На заміну. Овочі, які допомагають набрати м’язову масу

Наростити красиві та естетичні м’язи можна за двох умов. Перша: правильні збалансовані тренування. Друга: правильне харчування. Аби в організмі наростала м’язова маса, а тіло підтягувалося рівномірно та естетично, організму потрібні не лише білки, які і є будматеріалом, а й вуглеводи, котрі забезпечують нас енергією.

 

Не варто доводити вегетаріанцям, що вони ніколи не зможуть наростити м’язову масу через нестачу білка для вибудовування та підтримки підтягнутого тіла. Дозу протеїну можна отримати з бобів, овочів, насіння, горіхів. В 2014 році науковці проаналізували 47 фруктів та овочів на щільність поживних речовин.

 

Крес-салат

Згідно з дослідженнями 2014 року, крессалат має найбільшу щільність поживних речовин серед 47 «піддослідних» фруктів і овочів. У двох чашках трав’янистої рослини міститься два грами білка і всього 8 калорій. Крес-салат є відмінним інгредієнтом для смузі і салату (до того ж, він багатий на кальцій і залізо).

 

Бадилля буряка

Багато з нас добре знайомі з буряком, а ось з бадиллям нам стикатися не доводилося, а, тим не менш, ця частина овоча є більш корисною для нашого організму. Бадилля буряка дуже корисне для нарощування м’язів. «Прочистити» організм можна самим буряком, а «прокачати» бадиллям. Універсальний продукт. В одному горняті міститься два грами білка, а ще фолієва кислота, яка знижає ризик серцевосудинних захворювань, деменції та хвороби Альцгеймера.

 

Брюсельська капуста

Особливої уваги заслуговують листкові овочі. Зокрема, спортсмени запасаються брюсельською капустою. В одному горняті брюсельської капусти міститься три грами білка і достатньо клітковини для відчуття ситості на цілий день. Чудо-овоч навіть має в собі речовини, які запобігають утворенню ракових пухлин. Також брюсельська капуста є чудовим антиоксидантом. Вона очищує кров від токсинів та зайвих шлаків.

 

Солодка картопля

Приємний смак у поєднанні з поживними речовинами та вітамінами? Легко! Вживайте солодку картоплю. Висока концентрація волокон рятує від відчуття втоми під час тренування. А ще в солодкій картоплі багато бета-каротину, цей пігмент синтезується у вітамін А, який регулює безліч процесів нашого організму. Також картопля – це ситний овоч , який надовго втамує голод.

 

Болгарський перець

Болгарський перець – маст-хев холодильника шанувальників правильного харчування. Червоний, жовтий, зелений, оранжевий. Колір перчини не впливає на її властивості. В одній перчині міститься два грами білка. Ще один відмінний бонус – в цій рослині з сімейства Пасльонових є вітамін С, який надає підтримку нашому імунітету.

 

Гриби

Один грам білків припадає і на порцію грибів. Здається, небагато, проте із грибів можна приготувати чимало страв, у яких буде мало калорій. Гриби багаті на вітамін D, який також бере участь в зміцненні м’язів. Антиоксиданти, які також є в стравах із грибів позитивно впливають на імунну систему і нормальну роботу серця.

 

Кале

Листовий овоч має два грами протеїну на одну порцію (100 гр), як і більшість учасників цього списку. Капуста кале відома своїм високим рівнем вітаміну К (жиророзчинний вітамін, який грає важливу роль в процесі будови міцних кісток). А ще з цього овоча можна приготувати безліч смачних та корисних страв: від чіпсів до салатів.

 

Висока концентрація волокон рятує від відчуття втоми під час тренування.

 

Рекордсмен за кількістю білка – спаржа. В ній є також і цинк, який бере участь в процесі росту м’язової маси. Всі ми знаємо, що вегани беруть білок із бобових, тому в раціоні людей, що відмовилися від м’яса завжди домінують бобові: горох, сочевиця, квасоля, соя. Для того, щоб урізноманітнити страви, можна приготувати хумус, а позитивно на організм впливають також пророщені зерна тієї ж, наприклад, сочевиці. Здоровим перекусом, багатим на білки є горіхи. Горіховий мікс – найпопулярніший продукт на полицях в магазинах здорового харчування. А якщо любите солоденьке, то на десерт можна поїсти ананас. Так, в ньому немає білка, але саме ананас допомагає його засвоїти.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР