Концентрація вражень. 10 озер, які ви маєте побачити

В світі існує безліч місць, які варто відвідати та побачити. Моря, океани, старовині міста, пам’ятки архітектури та дива природи. Щодо останніх, ми підготували список озер, які варто побачити кожному.

 

Лагуна-Колорадо

На південному заході Болівії поблизу Чилі розташоване відоме на весь світ озеро Лагуна-Колорадо. Його особливість в тому, що вода має рожево-коричневий колір, а ця краса се-ред високих та довгих гір. Такий колір дають по-роди, що містяться у воді, а також водорості та-кого кольору. Тут проживають фламінго Джем-са. Дістатися до унікального озера можна з міс-течка Оруро, яке зовсім неподалік.

 

Накуру

У пік сезону на озері Накуру збирається немислима кількість фламінго і пеліканів: пер-ших – до 1,5 мільйона особин, а других – близь-ко 500 000! Через велику кількість птахів часом навіть складно побачити колір води: вся її по-верхня буквально потопає в біло-рожевому пір’ї. Заради цього однозначно варто вирушити до Кенії, де і знаходиться Національний парк Наку-ру загальною площею в 188 км. Крім птахів, до речі, тут можна зустріти і рідкісних звірів – чорних носорогів, леопардів і левів.

 

Печерні озера Юкатана

У Мексиці є ціла мережа печерних озер, які ховаються під землею, і світло проникає туди лише через отвори в скелях або землі. Саме то-му природна пам’ятка користується таким успі-хом у туристів: до того ж найсміливіші мандрів-ники можуть навіть скупатися тут – температура води коливається від 18 до 22 градусів.

 

Озеро Нгакоро

У Новій Зеландії є не тільки безкраї рівнини і круті гори, але також і озера рідкісної краси. Наприклад, озеро Нгакоро (що в перекладі оз-начає «дідусь») в різні пори року забарвлюється в усі відтінки зеленого, від смарагдового до оливкового. Все це відбувається через зміну кон-центрації в воді окису заліза і сірки.

 

Озеро Хіллер

На острові Мідл-Айленд, що належить Австралії, посеред евкаліптового лісу розкину-лося озеро Хіллер, примітне своїм рожевим ко-льором – таке забарвлення йому надають водо-рості Дуналіелла солоноводна. Колір води не змінюється навіть тоді, коли ви набираєте її в ок-рему пляшку, що особливо заворожує туристів. До слова про туристів: водного сполучення з ос-тровом немає, так що єдиним способом діс-татися до унікального озера є політ на повітря-ному транспорті.

 

Морейн

Незалежно який у вас настрій, вам варто негайно відправитися в Канаду, в знамениту До-лину піків, що складається з цілого ряду гір. Тут, на висоті майже 2000 метрів, знаходиться озеро Морейн, яке підживлюється від танення льодови-ків і свого максимального наповнення досягає в червні. У цей місяць через заломлення світла у воді відбиваються гори, озеро забарвлюється у всі відтінки синього кольору. У інші місяці озеро не менш красиве, особливо вночі, коли на його плесі відображається місяць.

 

Озеро Галі Ратті

Озеро Галі Ратті розташоване в Пакистані, і якщо ви до нього все-таки доберетеся, то ску-патися в ньому не вийде – воно створено вик-лючно для візуальної насолоди: справа в тому, що в нього стікає вода від танучих льодовиків (як і у випадку з канадським озером), і теплою її не назвеш. До того ж озеро розташоване на висоті 3700 метрів, так що врахуйте, що підйом буде не з легких. Втім, краса – природна в тому числі – вимагає жертв.

 

Озера долини Цзючжайгоу

У Національному парку Цзючжайгоу, роз-ташованому в Китаї, можна побачити більше 140 видів птахів, а також великих панд і золотис-тих кирпатих мавп. Однак справжньою перли-ною, вірніше, перлинами цього місця є озера з кришталево чистою водою, оточені рідкісними видами дерев. Восени їх листя, приймаючи на-сичено-червоне і жовте забарвлення, відбиває-ться у воді і привертає буквально мільйони ту-ристів: щороку національний парк відвідують близько 2 млн чоловік.

 

Озеро Меліссані

На східному узбережжі грецького остро-ва Кефалонія є ще одне карстове озеро – Ме-ліссані. Воно виникло за різними оцінками по-над 20 000 років тому в результаті обвалення зво-ду печери. Саме озеро знаходиться на глибині двадцяти метрів. Цікаво, що стародавні греки також знали про існування цього озера і влаш-товували тут урочистості на честь німф і бога Пана, про що свідчать місцеві археологічні зна-хідки.

 

Келімуту

Келімуту – це назва вулкану, в кратері яко-го розташовані три озера з чарівним кольором води. Ці озера мають забарвлення від блакитно-го до майже чорного. Кожне з них має свою назву: озеро старих, озеро хлопчиків та озеро дівчаток. Висота цього вулкану сягає 1600 мет-рів. Дістатися туди найпростіше літаком до ост-рова Флоренс, який є частиною Індонезії.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР