КРАСИВІ ТЕРМІНИ: варто знати!

Зазвичай, до косметолога чи дерматовенеролога ми звертаємося тоді, коли бачимо видимі шкіряні проблеми: мімічні зморшки, зміни кольору та еластичності шкіри, акне. Але якщо постаратися заздалегідь убезпечити свою шкіру від негативних зовнішніх та внутрішніх факторів, а також пізнати все про заходи профілактики, то будь-які зміни шкіри можна уповільнити та зовсім запобігти. І тут важливо мати елементарні знання дерматології і підбирати засоби і процедури догляду уже на базі знань. Ми підібрали найнеобхідніші б’юті-терміни для тих, хто розуміється в косметиці та догляді за шкірою.

 

  1. Оксигенація (насичення шкіри киснем). Через шкіру здійснюється 1-2% всього газообміну організму. З поверхні шкіри в кровоносні судини надходить кисень, а в зворотному напрямку з дерми йде вуглекислий газ. Тому важливо враховувати повітропроникність косметики: вона не повинна заважати шкірі «дихати».

 

Для поліпшення розмноження клітин шкіри та синтезу фібробластами колагену і еластину дуже корисні косметичні засоби, що поліпшують дихання шкіри. Такі засоби містять активний кисень або речовини, що прискорюють його транспортування і інші обмінні процеси, що відбуваються в клітинах (убіхінон або коензим Q10, вітамін В6).

 

  1. Себорегулювання (нормалізація роботи сальних залоз). В процесі своєї життєдіяльності шкіра виробляє себум, або шкірне сало. Але з різних причин механізм його природного регулювання може бути порушений, внаслідок чого виникає ціла низка проблем: від вугрів і жирного блиску до серйозних захворювань (акне, розацеа, себорея).

 

Для збереження природного механізму себорегулювання раціонально використовувати м’які засоби очищення і тонізації. Також обов’язково забезпечувати шкіру достатнім зволоженням і уникати використання в щоденному догляді гліцерину і масел, що володіють комедогенною дією.

 

  1. p-H (кислотно-лужний баланс).

 

Зміна р-Н залежить від формул засобів догляду, ступеня жорсткості води, харчування (солодке окислює, гостре й солоне залужує), вживання алкоголю, питного режиму, прийому лікарських препаратів, сонячного випромінювання.

 

Нормальним показником p-H шкіри вважають 5,5 (від 3,5 до 5,9), жирна шкіра має більш лужне середовище – 5,7-6, а суха шкіра кисле середовище – 3-5,2. Суб’єктивно зміни кислотно-лужного балансу до кислого показника можна визначити, якщо, наприклад, шкіра стала більш чутливою, подразненою, з’явилися надмірне лущення, сухість, стягнутість. Якщо людина має жирну і проблемну шкіру з рівнем p-H 5,7-6 (лужним), то вона потребує її закислення, тому косметичні препарати повинні мати p-H 4,0-4,5. Людина з тонкою і чутливою шкірою (p-H нижче 4,5) потребує засобів з нейтральним p-H 5,5. Для збереження балансу нормальної шкіри також потрібне використання косметичних засобів з p-H 5,5.

 

  1. Вільні радикали. Високоактивні нестабільні молекули, які пошкоджують структуру клітин шкіри, провокують раннє старіння і вікову пігментацію. Вони можуть синтезуватися в результаті неправильного харчування, куріння, прийомів ліків, стресу, алкоголю, а також і проникати всередину з навколишнього середовища (УФ-випромінювання, рентгенівські промені, тютюновий дим). Негативний вплив вільних радикалів полягає в пошкодженні фібробластів: шкіра відчуває нестачу колагену і еластину, втрачає пружність, гладкість і еластичність.

 

Антагоністами вільних радикалів є антиоксиданти – вітаміни А, С, Е і деякі вітаміни групи В, а також бета-каротин (попередник вітаміну А), селен, цинк, альфа-ліпоєва кислота і коензим Q10.

 

  1. Гідратація (зволоження). Це хімічний процес взаємодії речовини з водою, в якому молекули води не руйнуються, а зв’язуються з частинками речовини. Ця реакція відіграє важливу роль в регулюванні синтезу колагену, еластину і гіалуронової кислоти. Вона контролюється гормонами і з віком зменшується.

 

На зволоження шкіри також впливають: недостатнє вживання рідини (на добу необхідно випивати 1,5-2 л води), дефіцит в раціоні незамінних жирних кислот, порушення захисних функцій шкіри, надмірні фізичні навантаження, ультрафіолетове випромінювання, неправильний догляд за шкірою, вживання деяких лікарських засобів.

 

  1. Фотостаріння. Це комплекс біохімічних процесів організму, що призводять до структурних і видимих змін шкіри на тлі постійного ушкодження сонячними променями. Тут важлива профілактика, оскільки не допустити або зменшити процес фотостаріння набагато легше, ніж усунути його наслідки, а саме: ранні зморшки, пігментні плями, підвищення сухості шкіри.

 

На початкових етапах процес фотостаріння звернемо, тому чим раніше ви почнете активну профілактику і корекцію цих змін, тим більшу послугу надасте вашій шкірі. Для боротьби з фотостарінням застосовують пілінги, процедури фотоомолодження, дермабразії, лазерної шліфовки. Однак найважливішою мірою профілактики фотостаріння є регулярний догляд за шкірою, використання сонцезахисних засобів, кремів з антиоксидантами, зволожувальних засобів і препаратів на основі ретиноїдів.

 

 

POST A COMMENT