Сумнівна дія. Гімнастика для обличчя

Досліджуючи це питання, ви можете помітити, що думки спеціалістів та практиків відрізняються. Одні вважають гімнастику для обличчя хорошим методом продовження молодості, а інші – не ефективним і, до того ж, шкідливим заняттям. Тому у цій статті я розповім вам не про якийсь конкретний метод, а про моє відношення до лицевих гімнастик в цілому, використовуючи для цього обґрунтовані факти.

 

Якщо розглядати фігуру та фізичний стан тіла загалом, то, безперечно, заняття фітнесом та спортом допоможуть виглядати красиво та зберігати красиву фігуру незалежно від віку, адже при однакових показниках віку та ваги, людина, яка займається спортом, завжди буде виглядати краще. Жінки часто думають, що якщо вони будуть займатись фітнесом для обличчя, то можна розраховувати на подібний результат і зберегти обличчя у чудовій формі якомога довше.

 

Щодо анатомії…

М‘язи обличчя відрізняються від м‘язів тіла. Вони тонші, більш плоскі і практично завжди прикріплені одним кінцем до кістки, а іншим – вплетені в інші м‘язи або у шкіру, завдяки чому забезпечують нам активну міміку. Є декілька причин появи недоліків фігури; ослаблені м‘язи, втрата їхнього тонусу, що призводить до порушення постави, дряблості шкіри, та втрати чітких контурів тіла. В таких випадках кожному зрозуміло, що для того, щоб виправити ситуацію, потрібно тренуватись, аби тіло знову стало пружним і м‘язи укріпились. Якщо говорити про зморшки, складки, друге підборіддя, то тут причина в основному не у гіпотонусі м‘язів, а у гіпертонусі, гіперактивності окремих м‘язів. У такому випадку порушується баланс: одні м‘язи у гіпертонусі, а інші ослаблюються та провисають. Тому правильно та логічно, перш за все, не тренувати ослаблені м‘язи, а зняти напруження (гіпертонус) з тих м‘язів, які перенапружені. Тоді баланс між м‘язами відновиться і ослаблені м‘язи поступово прийдуть у нормальний тонус.

 

Щодо фізіології…

Чи взагалі фізіологічно-правильно виконувати вправи для м‘язів обличчя? Адже, якщо розглядати фітнес та вправи для тіла, то немає сумнівів, що це цілком фізіологічно і таким чином ми можемо компенсувати сидячий спосіб життя. Що стосується масажів обличчя, шиї та декольте – тут теж немає сумнів, це теж фізіологічно, оскільки можна розслабити м‘язи, які знаходяться у гіпертонусі та зняти напруження.

Коли у спортзалі ми «прокачуємо» м‘язи, наприклад, сідниці, то в процес частково включаються і м‘язи стегон (це не приносить ніякої шкоди для загального результату). Коли ми намагаємось протренувати якийсь м‘яз на обличчі, то у процес так само будуть включатись суміжні м‘язи (навіть ті, які знаходяться у гіпертонусі). Прослідкувати це важко, оскільки м‘язи обличчя тонкі, короткі та плоскі, тому ви навіть не зможете прослідкувати за тим, які м‘язи ви пропрацьовуєте. Якщо підвести підсумки, то у мене виникають сумніви щодо фізіологічності даного методу омолодження.

Часто в методиках фейсбілдінгу дають рекомендації, які допоможуть вам прибрати ті чи інші зморшки: якщо у вас міжбрівна зморшка – робіть такі вправи, а якщо носо-губна зморшка – робіть ось ці вправи, а якщо друге підборіддя – то робіть так. Але це не правильно! Якщо людину турбує міжбрівна зона – це свідчить про те, що м‘язи у цій зоні гіперактивні і їх потрібно розминати та розслабляти. Якщо у людини формується носо-губна зморшка, то потрібно розібратися у причинах її появи (неправильний прикус, зміщення жирових пакетів та опущення тканин)

У підсумок хочу додати: довіряйте своє обличчя професіоналам, адже косметологія зараз володіє безліччю методик (апаратних та мануальних), які вам допоможуть вам зберегти молодість.

 

Оксана Коротка косметолог.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР