Не по зубах. Яких маніпуляцій із зубами краще уникати

Звичайно, ми знаємо, що зуби необхідно чистити щонайменше двічі на день, відвідувати стоматолога не рідше, аніж раз в рік, полоскати ротову порожнину та не курити, аби зуби зберігали здоровий колір та не турбували.

Хороший стоматолог швидко визначить, як часто ви п’єте каву, чи маєте залежність від тютюну та чи достатньо інтенсивно чистите зуби. Проте, є й такі помилки, які ми постійно робимо і не здогадуємося про них, коли стараємося зрозуміти, що ж не так з нашими зубами, якщо їх вигляд в дзеркалі не влаштовує.

 

Ви не використовуєте нитку-флос

Зубна нитка, або флос, має бути в кожній сумці. Її необхідно використовувати після кожного прийому їжі, якщо ви піклуєтеся про ідеальну білизну зубів та дбаєте, аби під час бесіди ніхто не дізнався, що ви сьогодні встигли з’їсти. Нитка допомагає видалити зубний наліт, який призводить до розвитку карієсу і проблем з яснами. Якщо ви думаєте, що, з’явившись на прийом до гігієніста, зможете його обдурити, то глибоко помиляєтеся. Лікар зможе легко виявити, що останній раз флосом ви користувалися не сьогодні вранці, а вранці три дні тому.

 

Ви вдаєтеся до домашнього відбілювання

Сода на зубну щітку і засіб для відбілювання готовий? Залишається лише шурувати цим по зубах та «вбивати» зубну емаль? Всі ці домашні рецепти з сіллю, содою, активованим вугіллям та іншими не менш дивовижними речовинами найчастіше просто не приносять користі. У кращому випадку вам вдасться видалити легкий наліт, але з зубним каменем і плямами від барвників (кава, чай, нікотин) ці засоби впоратися не в силах. Буває і таке, що відбілювання підручними засобами закінчується плачевним результатом: виснаження емалі, роздратування ясен, рецесія (опущення контуру ясен) і чутливість зубів – ось основні проблеми, з якими ви можете зіткнутися у підсумку.

 

Ви випиваєте забагато води з лимоном

Поки ЗСЖ-експерти запевняють вас, що вода з лимоном натщесерце допомагає «розбудити» метаболізм, стоматологи попереджають, що кислота, що міститься в цитрусових, має негативні наслідки для здоров’я ротової порожнини: починаючи від пошкодження емалі й закінчуючи несвіжим диханням. Пропонуємо компроміс: випивайте на голодний шлунок склянку води, але не додавайте туди лимон.

 

Ви чистите зуби неправильною щіткою

Підбір ідеальної зубної щітки – це робота вашого персонального стоматолога, який знає, що приховує ваша емаль, наскільки чутливі запломбовані зуби. Звернути увагу треба, звісно ж, на щетину. Лікарі попереджають, що занадто жорстка щетина може привести до проблем з емаллю і рецесії, тому вибирайте щітку з щетиною середньої жорсткості (м’яка не буде добре видаляти наліт). Іншу щітку купуйте за порадою фахівця.

 

Ви гризете тверді предмети

Це часто неконтрольована звичка, що негативно впливає на міцність і вигляд зубів. Погризти кулькову ручку, полузати насіння чи надкушувати підручні предмети в жодному разі не можна, і додаткових пояснень для цього не треба.

 

…Випивайте на голодний шлунок склянку води, але не додавайте туди лимон.

 

Ви використовуєте «щось» замість зубної пасти

Завдяки сумнівній рекламі і зростанню популярності Instagram-блогерів і зірок, ми віримо в те, що ефірні олії зроблять диво із зубами навіть у найбільш занедбаному стані, а порошок з активованого вугілля поверне усмішці білизну всього за два використання. Поки їхні «надздібності» не доведені науково, не варто їм довіряти на 100%.

 

Ви відмовилися від лікування зубів у період вагітності

Якщо у вагітної дівчини справді є проблеми із зубами, їх треба усувати. Якщо цього не зробити, то за вагітність все погіршиться в декілька разів, і лікувати зуби буде набагато складніше. Найчастіше вагітні дівчата бояться йти до стоматолога через страх, що анестезія зашкодить плоду. Останні дослідження показують, що місцева анестезія – безпечна для всіх вагітних. Головне – сказати лікареві про термін вагітності та порадитись із фахівцем, чи варт

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР