Безмежні можливості. Пілатес: міфи та реальність

Пілатес – це особлива методика, яка з кожним роком набуває все більшої популярності. Не дивлячись на свій блискавичний успіх, цей метод зібрав чималу кількість чуток, неточностей та упереджених думок навколо себе. Ми вирішили розвіяти найрозповсюдженіші міфи про пілатес та познайомити вас з ним ближче.

 

Пілатес – це спорт

Насправді, все набагато складніше. Пілатес – це об’ємна, глибока та складна методика, яка має свою особливу історію та філософію. Її розробив спортивний лікар Йозеф Пілатес на початку ХХ століття для людей, які отримали серйозні травми. Сьогодні все більше лікарів вибирають цю методику як метод реабілітації для пацієнтів з важкими травмами опорно-рухової системи, але ще більше людей обирають пілатес як спосіб підтримки здоров’я, спортивної форми і витривалості на високому рівні. Людина, яка регулярно займається пілатесом, отримує масу користі для всього тіла: оздоровлення суглобів, зміцнення всіх груп м’язів, зняття напруги і болю в тілі, а також позбавлення від стресу, нормалізація сну, приплив енергії, корекція ваги, поліпшення постави і багато іншого.

 

Для занять з пілатесу нічого не потрібно

Пілатес має три рівні: початковий, базовий і складний. Початковий рівень – це робота на спеціальних тренажерах GRATZ, які були спроектовані самим Й. Пілатесом, під пильним наглядом інструктора. Ці тренажери готують тіло до практики на матах, до якої переходять тільки ті люди, які пройшли два наступні етапи і оволоділи технікою безпеки та помітно зміцнили м’язовий корсет свого тіла.

 

Це легко

Пілатес – це динамічні заняття без перенавантажень. Всі вправи виконуються в закономірній послідовності: від простого поступово перехід до більш складного, все робиться в спокійному і зручному для людини ритмі. Більшість м’язів, на яких сконцентрована робота в цій практиці, розміщені глибоко в тілі. В багатьох людей вони або ослаблені, або перенапружені. Робота з ними вимагає певної сили, витривалості та терпіння. Багато спортсменів, які мають чудову фізичну форму, можуть виконати далеко не всі вправи з пілатесу. Година заняття пілатесом, що проходить в спокійному темпі, дає такі ж відчуття як після хорошого тренування в спортзалі. При цьому серцевий ритм спокійний і ніяких зайвих перенавантажень.

 

Пілатес для початківців

Пілатес – це єдина з можливих практик, яка комплексно і послідовно працює з глибокими групами м’язів, зміцнюючи м’язовий корсет всього тіла. М’язові перевантаження, які нерідко відчуваються після активного заняття спортом, загальне перенапруження, перетреновані окремі зони тіла – все це коригує практика пілатесу. Спортивна форма і витривалість, які дарують регулярні заняття з пілатесу, такі ж, як від занять іншими видами спорту та фітнесу, а іноді навіть і кращі.

 

Пілатес тільки для жінок

Йозеф Пілатес вивчив тіло людини так досконало, що зміг створити систему вправ, яка підходить всім людям, незалежно від статі, віку та фізичної підготовки. Кожна людина індивідуальна. Сертифікований тренер з пілатесу насамперед складає індивідуальний план занять, який враховує особливості будови тіла та стан здоров’я свого підопічного. Багато людей (як жінок, так і чоловіків) відкрили для себе пілатес, як найбільш ефективний спосіб коригування різноманітних травм.

 

Пілатесом можна займатись вдома

Всупереч популярній сьогодні тенденції, пілатес не рекомендується починати освоювати самостійно. Перший рівень – найскладніший не в фізичному розумінні, а в технічному. Рекомендується освоювати пілатес з персональним тренером або в міні-групі, де кожному учневі зможуть приділити достатньо уваги. Ключові моменти практики, які є гарантією її ефективності, неможливо освоїти, переглядаючи відео.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР