Екстремальні втрати. Все про небезпечні дієти

Іноді, у гонитві за ідеальною фігурою, люди забувають про головне – здоров’я. Сьогодні існують безліч дієт, які є досить ефективними і навіть корисними, але, не дивлячись на це, є і такі, які негативно впливають на здоров’я нашого організму. Про небезпечні дієти та їхні наслідки розповідаємо далі.

 

Солодка

Так, така дієта існує і вона є досить популярною на просторах інтернету. Побутує думка, що себе можна привести у форму, якщо протягом семи днів їсти тільки солодке: шоколад, цукерки, тістечка і тд. разом із величезною кількістю чорної кави. Щоправда добова норма не повинна перевищувати 100 г. улюблених солодощів. Здається, що це ідеальна дієта. Але чи готовий наш організм до такого стресу? Будь-які солодощі дійсно чудово втамовують голод (не дарма нам в дитинстві говорили, щоб ми не їли солодке перед їжею). Різкі перепади кількості глюкози в біохімічному складі крові негативно впливають на організм людини. У кращому випадку ви відчуєте сильну печію, в гіршому – вас чекають головні болі, знесилення і розлад в роботі травлення. Як це б дивно не звучало, але втратити вагу з такою дієтою можливо, щоправда із нею ви втратите і свою дієздатність. Також ви нанесете шкоду вашим зубам, а саме емалі. Для людей із підвищеною чутливістю такий спосіб харчування стане просто нестерпним.

 

Протеїнова

Всім відомо, що зайва вага утворюється через надмірну кількість вуглеводів у нашому організмі. Відповідно, для того щоб схуднути, ми різноманітними способами намагаємось зменшити, а іноді і взагалі виключити із свого ра-ціону, продукти, які місять вуглеводи. Протеїнова дієта – це жорстке обмеження у вживанні овочів, фруктів та інших продуктів, які потрібні для здорового функціонування шлунку та кишечника. В щоденному раціонні здебільшого залишається тільки риба та м’ясо. Виникає питання: в чому ж тоді проблема? Надлишок білку дає сильне навантаження на нирки, що може призвести до формування піску та поліпів. Головна проблема полягає в тому, що при неприродній трансформації білка в вуглеводи в середині нашого організму виділяється ще декілька продуктів розпаду – токсинів. Через це люди, які дотримуються такої дієти, відчувають слабкість, головний біль, колір їхнього обличчя стає нездорового сірого кольору, порушується процес метаболізму. До того ж, у жінок, які довгий час дотримувались протеїнової дієти, підвищується ризик розвитку безпліддя.

 

Питна дієта

Суть цієї дієти полягає у споживані виключно рідких продуктів. Це можуть бути супи, коктейлі, фреші і тд. Все було б добре, якби не ризик розвитку виразок, гастриту та порушення метаболізму. Шлунок дорослої людини не пристосований до перетравлення перемелених продуктів. Саме цілі шматочки їжі і клітковина сприяють виділенню ферментів, а під час жування виділяється слина і запускаються внутрішні процеси травлення. Таким чином, дотримуючись питної дієти, організм зазнає чималого стресу, адже їжа надходить, але фактично не перетравлюється і не засвоюється. По-перше, дотримуючись такої дієти, вам не уникнути серйозної травми слизової оболонки шлунку, а по-друге, через загальний стрес організму, який буде викликаний неправильною роботою шлунку, ви ризикуєте набрати в два рази більше ваги, ніж втратити.

 

Монодієта

Тут назва говорить сама за себе. Протягом певного часу людина повинна вживати тільки один продукт. Наприклад, тиждень вам доведеться їсти тільки гречку або пити кефір. Звісно, якщо влаштувати собі розвантажувальний день і добу харчуватись виключно яблуками, то ніякої шкоди організму ви нанесете, навпаки, ви тільки поліпшите роботу травної системи. Розвантажувальні дні ─ це цілком допустима норма, але не варто забувати, що монодієта триває більше доби, а за цей час ваш організм зазнає чималих змін, а ці зміни іноді можуть бути катастрофічними. Під час будь-якої монодієти у вас є всі шанси отримати проблеми, які негативно вплинуть на ваше травлення. Так, наприклад, під час цитрусових дієт фруктовими кислотами пошкоджуються стінки шлунку і кишечника, що провокує розвиток гастриту або коліту. Харчування тільки кавуном може привести до набряків і порушень в роботі нирок. Вживання кефіру в великих кількостях не покращить ваше здоров’я, адже надлишок кислоти призводить до крововиливів у стінках кишечника і втрати гемоглобіну, що в свою чергу призводить до анемії і зниження опірності імунітету.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР