Поруч із серцем: чому болять груди напередодні менструацій

Загрубіння, помітна чутливість та дискомфорт – це нормальні симптоми напередодні місячних. Їх можна спостерігати в другій половині менструального циклу після овуляції. Причиною сильного болю можуть стати фізіологічні розлади, початок серйозної патології, вагітність. Для точного діагнозу і вибору методики лікування потрібно ретельне обстеження.

Розповідаємо, чому болять груди напередодні менструацій.

Симптоми болі та дискомфорту виникають через коливання гормонів, зокрема прогестерону й естрогена. Порушення в процесі синтезу естрогену і прогестерону призводять до набряку тканин, груди збільшуються в розмірах, з’являється відчуття тяжкості, печіння, поколювання.

Варто зважати на характер болю, а також чи підвищується під час симптомів температура. Якщо ви вирішуєте застосувати пігулки проти болю, то ризикуєте пропустити можливе захворювання, наприклад, хронічний мастит. Лише фахівець може зрозуміти про запальний характер болю, про виникнення певних патологій тощо. Не варто забувати про самостійне обстеження молочних залоз, адже визначити патологію самостійно жінці дуже складно.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відмова від бюстгальтера: корисно чи недоречно?

Відмова від бюстгальтера: корисно чи недоречно?

КОЛИ ВАРТО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ?

Серйозні набряки, сильний біль та виділення з молочних залоз – не зволікайте з візитом до фахівця. Якщо ці симптоми не зникають після початку менструації, то це може стати сигналом дисгормональних захворювань. І звісно, приводом звернутися до мамолога.

ЯК ЧАСТО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ФАХІВЦЯ?

Повний скринінг до початку статевого життя – це надто ідеальний сценарій, однак це дозволяє відстежувати зміни в рості молочних залоз. Є можливість порівняти УЗД на початку статевого життя та результати нового обстеження, аби виявити патологічні утворення, якщо вони прослідковуються.

Раз на рік – ідеальний час, аби здійснювати огляд у гінеколога та мамолога. Мамографію чи УЗД потрібно робити також, попри огляд. Якщо виникають показання, то фахівець може порадити вам зробити МРТ молочних залоз із контрастуванням.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб

Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб

 

Кожна друга жінка хворіє на мастопатію. Мастопатія – це назва доброякісних змін молочних залоз. Дане фіброзно-кістозне ураження грудей може бути діагностовано у жінок різного віку. Мастопатія включає такі поняття, як: фіброз, збільшення залоз, проліферація епітелію, кіста й розширення вивідних протоків. Пік цього захворювання – 35-40 років.

З віком починає зростати і розвиток ризику раку молочної залози, а це одна з найбільш поширених форм раку серед жінок. Тому здійснювати огляди у мамолога потрібно згідно з рекомендаціями фахівців.

Щоб не упустити важливі моменти чи захворювання, то не відкладайте візит до лікаря, а також вчасно здійснюйте огляди.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Гід найпопулярнішими моделями бюстгальтерів

На кілька днів пізніше: чому виникає затримка менструації

5 помилок інтимної гігієни

Менструальні труси й тампони-губки: все про альтернативні засоби гігієни

Варто чи ні: все про менструальні чаші

«Не варто соромитись!», — лікарка про естетичну гінекологію

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)
pedicure
PYJAMAZZZ240511111111головна
HUKH_12