Тонка межа. Хороші манери та виховання XXI століття

XXI століття – це час, коли слова «моветон» і «бонтон» поступово відходять у минуле, коли обрати правильну виделку до риби і втримати чашку трьома пальцями стає справжнім випробовуванням. Це час, коли Реверанс став жестом, який викликає подив та спантеличення. Ми розповімо вам про те, як показати хороше виховання та манери у нас час, при цьому не образивши нікого, навіть членів королівських сімей.

Давайте спробуємо розібратись у тому, де ж проходить межа між хорошими манерами і невиправданою педантичністю? Ми підібрали декілька простих порад, які допоможуть вам показати своє виховання не на червоній доріжці, а в ситуаціях, у яких може опинитися кожен з нас.

 

Світський вихід

Весілля, скачки, театр, виставки, фуршети, вечірки та культурні фестивалі були і залишаються заходами, які вимагають дотримання мінімальних правил. Читайте запрошення, адже зазвичай саме ця картка – це ваша перша і головна підказка, як краще одягнутися і на який лад налаштуватися. Навіть якщо ваші близькі друзі захотіли розкішне весілля в стилі бароко, то приберіть посмішку і проявіть повагу до їхньої події та їхніх очікувань. Якщо дрес-код заходу вимагає від вас капелюшок і типове morning dress, то це не означає, що вам відмовляють в індивідуальності. У наш час підібрати плаття і головний убір, що відповідає очікуванням організаторів і вашим власним уявленням про стиль, зовсім нескладно. Не йдіть проти дрес-коду. Якщо вас просять прийти в світлому, то не нервуйте організаторів чорним платтям. Вбрання гостей – це така ж частина заходу, як музика і закуски. Якщо вас щось не влаштовує – просто не приходьте. Пам’ятайте про головних героїв дня. Наприклад, наречений і наречена – єдині люди, кому дозволено в цей день затьмарювати інших. Поважайте вимоги до зовнішнього вигляду в храмах і церквах. У дам повинні бути покриті голова і плечі, а спідниця не повинна викликати асоціації з вечірками в нічному клубі. Дякуйте. В ідеалі лист з подякою за захід потрібно висилати протягом 7-10 днів, а ось на запрошення краще відповідати якомога швидше.

 

Випускний

Неважливо, чи випускаєтесь ви самі, чи збираєтеся на випускний знайомого або дитини, – правила ввічливості залишаються однаковими для всіх. Дізнайтесь, де проходитиме церемонія. Випускний в престижному університеті, який проходить в прикрашеному конференцзалі, буде кардинально відрізнятися від випускного в спортивному коледжі або військовій академії. Невеликий хак: скористайтеся соцмережами і знайдіть фотографії з минулого року, щоб хоча б приблизно уявляти, що вас чекає. Це не ваш день. І навіть якщо горда випускниця – ви самі, то пам’ятайте, що це колективне свято, де важливо демонструвати єдність, а не власне его.

 

Перед камерою

Не стійте перед камерою анфас. Ви будете виглядати більш виграшно, якщо розвернетеся до фотографа на 45 градусів, виставите одну ногу вперед, а вагу тіла перенесете на іншу. Також не варто притискати руки до тіла. Така поза зробить вас схожим на солдата. Всупереч суперечкам останніх днів, сидіти в позі «нога на ногу» можна. Однак потрібно пам’ятати, що схрещені ноги повинні бути строго паралельні одна одній і стикатися в районі щиколоток. До слова, цей прийом візуально зробить вас стрункішою і вищою. Будьте обережні з позами, які демонструють зірки на килимових доріжках. Руки в боки або кокетливо відведена нога можуть непогано поєднуватися з образом Анджеліни Джолі, але не завжди «спрацюють» у виконанні тієї, хто за все життя позував фотографам всього декілька раз.

 

Соціальні мережі

Пройшли ті часи, коли Інтернет був торжеством свободи і анархії. Мережа – це такий ж соціальний простір, тому тут діють такі ж правила ввічливості. Поставити «лайк» під фото, де зображені ви, – це нормально за однієї умови: якщо цю фотографію опублікували не ви самі. Якщо в інтернет-публікації хтось робить вам комплімент чи вітає з Днем ​​народження, то спробуйте знайти десять секунд, щоб написати під постом відповідь-коментар з вдячністю. Ви не завжди можете контролювати фотографії своїх друзів, але якщо ви бачите, що не вийшли не зовсім вдало на фото, то не соромтеся чемно (і в особистому листуванні) попросити людину його видалити. І навпаки: ставитеся з розумінням, якщо вашому другу не сподобався ваш пост, і він просить його прибрати. Не використовуйте Emoji в електронних листах, написаних по роботі. І пам’ятайте: невдалі, провокативні фото і коментарі, лайка і радикальні думки – все це може вплинути на ваше життя. Такі «сліди» в Інтернеті стають предметом пильного інтересу різноманітних осіб.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР