ECO-friendly: як знаменитості піклуються про екологію

 

Споживацькі апетити суспільства призвели до глобального забруднення не тільки материкової частини планети, але й тієї, яка вкрита водою. Екологи всього світу в один голос говорять: «Планету потрібно рятувати!» Сьогодні набуває, мабуть, єдиний справді корисний тренд – піклування про землю. Світові знаменитості не стоять осторонь і на своєму прикладі доводять, що виробництво може бути екологічним і закликають інших до цього руху. Україна теж не відстає!

 

У 2019 питання екології одне з найактуальніших: океани забруднені відходами, тварин викидає на берег з пластиком в шлунку, а День екологічного боргу настав рекордно рано – 29 липня. Боротися з проблемами такого характеру допомагають не тільки громадські діячі та екоактивісти, а й знаменитості. У них, як ні в кого іншого, є ресурси для підтримки благодійних організацій і можливість впливати на громадськість.

 

Ксенія Шнайдер

 

Українська дизайнерка Ксенія Шнайдер вирішила підтримати екорух незвичайним способом. Вона запустила челендж «Сlean Сhallengе UA», в якому могли взяти участь всі охочі з 1 по 8 серпня. Для цього потрібно було зробити фото в місці, де є сміття, прибрати його і знову сфотографуватися, але вже на тлі чистої природи. Потім надіслати знімки на пошту бренду і зробити публікацію у своєму акаунті з хештегом #cleanchallengeua. Натомість кожен учасник отримає подарунки: футболку від бренду Ksenia Schnaider, органічну білизну, веганські десерти і косметику ручної роботи.

 

Іван Дорн

 

До підтримки екоруху приєднався і музикант Іван Дорн. У серії відео з назвами «Про мене», «Про неї», «Про нас» співак зачитав текст екоманіфеста, закликав людей об’єднатися, щоб врятувати природу, а також застеріг, що планета дуже скоро може стати схожою на місто-привид Прип’ять. Сам артист розповідає, що серйозно став замислюватися про екологічні проблеми рік тому, коли став ходити в походи. Відео записані до виставки «Прийдешній світ: екологія як нова політика. 2030-2100» в рамках співпраці співака з московським музеєм сучасного мистецтва «Гараж».

 

Onuka

 

Кліп української групи Onuka, номінований на престижну премію Social World Film Festival, розповідає про проблему сміття в Україні. Він був створений з ініціативи Ecostrum з організацією «Україна без сміття». Для наочності відео було знято на сміттєзвалищі під Києвом, щоб показати проблему в усьому масштабі. Співачка Ната Жижченко багато років тому відмовилася від виробів з натуральної шкіри та хутра і разом з чоловіком Євгеном Філатовим почала усвідомлено ставитися до сортування сміття. Всі кошти, отримані від монетизації кліпу, пішли на підтримку організації «Україна без сміття».

 

Леонардо Ді Капріо

 

Леонардо Ді Капріо відомий не тільки як актор і завзятий одинак з безліччю романів, але й як екоактивіст. У 2016 році на врученні премії «Оскар» за роль у фільмі «Легенда Г’ю Гласса» Ді Капріо виступив з промовою про екологію і закликав дбати про природу: «Зміни клімату реальні, вони відбуваються прямо зараз. Це невідкладна загроза нашому виду, тому ми повинні діяти колективно і спільно». Під час зйомок актор на власні очі побачив зміни клімату. Щоб знайти сніг, знімальній групі довелося їхати в південну частину Землі, а це свідчить про різкі кліматичні зміни. Ще в 1998 році Ді Капріо заснував фонд «захисту останніх диких місць на Землі і сприяння гармонійним відносинам між людством і природою», який назвав своїм ім’ям. Відтоді він пожертвував понад 100 мільйонів доларів на різні екопроєкти і зняв кілька документальних фільмів – «Одинадцята година» (The 11th Hour) про проблему глобального потепління і «Врятувати планету» (Before the Flood) про види, що зникають.

 

Стелла Маккартні

 

Британський дизайнер Стела Маккартні неодноразово акцентувала увагу на екологічних проблемах за допомогою модних кампаній. Одну з них вона знімала на звалищі в Шотландії, а для останньої запросила моделей Ембер Валетту, Хлое Пірсон і Емм Лейрд. Кожна з них поділилася своїми правилами, які допоможуть врятувати екологію: бути добрішими, навчатися, не використовувати одноразові склянки для кави, віддавати все на перероблювання. Стелла Маккартні не використовує в своїх колекціях справжнє хутро і шкіру, підтримує організацію PETA і співпрацює з організацією Parley for the Oceans, в колаборації з якою створила кросівки з переробленого пластика, який дістали з вод океанів.

 

POST A COMMENT