Колюче питання: все про чоловічі бороди

Борода – це той елемент чоловічої зовнішності, який ніколи не втрачав актуальності. Чоловічі бороди з часом ставали все густішими та креативнішими, а суспільне ставлення до них все прискіпливішим. Щоб ви не дратували свою другу половинку, а вона вас, ми розповімо вам все про догляд за бородою.

 

Густа борода в чоловічому світі є показником брутальності та бездоганного стилю. Сперечатися з цим твердженням не те, щоб складно, скоріше безнадійно. Усі аргументи розбиваються об вибудовану стіну чоловічого честолюбства та масу переконань на користь необхідності бороди. На жаль, мрії про прекрасні бороди, як у чоловіків із фотографій стритстайлу з Pitti Uomo розбиваються об сувору реальність. Рідкісний догляд за «рослинністю» на обличчі не обмежується стрижкою раз у декілька тижнів. Тільки щоденні процедури допоможуть тримати бороду під контролем і не перетворять симпатичного хлопця в непривабливого лісоруба з околиць тайги. Саме тому вам потрібно переглянути своє ставлення до догляду за бородою.

 

Розповідаємо, що варто знати про догляд за бородою, і сподіваємося, що ви візьмете до уваги наші поради та реалізуєте їх під своїм пильним керівництвом.

 

Борода корисна для здоров’я

 

Так, можливо це звучить абсурдно і не аргументовано (особливо в поєднанні з фразою «британські вчені довели…»), але користь густої бороди доведена науково. Для своєї серії програм «Trust Me, I’m a Doctor» BBC ініціювали експеримент, у якому чоловічі бороди перевіряли на гігієнічність. В результаті дослідження були зроблені відразу два висновки. По-перше, на бороді мешкають сотні видів бактерій (оце так несподіванка!). По-друге, ці бактерії хоч і схожі на ті, що і так мешкають на нашій шкірі, але живуть вони зовсім інакше, ніж їхні побратими. Таке незвичне середовище змушує бактерії змінювати свій спосіб існування і з особливим завзяттям боротися за виживання, їжу і місце. Через високу конкуренцію, мікроорганізми намагаються позбутися від побратимів, які їм заважають, виробляючи особливі смертельні для них антибіотики, які для нас вкрай корисні. Вони допомагають боротися з інфекціями і захищають від застуд.

Щетина, якій менше ніж місяць, потребує постійного пом’якшення.

Борода росте етапами

 

Кожен з цих етапів повинен супроводжуватись особливим доглядом. Щетина, якій менше ніж місяць, потребує постійного пом’якшення. Щоб уникнути свербіння і подразнення, варто завжди мати при собі зволожувальний крем і масло для бороди. Не забувайте, що на цьому етапі необхідно уникати засобів, що містять спирт. Борода, якій 1-2 місяці, потребує використання тримера, очищувальних засобів і знову ж таки масляного догляду. Тим, у кого «рослинності» перевалило за 3 місяці, варто придбати до всього іншого ще й фен. Також на цьому етапі варто розпочати пошуки хорошого барбера, який буде допомагати вам доглядати за волоссям протягом усього подальшого росту.

У домашніх умовах стригти бороду можна за допомогою двох приладів – гострих ножиць і тримера.

 

Стрес для шкіри

 

Борода – це не тільки корисно, як ми з’ясували, але й проблемно водночас. Вона постійно провокує стрес для шкіри, тому не забувайте користуватися зволожувальними кремами, які необхідно втирати в шкіру, а не у волосини. На першому етапі це буде не так складно, а ось через місяць  це може стати цілком складним процесом, який потребуватиме допомоги барбера. Для того, щоб відростити гідну бороду, важливо ретельно доглядати за щетиною на першому етапі її зростання. Кожні три дні її потрібно трохи підстригати – це допоможе уникнути «прогалин» і прискорить зростання. Це великий плюс, адже чим швидше відросте борода, тим швидше вас і вашу половинку перестане колоти та дратувати щетина.

 

Стрижка

 

У домашніх умовах стригти бороду можна за допомогою двох приладів – гострих ножиць і тримера. Тример ідеально підійде для початківця, адже маневрування ножицями потребує певного досвіду. Також пам’ятайте про те, що якщо ви вирішите вперше скористатися перукарськими ножицями, то швидше за все в результаті ви отримаєте лисини і нерівний ріст волосся. В такому випадку виправити ситуацію допоможе тільки бритва та стиль «гладенькі щічки». Ще один необхідний інструмент – гребінець для бороди. Його найправильніша форма та, що у звичайного гребінця. Ніяка щітка для розчісування волосся на голові точно не підійде, тому навіть не намагайтеся спробувати. Розчісувати бороду потрібно в ту сторону, в яку вона росте, а не так, як вам заманеться. Отож, правильний догляд і відповідальність гарантує вам розкішну бороду, якою ви зможете пишатись.

POST A COMMENT