Сонячна активність. Підготовка тіла до засмаги

Літо – це ідеальна пора для відпустки: спекотне сонце, пляжі, вода та ідеальна засмага. Для того, щоб ваша відпустка пройшла вдало та принесла вам тільки задоволення, потрібно заздалегідь загартувати своє тіло для поглинання величезної кількості ультрафіолету. Про те, як підготувати шкіру до засмаги, які вітаміни пити та як доглядати за собою перед відпусткою розповідаємо далі.

 

Раціон

Розпочати підготовку найкраще заздалегідь, щонайменше за тиждень до відпустки. Спершу потрібно звернути увагу на свій щоденний раціон та продукти, які до нього входять. Літом всім потрібно вживати продукти, які стимулюють вироблення колагену та ті, що пришвидшують процеси очищення та регенерації шкіри. Це можуть бути морквяні або цитрусові фреші, помідори, солодкий перець, баклажани та оливкова олія (ці овочі містять в собі велику кількість лікопену, який має найсильнішу антиоксиданту дію серед всіх інших каротиноїдів). Також не потрібно забувати про сезоні овочі, фрукти та ягоди: капуста, буряк, яблука, полуниці та морква. В таких продуктах міститься велика кількість фолієвої кислоти, вітаміну С, заліза та бета-каротину. Вітаміни В і С дуже корисні під час різкої зміни часових поясів та клімату (переліт в іншу частину світу, де час та клімат радикально відрізняється від нашого), вони допоможуть організму уникнути різноманітних порушень під час адаптації та акліматизації. Високий вміст цих вітамінів в крупах, овочах, горіхах і кисломолочних продуктах. Кисломолочні продукти рекомендується вживати перед відпусткою для поліпшення мікрофлори кишечника і підвищення його опірності до інфекцій та розладів.

 

Вітаміни під час відпустки

Під час відпустки також потрібно збагачувати свій організм різноманітними вітамінами, поживними мінералами та антиоксидантами. Наприклад, екстракт виноградних кісточок сприяє укріпленню стінок судин, покращенню кольору обличчя та зменшенню набряків. Також він покращує синтез колагену, що запобігає завчасному старінню та фотостарінню шкіри. Вітаміни С і Е захищають організм від вільних радикалів, які утворюються в наслідок впливу на організм ультрафіолету, токсинів та радіації. Вітамін Е також нормалізує процес кровообігу, сприяє насиченню дерми зволожуючими та поживними речовинами та відновлює пошкоджені тканини. Підтримувати рівень вітаміну С в межах норми дуже важливо, оскільки він допомагає усунути пігментні плями і почервоніння, посилює захисну функцію шкірних покривів до ультрафіолету, вирівнює поверхню епідермісу і знімає запалення та подразнення шкірних покривів.

 

Вітаміни до відпустки

Один із найголовніших вітамінів, які впливають на процес засмаги – це бета-каротин. Його достатня кількість в організмі збільшує термін безпечного перебування на сонці, впливає на формування рівної та здорової засмаги, знижує чутливість шкіри до ультрафіолету, стимулює відновлення пошкоджених клітин та покращує еластичність шкіри. Не менш важливий для засмаги ще один важливий антиоксидант – вітамін Е. Він захищає клітинні мембрани і білки, нейтралізуючи молекули вільних радикалів ще до того, як вони нанесуть організму шкоду. Також, для ефективної підготовки до сонячної відпустки, можна вживати різноманітні кислоти, такі як омега-3 та ліпоєва кислота.

 

Легкий скраб та ультразвукова чистка підготують шкіру обличчя і тіла до засмаги, не порушивши її захисного шару.

 

Догляд за шкірою

Щоб засмага була рівномірною та красивою потрібно заздалегідь підготувати шкіру. Догляд за всім тілом повинен бути трішечки жорсткішим ніж зазвичай. Скраб – це найкращий спосіб отримати бажаний результат. Напередодні відпустки хорошим рішенням стане курс біоревіталізації: його краще пройти за місяць до сонячної активності. За два-три дні до відпустки бажано скрабувати обличчя і тіло, щоб відлущити та очистити шкіру. Легкий скраб та ультразвукова чистка підготують шкіру обличчя і тіла до засмаги, не порушивши її захисного шару. Корисним буде також обгортання або живильний догляд з кремом, в складі якого містяться жиророзчинні вітаміни А і Е. Глибокий пілінг зашкодить вашій шкірі, адже втративши захисний шар, вона стане беззахисною перед агресивним ультрафіолетом. Якщо немає протипоказань і шкіра не чутлива, то кілька сеансів солярію з використанням спеціальної косметики допоможе швидше адаптуватися до сонячних ванн.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР