувальний аромат, але цікавий та специфічний смак.

Жаба-бик (Франція)

Поки у Франції готують тільки нешкідливі жаб’ячі лапки, мешканці Намібії готові їсти цих тварин повністю, навіть якщо вони отруйні. Для приготування популярної страви тут використовується велика жаба-бик, яка сама легко може проковтнути кілька ссавців, наприклад, летючих мишей. Мешканці Намібії говорять, що в сезон дощів жаба менш отруйна, аніж зазвичай, тому частіше споживають її саме в цей період. Дуже важливо дотримуватися правил приготування: необхідно видаляти внутрішні органи жаби, оскільки вони найнебезпечніші.

Рамбутан (Південно-Східна Азія)

Яскравий фрукт з Південно-Східної Азії має ніжний смак, що нагадує водночас суницю, виноград та малину. Багато туристів із задоволенням куштують екзотичний рамбутан, навіть не підозрюючи, що він може бути небезпечним. Гурманам варто зважати на те, що надлишок ферментів може викликати алергію чи отруєння, тому треба споживати цей солодкий плід у невеликих кількостях.

POST A COMMENT