Сила води: термальна вода — шо це і навіщо?

Буквально декілька років тому у наше повсякденне життя ввірвалася нова продукція косметологічної індустрії – термальна вода. З перших днів вона стала неймовірно популярною та затребуваною, тому багато інших брендів додали її до списку своїх пропозицій. Що це? Для чого? Як використовувати? Читайте все про освіжаючу есенцію у спреї в спеціальній статті, яку ми підготували для вас.

 

Що це таке?

 

Термальними називають води з високим вмістом мінеральних солей, що надходять з природних джерел. Як правило, такі води гарячі (вище 40 градусів), їх вважають більш чистими, ніж артезіанські і навіть мінеральні, бо їхні джерела розташовані на значній глибині (чим глибше джерело, тим вища концентрація мінералів в термальній воді). Від мінеральних вод термальні відрізняються більшою глибиною природних розломів і вищою мінералізацією. Для порівняння в пляшці лікувально-столової «мінералки» 6-7 найменувань солей, а в термальній воді 10-12. Так само різняться й способи застосування: мінеральні води вживають всередину (для лікування гастроентерологічних, кардіологічних і суглобових захворювань), а термальні води, хоча і п’ють в лікувальних цілях, частіше застосовують зовнішньо: завдяки насиченому складу вони здатні проникати в дерму, даючи на шкірний покрив корисну дію.

 

Яка буває?

 

Термальні води класифікують за мінералізацією: вони бувають ізотонічні та гіпертонічні. Ізотонічні містять до 1 грама на літр мінеральних солей (це менше, ніж в нашій шкірі). Такі води хороші для дуже чутливої і пошкодженої шкіри (на нормальну вони можуть не надати ніякого ефекту, а то і зовсім почати поглинати з неї мікроелементи). Проте ізотонічні води мають мінералізацію, аналогічну внутрішньому середовищу організму, вони найбільш універсальні та підходять майже всім. Гіпертонічні термальні води за рівнем мінералів також перевищують «шкірний» склад. Вони найбільш активні і показані майже всім, особливо людям з щільною, жирною шкірою. Такі води добре сприяють зняттю набряклості (наприклад, після сонячних опіків). Ще термальні води ділять за переважаючими в складі солями: найбільш популярні універсальні бікарбонатно-натрієві та сульфатно-бікарбонатні. Є й різновиди з високим вмістом селену, калію або кальцію. Натрієві, сірчані та багаті цинком води хороші для жирної і щільної шкіри, а ось тонку і чутливу вони можуть пощипувати і стягувати. Води на основі кремнію зміцнюють і матують, а ще саме наявність цього мінералу в складі допомагає термальній воді фіксувати макіяж.

 

Навіщо потрібна?

 

Практично всі термальні води мають одну загальну властивість – заспокоювати й знімати подразнення. Мінерали, що містяться в термальній воді, здатні наситити шкіру киснем і поліпшити її обмінні процеси. Термальні води, багаті селеном – хороші антиоксиданти, а цинкові і сірчані – ідеальні для жирної проблемної шкіри. Є думка про те, що термальна вода здатна зволожувати шкіру, однак, це не зовсім так. Термальна вода здатна підтримати рівень гідратації, тобто не дати йому знизитися. Але зцілити дуже зневоднену, стягнуту шкіру і замінити крем їй не під силу. Флакон з такою «живою водою» необхідний там, де шкіра втрачає вологу: в літаку і офісі з кондиціонером, на пляжі і в спортзалі. Термальною водою можна бризнути на волосся або обгорілу на сонці шкіру: у першому випадку вона зніме електростатичну напругу, у другому – хоча б мінімально заспокоїть тканини.

 

Як правильно використовувати?

 

Максимум користі термальна вода приносить, якщо наносити її на очищену шкіру: після тоніка перед застосуванням крему ─ тоді мінерали проникають в шкіру максимально повно і глибоко. Розпилюйте термальну воду на обличчя з відстані 20-30. Повторювати процедуру можна так часто, як цього хочеться.

 

Чим відрізняється від «квіткової» і «рослинної»?

 

Вода з квітковими екстрактами і маслами не має ніякого відношення до термальної: її так називають в побуті винятково через форму «подачі» (спрей) і схоже упакування. Термальна вода – це рідина, отримана з термального джерела і закрита в вакуумний балон без додавання консервантів і корисних речовин. «Квіткова» вода – це складна композиція, відвар або розведений екстракт рослини (волошки, винограду, троянди). Воду гарячих термальних джерел для «квіткових» вод, як правило, не використовують: під час парової дистиляції вона втрачає свої властивості. Для квіткових настоїв використовують воду артезіанську або очищену водопровідну.

POST A COMMENT