21 день без вина

Відомо, що один келих вина на день цілком нешкідливий для організму. Однак таке твердження медиків часто слугує приводом для того, щоб вмовити на пляшку іскристого у теплій дружній компанії чи навіть у гордій самоті. Але якщо ви перебільшуєте допустиму норму – переваги, які має цей келих вина, одразу зникають, натомість отримуєте цілковиту шкоду. Насамперед, від токсинів. Щоб відчути різницю, доведеться сказати «ні» навіть краплі алкоголю (цукерки з лікером також не купуємо!) мінімум на 21 день. До слова, результати такої детоксикації справді вражають.

Отож, розпочинаємо амбіційний план відмови на 21 день від червоного, білого, іскристого та всього міцного. Ось, що матимемо у результаті…

 

#1. «Ти просто супермозок!»

Найголовніше досягнення під час відмови від алкоголю – здорове функціонування головного мозку. Навіть ті люди, які п’ють спиртні напої «лише у свята» з роками починають страждати від зменшення кількості сірої речовини порівняно з тими, хто веде тверезий спосіб життя. Ще один побічний ефект – розлади пам’яті та можливість запам’ятовувати нову інформацію. Якщо ви вирішите-таки дати можливість для вина «вистоятися» хоча б упродовж місяця, то помітите що зорова та вербальна пам’ять добряче зміцніли.

 

#2. Запах та харизма

Цю зміну дуже складно помітити: вона працює, найімовірніше, на рівні «хімії», що виникає між людьми. Вчені стверджують, що ті, хто не вживає алкоголь протягом місяця, починають по-інакшому пахнути. Цей природний аромат тіла видається набагато привабливішим для протилежної статі.

 

#3. Серце моє

Усі знають приказку про те, що один келих сухого вина під час вечері дає захисну дію на серцево-судинну систему. Річ у тім, що як тільки перебільшити цю дозу – ви отримаєте зворотний ефект. Відмовившись від алкоголю на 20 днів, ви знижуєте ризик розвитку гіпертонії, інсульту та приступів.

 

#4. Чуттєва особа

Шардоне з креветками, шираз зі стейком, мерло з маслинами… Ідеальні поєднання для гурмана! Але! Як тільки ви відмовитеся від зворушливого акомпанементу на користь безалкогольних напоїв, перед вами відкриється новий прекрасний світ відтінків смаку їжі та ароматів. Наші рецептори від алкоголю мають властивість послаблюватися.

 

#5. Бездоганна шкіра

Вип’ємо за любов? І на щічках з’являється кокетливий рум’янець! Якщо ваша шкіра схильна до сухості (алкоголь затримує воду), чутлива чи пошкоджена (прищі чи навіть зморшки), навіть легкий коктейль лише посилить негативний вплив.

 

#6. Здорові зуби

До заборонених продуктів алкоголь потрапив і через вміст цукру. Коли дієтологи всього світу сказали «ні» солодким продуктам, алкоголь зі своїми прихованими цукрами моментально увійшов до чорного списку. Ще один недолік – спиртні напої знижують продукування слини (звідси сухість у роті), що дуже негативно відображається на яснах і зубній емалі. Отже, відмовляючись від алкоголю, ви ще й зменшуєте ймовірність візитів до стоматолога.

 

Найголовніше досягнення під час відмови від алкоголю – здорове функціонування головного мозку.

 

#7. Бойовий настрій

П’яне щастя не може тривати вічність: алкоголь стимулює нервову систему, відтак ми справді відчуваємо, що настрій підіймається. Насправді, це специфічний ефект на кшталт рожевих окулярів чи димової завіси, яка триває дуже коротку мить, а решту часу – навпаки, погіршує ваш настрій. Рівень серотоніну різко знижується! Якщо відсвяткувати День тверезості келихом мінеральної води, то через місяць нерви стануть міцнішими, життя – гармонійнішим, а посміхатися захочеться ще частіше.

 

#8. Найважливіший аргумент

І, найважливіше, тяжка артилерія – місяць без алкоголю можна порівняти з ненав’язливою та приємною дієтою. Причин декілька. По-перше, більшість коктейлів, окрім підбадьорливих градусів, перевантажені порожніми калоріями, що позбавлені вітамінів та мінералів. По-друге, будь-який алкоголь колосально розбурхує ваш апетит. Якщо вірити американському виданню Nutrition, ви з’їсте на 40% більше. Які можуть бути заборони, якщо йдеться про «магічні бульбашки»?

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР