Не нашкодь. Небезпечні тренажери для жінок

Дівчатам-початківцям важливо не нашкодити собі під час тренувань у залі, тому важливо розуміти себе і власне тіло та відмовитися від деяких тренажерів, адже чимало спортивних пристосувань можуть бути травматичними, особливо для жінок.

 

Спорт – складова життя сучасної людини. Вже не потрібно бути спортсменом-професіоналом, щоб мати хорошу фізичну форму. Достатньо зарядки, пробіжок, бажання мати красиве тіло та почуватися легко і комфортно. Легко знайти інформацію у вільному доступі, підібрати фітнес-зал та займатися з тренером. Проте, багато новачків нехтують послугами тренера і не присвячують достатньо часу вивченню тренажерів та ретельному підбору тренувань. Тому відмовтеся від кількох варіацій на тренуванні, адже на початку занять ризики травм і без цього високі.

 

Машина Сміта

Тренажер Сміта – це рухомий вертикально або під нахилом гриф штанги. Він рухається тільки за направляючими. Використовується машина Сміта для присідань, жиму сидячи або лежачи. На перший погляд, це безпечна альтернатива штанги – тренажер точно не можна випадково кинути собі на ногу. Тут не потрібно зосереджуватися на утриманні рівноваги. Але не все так просто. Людина, вправляючись у вільній вазі, виконує вправи, рухаючись по зручній для його тіла траєкторії. Вона не пряма, а хвилеподібна. Якщо ж обмежити рух, як в машині Сміта, то це може несприятливо вплинути на поперек, коліна і плечові суглоби.

 

Гакк-тренажер

Дуже часто його використовують бодібілдери. Спина в цьому тренажері спирається на спеціальну платформу. Вага тисне на плечі. За допомогою гакк-машини можна добре пропрацювати м’язи ніг з великою вагою. Однак цей тренажер не для жінок. Варто трохи не так, як за технологією, поставити стопи, присісти занадто глибоко або взяти надмірну вагу, як гакк-машина буквально знищить ваші коліна. Це взагалі один з найбільш травмонебезпечних тренажерів, і багато фітнес-центрів його навіть не купують.

 

Лава для гіперекстензії

На лаві ви лежите на животі, ноги зафіксовані. Ви нахиляєтеся вперед, щоб потім повернутися у вихідне положення ─ таким способом прокачуються м’язи спини, попереку, задньої поверхні стегна. Вправа дуже корисна для жіночої фігури, особливо в комбінації з вправами для м’язів черевного преса. Але і на цьому тренажері досить легко травмувати спину. Можна розтягнути м’язи. У деяких виникає біль у хребті. Трапляється це в основному через неправильну техніку або надмірне навантаження. Ноги можна закріпити занадто низько або занадто високо. В результаті навантаження на м’язи розподіляється неправильно, і більша його частина припадає на хребет. Якщо під час вправи ви берете обтяжувачі або робите вправи занадто швидко, може виникнути гострий біль. Він виникає через те, що занадто напружені м’язи спазмуються і здавлюють корінці спинномозкових нервів.

 

Тренажер для жиму ногами

Це тренажер, в якому ви лягаєте на спину і піднімаєте ногами вагу, яка рухається вгору по похилій площині. Він вважається безпечним, тому дехто навіть вірить, що він більш безпечний, ніж присідання. Частково це так, але тільки якщо ідеально дотримуватися техніки виконання вправ. На тренажері для жиму ногами лежачи можна легко травмуватися. Для цього досить неправильно розташувати ноги і таз. Якщо поперек під час виконання вправи відривається від поверхні тренажера, це ознака неправильного виконання. Ви можете пошкодити хребет (особливо якщо з ним вже є проблеми). На жаль, не всі можуть робити жим ногами правильно. Деякі жінки не здатні на це фізично через низьку еластичність м’язів задньої поверхні стегна. Це часта проблема дівчат, які вперше пішли в спортзал. Тому тренажер для жиму ногами лежачи краще залишили на потім, а поки обмежитися присіданнями.

 

Тренажер для жиму сидячи

Дуже часто вправи на цьому тренажері виконують неправильно, що призводить до травм спини і рук. Основні помилки: заокруглена спина, низька посадка, спрямовані в сторони лікті. Правильна посадка передбачає розташування рук нижче плечей, спина повинна бути прямою. Під час жиму потрібно, щоб груди вигнулись вгору, а спина при цьому спиралася на лаву. Але не кожна людина може досягти хорошої техніки виконання, тому що у багатьох недостатньо розвинені для цього м’язи. Тому фітнес-тренери не рекомендують новачкам тренажер для жиму сидячи. Деякі навіть вважають, що він не підходить для 90% людей, які відвідують спортзал. Причина: офісна робота, укорочені слабкі м’язи грудей і сутулість.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР