НЕУСВІДОМЛЕНИЙ ПІДХІД: 5 помилок у спортзалі

Хочеш мати красиве та струнке тіло? Ходиш в зал, але не бачиш омріяного результату? Можливо, ти допускаєш певні помилки під час тренування і просто не помічаєш їх? Ми виділили декілька найпоширеніших дій та думок, які віддаляють тебе та твоє тіло від бажаного. Читай, аналізуй та змінюй все на краще.

 

№1 – неавторитетні джерела

 

Настав той час, коли найкращим порадником став Google та блогери в Instagram. Сьогодні будь-яка людина, яка має 6 кубиків пресу може назвати себе тренером. Такі люди створюють особисті блоги, розповідають про свої досягнення, надають рекомендації з харчування та вчать інших, як досягнути такого ж результату. Такі горе-вчителі не розуміють, що та комплексна програма, яку вони (або хтось інший) склали для себе, не завжди підійде комусь іншому. Якщо ви належите до тих людей, які шукають допомоги онлайн і не отримують бажаного результату, то вам слід змінити пріоритети: знайдіть хорошого кваліфікованого тренера (він ж і буде вашим дієтологом), який складе ефективну комплексну програму занять саме для вас. Так ви побачите якісні видимі зміни уже через місяць.

 

№2 – все і одразу

 

На відміну від жінок, чоловікам в тренажерному залі часто притаманна зайва самовпевненість. Новачок, який намагається повторити тренувальну рутину постійного відвідувача залу, на жаль, явище часте і дуже поширене. Надмірна робоча вага, велика кількість повторень, зайва інтенсивність і частота тренувань в поєднанні з недосконалою технікою виконання вправ призводять до негативних результатів, часом – до травм. Як цього уникнути? Бути підготовленим теоретично. Шукайте інформацію в інтернеті (у блогах відомих тренерів та інструкторів) і тематичних виданнях, радьтеся з черговим тренером, не соромтеся запитувати інших людей в залі. Не соромтесь показати те, що ви щось не знаєте, чи у чомусь сумніваєтесь. Тренер працює не для того, щоб «гнобити» вас, а для того, щоб допомогти вам досягнути бажаного, не нашкодивши здоров’ю.

 

№3 – вузьке спрямування

 

Ви собі навіть не уявляєте, скільки чоловіків приходить в зал і качають тільки біцепс. Чи варто говорити, що всі ці люди вкрай рідко бувають задоволені результатом і часто припиняють тренування. М’язова маса не буде рости, якщо не працювати комплексно над всім тілом і не робити базові вправи. Однак багато чоловіків із задоволенням опрацьовують руки, плечі і груди, але абсолютно не хочуть тренувати ноги і прес. Вправи на спину теж не особливо шанують. Протилежна, але не менш поширена помилка – категорично не залучати ту зону, де раніше була травма або інша проблема. Грамотний підхід, співпраця з тренером і розуміння власних протипоказань дозволяє опрацювати все тіло у більшості поширених проблемах зі здоров’ям.

 

№4 – переконання у тому, що спортзалу достатньо

 

Харчування, сон, водний баланс – три кити, на яких тримається хороша фізична форма і здоров’я. Якщо хоча б один з цих пунктів дає збій – від тренувань буде мало користі. Крім цього, рекомендуємо тобі раз на тиждень відвідувати масажиста для зняття м’язового гіпертонусу, розслаблення і загального оздоровчого ефекту. Це допоможе ефективніше виконувати програму, ти відчуватимеш себе краще.

 

№5 – неготовність до змін

 

Молоді хлопці часто не досягають бажаного, тому що їм важко дотримуватися режиму: вечірки, алкоголь та інші «слабкості» збивають графік тренувань. Крім того, у віці 20-35 років хлопці частіше ставлять нереальні цілі, які не сумісні зі здоровим способом життя. Більшість хоче «кубики» за будь-яку ціну і якомога скоріше. Зазвичай все це шкодить здоров’ю. З чоловіками, яким більше 50-55 років теж буває непросто: вони важче піддаються навчанню. Якщо до 50 років не було жодного досвіду тренувань, то м’язи просто не слухаються. У такому віці важче міняти звички, що склалися роками. Деякі просто не уявляють собі, що можна жити по-іншому. Найкращий тип клієнтів для будь-якого тренера – це той, хто приходить і каже: «Хочу отримувати задоволення від тренувань». Такі люди цінують своє здоров’я і готові до того, що зміни будуть відбуватися поступово. Ми переконані, що це найбільш правильний шлях до мети.

 

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР