Гра аристократів. Все, що варто знати про гольф

Як почати, який потрібен одяг, чи необхідна власна ключка та де переглянути матчі? Це найперші питання тих, хто мріє почати заняття гольфом.

 

За останні роки гольф набув популярності і став справжнім видовищем. Поля для гольфу перестають бути лише для фільмів про багатіїв, а професійні гравці мають експресивний стиль та переосмислюють традиційний дрес-код. Популярності набуває і жіночий гольф, хоча раніше поняття «гольфистка» не існувало взагалі.

Вважається, що гольф-турніри – це забава аристократів, багато хто думав, що гольф-турніри – це просто мода. Проте, запрошенню на гольф є сенс порадіти, адже це насамперед спорт та цікава розвага. Гольф – це доволі медитативний спорт, але просто уявіть, що необхідно пішки пройти 18 лунок з обладнанням з кількох ключок, а ще необхідно зберігати спокій під час кожного удару по м’ячику. На поле можна вийти, лише отримавши спеціальний документ про успішне завершення навчання та проходження інструктажу. На полі для гольфу можна зустріти спортсменів та спортсменок різного віку. Починати грати у гольф, кажуть фахівці, ніколи не пізно, починати можна і в 6 років, і значно пізніше. Важливо не просто навчатися, а спостерігати за майстрами в цій справі, щоб надихнутися грою.

 

Гольф-турніри діляться на любительські та професійні. Любительські турніри більше нагадують світські прийоми, вечірку друзів з розважальною програмою, куди приходять не лише за тим, щоб пограти у гольф, а й поспілкуватися. Проте, навчитися професійно грати у гольф тут скоріше від усього не вдасться. Краще надати перевагу покупці квитка на серйозні змагання. Справжні змагання з гольфу можна побачити на турнірі топ-50 гравців світового рейтингу. Топ-5 виділити в сучасному рейтингу досить важко, проте в цьому спорті будь-хто виділить 14-разового переможця турнірів «Мейджор» Тайгера Вудса. Серйозний турнір зазвичай триває 4 дні, за цей час фаворити постійно змінюються, а сюрпризів, каверз чи переворотів таблиці трапляється не менше, аніж на Чемпіонаті світу з футболу. Відіграє роль і везіння, тому потрапити лише на гру іменитих гольфистів насправді немає сенсу. Найкраще вибирати гру «Мейджор», тут і так заявлені кращі з кращих.

 

Абонемент на «Мейджор» можна придбати як на всі чотири дні, так і на один і з них. Новачки зазвичай приходять подивитися одразу на фінал гри, коли на полі залишаються найкращі. Квитки купувати треба просто на вході, там кожен отримує і схему-карту гольф-поля. На ній позначено, де розташовані лунки. За цими даними вибирайте найзручніше місце. Можна ходити від лунки до лунки, або ж обрати найцікавішу та навіть сісти там. Ідеальний варіант для новачка ─ прийти на гру в супроводі завзятого гольфиста, який прокоментує і розкладе по поличках все, що відбувається на полі. Пояснювати, розмовляти і шуміти можна коли завгодно, тільки не під час удару! Гольф вимагає від спортсмена максимальної концентрації, і етикет наказує глядачам під час замаху ключкою дотримуватися повної тиші і взагалі вести себе тихіше води, нижче трави. Про всяк випадок разом з групою ходить спеціальна людина, яка, коли гольфіст готується до удару, піднімає табличку з написом Quiet і картинкою фотоапарата з перекресленим спалахом.

 

Починати грати у гольф, кажуть фахівці, ніколи не пізно…

 

На час перегляду слід відвести чотири-п’ять годин – саме стільки триває класична гра на 18 лунок. Тим, хто ніколи раніше не тримав у руках ключку, може швидко набриднути це заняття. На цей випадок зазвичай передбачені різні інтерактивні розваги – наприклад, організовуються мінітурніри для гостей. До речі, перед великими турнірами є додатковий день «Pro Am», коли любителям гольфу надається шанс зіграти зі знаменитими гравцями ─ тими, хто буде брати участь в турнірі. Зрозуміло, в число вибраних дуже складно пробитися і коштує це задоволення чималих грошей.

 

На відміну від гравців, для глядачів гольфтурніру дрес-код формально не передбачений. Однак всі традиційно приходять в сорочках поло, шортах, спідницях і кросівках. Про взуття на підборах краще відразу забути не тільки тому, що це вважається поганим тоном. Потрібно розуміти, що під час гри іноді потрібно перетинати грін ─ майданчик навколо лунки ─ і каблуки зіпсують дорогий газон. Дівчат в такому взутті на гольф-поле просто не пустять.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР