Фактор захисту. Обираємо сонцезахисний крем

Сонцезахисний крем – обов’язкова частина будь-якої косметички, особливо влітку. Спекотні дні, проведені під палючим сонцем, не завжди означають, що у Вас буде красива рівномірна засмага. Можна забезпечити шкірі сеанс невпинного старіння, спровокувати лущення чи просто отримати сонячні опіки. І винним буде неправильно вибраний сонцезахисний крем або його відсутність.

 

Аби підібрати засоби для догляду за шкірою літом, треба знати про SPF, необхідний вам фактор захисту та власний фототип. Для шкіри дорослої людини найкраще підходить сонцезахисний крем. В магазині пропонують продукцію для різних смаків: емульсії, молочко чи спреї. Проте, саме крем має і захисну, і живильну функцію. За складом засоби діляться на три типи: фізичні, хімічні та комбіновані. Фізичні віддзеркалюють сонячне проміння, вони починають діяти відразу, а ще вони гіпоалергенні. Проте, такі креми залишаються на шкірі та мають білий відтінок. Хімічними засобами треба маститися за тридцять хвилин до того, як Ви плануєте виходити на сонце. Окрім цього, хімічні креми можуть викликати алергічну реакцію. Найкращий крем той, що захищає від двох типів проміння – ультрафіолету типу А і ультрафіолету типу В. Більшість засобів захищають лише від другого типу. Також постає питання, який SPF потрібен для вашого типу шкіри. Цей показник показує у скільки разів збільшується час безпечного перебування на сонці. Ідеальний SPF можна підібрати за фототипом, яких загалом є чотири.

Скандинавський фототип

– люди з дуже світлою шкірою, блакитними або зеленими очима, русявим або рудим волоссям. Шкіра людей з таким фототипом дуже чутлива, на сонці можна перебувати без захисту лише 5 хвилин. Найкраще підходять таким людям засоби із позначкою SPF50.

 

Світлошкірий-європейський фототип

– власники цього фототипу мають каштанове світле або темно-русе волосся, сірі або зелені очі. Без захисту їм можна засмагати не більше десяти хвилин, а сонцезахисний засіб з SPF40 продовжує час безпечної засмаги аж до півтори години.

Середньоєвропейський фототип

– більш смугла шкіра, темне та жорстке волосся і карі очі. Цим можуть похвалитися власники середньоєвропейського фототипу. Без захисту на сонці їм можна перебувати 15 хвилин. Але для чого таке коротке задоволення, якщо з кремом SPF30 можна відпочивати на пляжі цілих три години.

 

Середземноморський тип

– передбачає коричневе волосся і карі очі. Власники такого типу влітку вважаються справжніми щасливчиками, адже без захисту на сонці можуть перебувати півгодини, а із захисним кремом SPF20 – цілих три.

 

Найкращий крем той, що захищає від двох типів проміння – ультрафіолету типу А і ультрафіолету типу В.

 

Якщо Ви вже придбали сонцезахисний крем, обравши його відповідно до фототипу, то не забудьте про ще кілька нюансів, аби зберегти здорову шкіру влітку. Крем потрібно наносити за 20-30 хвилин до виходу з приміщення, поновлювати шар сонцезахисного засобу на шкірі рекомендовано кожних 2-3 години, а саму банку крему не варто залишати просто під променями яскравого сонця. Банку з кремом краще тримати в сумці, прикривши іншими речима.

 

Якщо ви плануєте перебувати на сонці рівно впродовж вашого шляху в офіс, то основа під макіяж може мати мінімальну позначку SPF15, сильніший захист необхідний для засмаги на пляжі. Будь-який із засобів необхідно наносити на шкіру рівномірно.

Найбільша перевага сонцезахисних кремів – це не захист від опіків, вони запобігають старінню шкіри і зменшують ризик онкологічних захворювань та утворення злоякісних пухлин. Варто віддавати перевагу засобам із максимально натуральним складом, адже такий засіб не лише захистить, а й зволожить та наситить шкіру корисними компонентами. Надавати перевагу найкраще кремам з екстрактом алое вера, зеленого чаю, календули і ромашки, а також з вітамінами А і Е.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР