Eye of the tiger: чоловіки та підводка для очей

З того часу, як чоловіки почали приділяти своїй зовнішності більше уваги, ринок косметики та засобів догляду значно поповнився продукцією для чоловіків. Вони користуються стайлингом для волосся, кремами для обличчя і патчами для очей. Проте на жіночій території ще зовсім недавно була своя заповідна зона, куди вхід чоловікам було заборонено. Йдеться про засоби для макіяжу. Але виявилося, що і на ці милі дівочому серцю скарби джентльмени давно поклали око (в буквальному сенсі слова). Причому Джек Горобець (капітан Джек Горобець) був не першим, хто став користуватися підведенням. Історія почалася набагато раніше. І неважливо, якою була лінія – тонкою класичною або розмитою, як у панди, – це в будь-якому випадку надавало образу мужності і виділяло з натовпу. Ось кілька яскравих прикладів з історії.

Фараон Сеті I
Як представник вищого класу, фараон Сеті I використовував чорний каял. Правда, він робив це не стільки для краси, скільки для захисту очей від сонця. Це була типова практика підкреслювати форму очей, ретельно промальовуючи широку лінію уздовж верхньої і нижньої повіки. За батьком цей прийом перейняв і його старший син, Рамзес II Великий (той самий, про який ви чули на уроках історії Стародавнього світу).

Чарлі Чаплін
«Великий німий» прославився як любитель підведення очей, створивши незабутній екранний образ бродяги. Він додавав трагічності і виразності погляду за допомогою чорного олівця, розтушованого в легкий «смокі». Чаплін вірив, що це смішно і водночас трохи сумно.

Девід Боуї
Не секрет, що зоряний рок-музикант завжди обожнював макіяж, особливо в період восьмого альбому Diamond Dogs. На зорі кар’єри він намагався надати виразності очам, активно використовуючи коричневий олівець на лінії росту вій. У житті Боуї використовував тонку лінію, для сцени вибирав товстішу.

Мік Джаґґер
Англійський рок-музикант виступав, використовуючи для образу макіяж тільки в кінці 60-х і початку 70-х років, створюючи свій неповторний стиль. Легкі «котячі» стрілки чудово підкреслюють його іскрометний гіпнотичний погляд. Саме так він перетворився в героя всіх вечірок і кумира дівчат «на межі нервового зриву».

Стівен Тайлер
«Любіть себе», – завжди говорив лідер групи Aerosmith. В цьому питанні і сам він неабияк досяг успіху. Подивіться тільки на його вилиці – схоже за ними стоїть серйозна естетична робота. Одним словом, він розбирався в питаннях краси і в 70-х легко робив ідеальні стрілки (які сьогодні мають вигляд дводенного, а то і триденного макіяжу).

Бой Джордж
Король строкатої естетики і арлекінади, британський співак і композитор Бой Джордж, безумовно, змінив правила гри з підведенням. Він запозичив безліч деталей з жіночого макіяжу 80-х років і став робити стрілки, як майстер гравіювання – активно використовуючи підведення з ефектом металік.

Кіт Річардс
Не секрет, що Кіта Річардса, втім, як і Джонні Деппа, не покидає дух дитинства. Щоправда, Річардс не любить даремно витрачати час, він людина-блискавка. «У мене немає жодної зайвої хвилини возитися з цією прямою лінією!» – каже він про підводку для очей. Один з улюблених прийомів музиканта – стрілки на внутрішній частині нижньої повіки. Цей трюк робить очі виразнішими, додаючи погляду загадковості і пронизливості.

Біллі Джо Армстронг
Це історія про панк-рок (не випадково Біллі Джо співає в групі Green Day). Досить жирна, злегка розмазана (а зовсім не розтушована) лінія на верхній і нижній повіці, робить образ демонічно-загадковим. Дивно, але дівчата зовсім не шукають янголів: вони клюють ось на таких поганих і трохи нещасних хлопців. Можливо, це просто материнський інстинкт… Але не факт.

Джаред Лето
Погодьтеся, американський актор і співак трохи нагадує нащадка фараонів. Джаред великий майстер в макіяжі. Він не обмежується підведенням, а сміливо йде далі, посилюючи його тінями і драматичними «смокі». Схоже, ніхто не може схопити його за руки і зупинити, коли він починає несамовито обводити очі, намотуючи коло за колом. За це ми його і любимо.

Джонні Депп
З часів Джека Горобця актор, здається, зовсім перестав змивати контурну лінію. У нього чудово виходить «next morning smoky eye». Це так виразно і так пронизливо, що хочеться негайно повторити на власному чоловікові. Але, на жаль, на чоловіку все виглядає зовсім не так. Можливо, вся справа в тому, що він просто не Джонні Депп.

POST A COMMENT