Скандал! Історія скандалів Каннського кінофестивалю

По свою омріяну пальмову гілку на Festival de Cannes їдуть режисери та актори з усього світу. Тож інтелектуальне та поважне середовище вважається чудовим місцем для привернення уваги до важливих проблем суспільства або ж шанс звернути увагу на себе. Дискусії завжди породжують скандали, тому далі про них.

 

Каннський фестиваль – захід з особливим дрес-кодом та серйозним контролем, але режисери намагаються всіляко вийти за рамки. Ще в 1957 Френк Корачі вирішив наблизити гостей вечірки до природи. Випити келих ігристого за обговоренням фільму «Навколо світу за 80 днів» зібрався весь бомонд. А от режисер подбав про атмосферу: привіз до зали справжніх тигрів. Тварини ж злякалися спалахів та нетипового середовища і проявили себе як справжні хижаки. Усім присутнім довелося втікати, «поки не з’їли» в прямому сенсі слів.

Акторка фільму «Вбивче літо» намагалася монетизувати свою зовнішність, адже здобула шалену популярність. В 1983 році Ізабель Аджані заявила, що забороняє себе знімати тим, хто за світлини не платить. Акторка уклала кілька контрактів з окремими фотографами, а на червоній доріжці закривала обличчя від інших сумочкою. Ніхто й не намагався таки здобути прихильність Ізабель. Фотографи демонстративно склали камери на підлогу та відвернулися від героїні скандалу. Ізабель Аджані звинуватили в неповазі та зірковій хворобі.

 

Жан-Люк Годар, французький режисер, поласував тортом під час презентації фільму «Детектив». Кондитерський виріб прилетів в обличчя француза просто з залу. Виявилося, незадоволений глядач так продемонстрував свою образу, бо не зрозумів задуму стрічки. Жан-Люк не засмутився, а навіть поділився враженнями про смак торта: йому він смакував.

«Янгол пролетів та смикнув бретельку» з плеча Софі Марсо в 2005 році. Тоді оголені груди акторки прикрасили перші шпальти газет, а сама Софі розповідала, що насправді дуже скромна. Знімки ж потрапили навіть до школи, де навчався її син. Проте вже в 2015 акторка знову одягла світлу сукню, щоправда з вирізом в нижній частині. Тоді «янгол» продемонстрував спідню білизну знаменитості.

Дрес-код кінофестивалю в Каннах ніби спеціально, заради скандалів, не говорить нічого про декольте та розрізи. А от підбори – обов’язкові, їх підбирають до сукні всі, хто має змогу ступити на червону доріжку. Тож зірку фільму «Диявол носить Prada» Емілі Блант не впустили на показ фільму «Керол» з Кейт Бланшетт. Вона обрала до вишуканої сукні прості сандалі. Охороні такий підхід до образу для фестивалю здався неприпустимим. А от пізніше виявилося, що про взуття в дрес-коді нічого не сказано. Тьєррі Фремо, організатору фестивалю, довелося вибачатися.

 

Квентін Тарантіно теж показав свою свободу дій та думок і прийшов на червону доріжку в майці та джинсах. На сцену по «пальмову гілку» його так не впустили. Тарантіно перевдягнувся, аби забрати нагороду за «Кримінальне чтиво», проте зіткнувся з образами із залу. Невгамовній глядачці Квентін актор впевнено показав середній палець.

 

Усім присутнім довелося втікати, «поки не з’їли» в прямому сенсі слів.

 

Не всі скандали так легко сприйняти з гумором. Історії, які набувають розголосу в Каннах, легко перетворюються на світові. В 2013 році фільм «Молода і прекрасна» Франсуа Озона побачив світ. З фільмом все прекрасно, головна героїня просто вирішила побути проституткою від нудьги. А от автор заявив журналістам, що про таке мріє кожна жінка. Світова спільнота одразу ж засудила такі сексистські висловлювання.

А справжній секс-скандал спіткав продюсера Харві Вайнштейна, який, за звинуваченнями багатьох жінок, роками схиляв до інтиму зірок Голівуду. В Каннах і його увагою не обійшли. Акторку Азію Ардженто злощасний продюсер зґвалтував у 1997 просто в Каннах, а промову про це вона виголосила на останньому фестивалі в травні, коли такі ж історії оголошували зірки різних стрічок та поколінь.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР