УСМІШКА БЕЗ ПРОГАЛИН: міфи та правда про імплантацію зубів

У сучасному світі досі багато кого лякає слово «імплантація»: декотрі люди бояться, що їх обманять чи «підсунуть» неякісний імплант, інші думають, що імплантація – це всього лише дорогі змінні протези. Міфів тут багато, а відрізнити правду від вигадок на форумах в інтернеті виходить не завжди. Що таке імплантація, кому вона потрібна і які нюанси варто враховувати – у цих та інших питаннях сьогодні розберемося разом.

 

Кому потрібна імплантація?

 

Доволі часто трапляються ситуації, коли людина не стежить за здоров’ям ротової порожнини та втрачає зуб. У цьому випадку можуть виникати не лише естетичні, а й фізіологічні проблеми. Зуби можуть починати зміщуватися, тому у майбутньому через це можуть виникати неприємні наслідки. Саме для усунення цих проблем і потрібна імплантація. Якщо говорити простими словами, то імплантація – це відновлення втраченого зуба за допомогою імпланта. Коронка у майбутньому буде закріплюватися саме на ньому.

 

Етапи імплантації

 

Здебільшого імплантація відбувається у кілька етапів. Спершу пацієнт приходить на консультацію, під час якої проводиться ретельна діагностика: виявляють карієс та інші захворювання, проводять огляд ротової порожнини загалом. Після цього складають план, за яким в майбутньому будуть проводити імплантацію. Тривалість цього періоду залежить від стану ротової порожнини пацієнта. Перед імплантацією не лише проводять повну чистку ротової порожнини, але здають і аналіз крові. Після професіонального очищення і пломбування зубів спеціаліст починає процес імплантації – «вживлення» титанового кореня. Сам процес триває недовго – до однієї години.

 

Куди ж вставляють імплант?

 

За розмірами майбутнього штучного кореня в кістковій тканині спочатку формують дірку. Саме так відбувається встановлення імпланта. Шви знімають через сім днів, трохи пізніше відбувається формування десни. Через кілька місяців після зняття зліпку відбувається встановлювання спочатку тимчасових, а потім і постійних коронок. Після фіксації відрізнити коронки від натуральних зубів практично неможливо.

 

Також існує одноетапна імплантація. Основна її відмінність від класичної полягає у тому, що реабілітаційний період, у якому пацієнту доводиться жити без зуба, значно скорочується. У день встановлення імпланта пацієнту встановлюють (якщо у клініці є спеціальне обладнання) прототип майбутнього зуба. А через кілька місяців тимчасові коронки змінюють на постійні.

Страх має великі очі

 

Часто чуємо думку, що імплантація має багато протипоказань. Однак це далеко не так. Абсолютні протипоказання у цьому випадку нічим не відрізняються від аналогічних для будь-якої хірургічної операції: хвороба крові та онкологічні захворювання. Інші індивідуальні особливості розглядають окремо. Щодо віку: імпланти можна встановлювати навіть у 80-літньому віці. Інший страх – це міф про обмеження харчування та зміна способу життя. Але тут боятися абсолютно нічого! У процесі імплантації можна з такою інтенсивністю займатися спортом, а після встановлення коронки – їсти будь-яку їжу.

 

Ціна

 

Найбільший страх у пацієнтів – це можливість натрапити на неякісний імплант за дорогу ціну. Щоб цього не відбулося, варто звертатися у спеціалізовані клініки і не довіряти надто низьким цінам. Лише у спеціалізованих клініках вам можуть надати юридичні гарантії, а цей етап дуже важливий під час будь-яких хірургічних операцій. Не довіряйте оголошенням на кшталт «п’ятсот гривень за імплант». Інакше є шанс стати учасником прислів’я про скупого, який платить двічі. В ціну, зазвичай, входять багато факторів, а саме: виробництво імпланта, кваліфікація хірурга, індивідуальність кожного випадку.

 

Термін «служби»

 

Термін «служби» імпланта насамперед залежить від повного виконання всіх рекомендацій хірурга і дотримання правил гігієни. Також варто пам’ятати, що кваліфікація лікаря та сучасне обладнання клініки визначають те, як довго ви будете безперешкодно насолоджуватися чарівною посмішкою. Не соромтеся уточнювати у спеціаліста про нюанси, які вас хвилюють. Потребуйте від клініки юридичного договору. Тоді ніякі підводні камені імплантації вам точно не будуть здаватися такими моторошними.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР