HAVE A PROBLEM? – проблеми в подорожах

Плануючи відпуску, потрібно заздалегідь підготувати себе до проблем, які можуть виникнути. Втрачені документи та багаж, проблеми з мовою, місцеві традиції тощо – це тільки невеличкий перелік перешкод на шляху до ідеальної подорожі. Ми склали для вас список найпоширеніших неприємностей, які трапляються під час відпочинку за кордоном, та порад, які допоможуть вам їх вирішити.

 

Втрата документів

Документи можна втратити і в рідній країні, але за законом підлості це обов’язково станеться в найнеочікуваніший момент, наприклад, в подорожі. Без паспорта ви не зможете полетіти і навіть виїхати на поїзді чи автобусі назад додому, а якщо захочете переночувати в готелі, то тільки відважний господар прийме вас до себе. Як вирішити проблему: ще перед подорожжю радимо зробити копію паспорта, щоб в разі втрати документів ви змогли підтвердити свою особу. Зверніться до посольства, де вам допоможуть відновити документи, наявність копій прискорить цей процес.

 

Культура інших країн

Неправильний одяг, зайві жести або неправильна поведінка в храмах може призвести до найнесподіваніших наслідків. Ставтеся до культури і традицій іншої країни з повагою, інакше вам можуть загрожувати не тільки косі погляди від місцевих жителів, а й дещо гірше, наприклад, бійка, словесна перепалка або штраф. Як вирішити проблему: перш ніж поїхати в іншу країну, ознайомтеся з її культурними особливостями. Східні країни вимагають відповідний одяг, а деякі музеї чи пам’ятки культури – особливу поведінку.

 

Перенесення або скасування рейсу

Погодьтеся, процес купівлі квитка, а тим більше моніторингу цін, гідний принаймні оплесків всіх мандрівників. Хвилювання починається тоді, коли довгоочікуваний рейс скасовують або затримують. Багато людей через незнання своїх прав втрачають великі суми грошей і спізнюються на рейси. Одне — коли ви летите у відпустку (хоча це теж не дуже приємно) і можете дозволити собі нікуди не поспішати, а інше – коли спізнюєтеся на робочу зустріч за кордоном. Як вирішити проблему: злість і сварки з працівниками аеропорту в разі скасування або затримки рейсу не допоможуть. Підходити до вирішення проблеми варто зі свіжою головою і з допомогою професіоналів. Наприклад, звернутися в спеціалізовані сервіси. Один з них – AirHelp. Він аналізує дані стосовно вашого рейсу і перевіряє, можете ви отримати компенсацію чи ні.

 

Овербукінг

Овербукінг – це надбронювання. Таке відбувається, коли надто багато пасажирів купують квитки на рейс, але полетіти зможуть не всі через нестачу місць під час посадки у літак. Так перевізники перестраховуються, а страждають в результаті ні в чому невинні пасажири. Як вирішити проблему: варто приїхати в аеропорт заздалегідь, щоб зареєструватися і без паніки очікувати свій рейс. Якщо ви все-таки спізнилися, то є ризик не полетіти вчасно. Тоді можна вимагати компенсацію або переліт іншим рейсом – ви маєте повне на це право.

 

Мовний бар’єр

У багатьох країнах, навіть європейських, англійську мову можна почути не так вже й часто. Арабські країни, азіатські, Індія, Шрі-Ланка, Італія і навіть Іспанія – це лише малий перелік місць, де знання англійської вам не допоможе. Як вирішити проблему: вивчити нову мову перед подорожжю ви навряд чи зможете, навіть якщо володієте безліччю талантів, тому заздалегідь дізнайтеся, чи розуміють англійську в країні, в яку ви прямуєте. Якщо ні, то вихід із ситуації один: використовувати онлайн-перекладач і мову жестів.

 

Втрата багажу

Не всі рейси передбачають наявність багажу у пасажирів, тому іноді мандрівники можуть взяти з собою тільки ручну поклажу. Втім, це навіть на краще, тому що в такому разі вам не загрожує втрата валізи. Але навіть якщо з вами це трапилось і всі пляжні наряди невідомо куди зникли, є спосіб їх повернути. Як вирішити проблему: зверніться в службу розшуку багажу в аеропорту. Вам доведеться заповнити кілька документів, зберегти квиток і митну декларацію, а потім чекати результатів. Якщо багаж безслідно пропав, звертайтеся за допомогою до AirHelp. Компанія допоможе з поверненням багажу або компенсацією за його втрату, але є кілька важливих нюансів. Якщо чемодан був загублений, потрібно надати чеки на речі, які в ньому знаходилися.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР