INSTAMOMS

Хто такі Insta-мами і навіщо вони це роблять?

 

 

Красиві фото малюків, щасливі обличчя за сімейним столом та мільйони підписників – де тут постановка, а де реальне життя?

Коли гортаєш фото молодих та цікавих матусь в Instagram, здається, що материнство – це мед, а народжувати та виховувати дітей – не така вже і складна справа. На таких світлинах – нереально успішні мами і такі ж нереальні діти, які посміхаються за обіднім столом чи граються в пісочниці. Досконало підібрані фільтри та майстерне редагування фото роблять свою справу. А якщо ще й підпис буде милий, тоді взагалі хоч бери і собі дитинку народжуй. І найголовніше – ніяких тобі брудних пелюшок та дитячого плачу, адже все це залишається за кадром. Спробуємо розібратися, що ж знаходиться за таємною завісою привабливого материнства?

 

Дитина як інструмент

Багато матусь так захоплюються фотографуванням власних малюків, що інколи забувають, що дитина – це жива істота. Коли кількість підписників починає збільшуватися, то гріх відмовитися від можливості заробити на своєму малюкові.
Однак намагання здобути все більше підписників можна виправдати не тільки корисливими мотивами. Як правило, це справжнісіньке честолюбство. Щойно з’явилися соціальні мережі, матусі розпочали конкуренцію між собою на новому рівні. І якщо раніше їх крутість визначалася тим, хто більше скаже «А мій вміє…», то тепер індикатором того, чи хороша ти мама, постає популярність профілю в Instagram.

У статті «Зустріч з Insta-мамою, чи Етап мами для соціальних медіа» у виданні The New York Times Джинджер Кларк, психолог та професор Університету Південної Каліфорнії, порівнює бажання батьків «завоювати» популярність в Instagram за допомоги свого чада з театральним ефектом: «Звісно ж, мило одягати і фотографувати своїх дітей не завжди погано, але коли один із батьків робить це надто часто та надто наполегливо, не запитуючи дитину, хоче вона цього чи ні, то малюк може подумати, що його сприймають як ляльку і ставляться до нього несерйозно». Крім того, експерт наголошує на тому, що усі ці переодягання та позування на камеру – лише гра й пустощі, аж ніяк не «робота», – додає психолог.

 

Малюк як додаток

Материнство для багатьох стало мейнстрімом, коли одна жінка вихопила дитину з рук в іншої зі словами: «Ой, який милий, а можна я його приміряю, а ви скажете, чи пасує він мені?» Деякі дівчата намагаються за допомоги дітей, як би цинічно це не звучало, доповнити свій образ. Крім того, багато Insta-матусь на просторах українського інтернету стають для деяких підписників абсолютним прикладом для наслідування. Наприклад, коли йдеться про здоров’я чи виховання власних дітей, вони просять поради у 20-літніх Insta-мам. Але хіба яскраві фото у соціальних мережах означають, що такі матусі – експерти у всіх питаннях?

 

Малюк як особистість

Невже ніхто з «зіркових» мам не ставив собі запитання: «Чи сподобається моїй дитині у зрілому віці, що вона з перших своїх днів стала «надбанням» суспільства?» У таких малюків, по суті, не залишається іншого вибору. Їх ніхто не запитує. А коли він виросте і буде переглядати все це, що відчуватиме? Адже це його тіло, його дитяча безпосередність, його емоції, присвячені лише близьким. Пригадайте себе у дитинстві: нам не подобалося, коли батьки показували комусь дитячі фото, не запитуючи нашого дозволу.

До слова, деякі жінки уже розпочали демонструвати «протест» проти такої цензури, яка визнає винятково приємні й привабливі сторони материнства. Нещодавно одна новоспечена мама Аманда Бекон з Північної Кароліни (США) опублікувала світлину, де вона одягнена у величезний «підгузник для мам». Так жінка хотіла розвіяти міф про красу післяродового періоду та показати справжню реальність.

У материнстві багато прекрасного, ніхто не сперечається, але дивлячись на такі милі фотографії іноді здається, що ми живемо в якомусь бутафорному світі, де всі намагаються прикрасити реальність. А так хотілося б чогось справжнього…

 

У материнстві багато прекрасного.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР