Let`s go

Ідеальні ноги – це безкінечна довжина, блиск шкіри та її гладкість, ідеальний педикюр та відсутність проблем.

Але, на жаль, з часом наш організм відплачує нам за незручне взуття, занадто високі підбори, перенавантаження та неправильний догляд. Все це призводить до проблем, які псують не тільки зовнішній вигляд, але й завдають масу дискомфорту. Щоб цього не сталося, ми підготували список найпоширеніших проблем та їх вирішень для того, щоб ваші ноги завжди були ідеальними.

Суха шкіра стоп

Зневоднення ─ проблема, яка відразу робить стопи «віковими». Його можна розглядати як сезонну проблему, так і генетичну: шкіра стоп сильно пересихає в перехідний період, коли ми перевзуваємося в закрите взуття, а також з віком (організм природним чином втрачає підшкірний жир, що призводить до висушування шкіри і її потоншення). Порада: не взувайте одні й ті ж туфлі два дні поспіль ─ перепочинок потрібен не тільки ногам, а й вашому взуттю. Що робити? Якісно зволожувати шкіру стоп щовечора і не носити часто закрите взуття влітку (кеди, кросівки, лофери, сліпони і тощо) без шкарпеток і колготок. Більш того, синтетичні матеріали взуття та устілок нагородять ступні неприємним запахом.

Мозолі і натоптні

Мозолі найчастіше з’являються в літній час, а натоптні – всесезонні. Мозолі – це шкірна грудочка у вигляді конуса або овалу з помітно вираженим центром. Мозолі утворюються там, де шкіра зазнає регулярного тертя. Вони, перш за все, викликають відчуття дискомфорту і різкий біль, що ускладнює процес ходьби. Причин появи мозолів багато: тісне взуття, деформація стопи з віком, дисбаланс під час ходи. Натоптні ─ це ущільнення верхнього шару шкіри. Вони найчастіше утворюються на подушечках стоп, на п’ятах, біля основи великого пальця у відповідь на тиск, причиною якого може бути незручне взуття, носіння високих підборів, тривале перебування на ногах. Що робити? З натоптнями легко боротись за допомогою регулярного шліфування і хороших зволожувальних процедур. Головне – робити це регулярно. Якщо мозолі призвели до естетичних та фізіологічних проблем, потрібно йти до лікаря ─ дерматолога або хірурга (залежить від рівня складності). Найпопулярніші методи позбавлення від мозолів ─ це лазер і рідкий азот.
Потовщення нігтів

Тривале носіння тісного та незручного взуття може призвести до ущільнення нігтя та появи жовтуватого відтінку. Нігті на ногах можуть також без видимої причини тріскатися й ламатися. Що робити? Якщо причина потовщення НЕ грибок нігтів (діагноз встановлюється лікарем), то впоратися з проблемою допоможе регулярний педикюр і підбір правильного та зручного взуття ─ якщо вузький носок буде як і раніше тиснути на нігті, то будь-які дії будуть марними. У домашніх умовах можна шліфувати поверхню потовщеного нігтя пилкою з невеликою абразивністю, але сильно спилювати поверхню не можна ─ це призведе до більшого потовщення і може пошкодити нігтьове ложе.

Вростання нігтя

Головні причини цієї по-справжньому жахливої неприємності ті ж ─ незручне взуття і поганий догляд. У туфлях з гострим носком, а також у взутті на високих підборах пальці постійно відчувають тиск зверху і збоку, що сприяє поступовому вростанню країв нігтя в шкіру. До такого ж результату може призвести неправильний педикюр, під час якого ви самі або майстер в салоні глибоко зрізає зовнішні куточки нігтів, «топлячи» їх у шкірі, після чого ніготь починає рости неправильно. Що робити? Врослий ніготь може спровокувати багато неприємностей. Загострену ситуацію потрібно лікувати у хірурга (сьогодні це можна зробити без хірургічного втручання). З профілактичною метою потрібно завжди підпилювати краї нігтя, не підрізати, і робити це строго горизонтально, не зачіпаючи зовнішні куточки.

Судинна сіточка

Естетичний недолік насправді є передвісником серйозної проблеми ─ варикозу. Судинне захворювання, під час якого порушується нормальний венозний кровотік, з’являтьєся дедалі частіше у молодих жінок. Сьогодні навіть в 30 років жінці може трапитись така проблема. Причинами розвитку варикозу можуть бути проблеми з щитоподібною залозою, гормональний збій в організмі, сидяча робота, неправильне харчування, шкідливі звички і навіть незручне взуття. Що робити? Піти до флеболога, і крапка! Самостійне лікування може не принести жодних результатів і зашкодити вашому здоров’ю. Хороший метод корекції – це лазерна терапія, а маскування ─ тонувальні засоби. Тривале носіння взуття на високих підборах і сидіння в позі нога на ногу із вираженою судинною сіточкою автоматично переносяться в список небажаних дій.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР