Межі реальності. 4 фотохудожника, яких варто знати

Фотомистецтво – це поєднання фотографії, перформансу, художнього бачення та унікальних вмінь справжніх ілюзіоністів, які допомагають стерти межі реальності та перенести нас у нові виміри. Розповідаємо про чотирьох унікальних фотохудожників, які мають нетиповий погляд на мистецтво фотографії.

 

Ерік Йоханссон (Erik Johansson)

Ерік Йоханссон – молодий, але вже досить відомий шведський фотограф. З ранніх років він безперестанку малював, надихаючись роботами великих художників-сюрреалістів: Рене Магрітта, Сальвадора Далі та графікою Мауріца Ешера, доки не отримав фотокамеру і не освоїв графічну обробку зображень. Найвпізнаваніші його фотографії – це постановочні сюрреалістичні пейзажі. Кожна його робота складається з фрагментів безлічі кадрів, ретельно оброблених і професійно поєднаних в графічному редакторі. Поєднуючи в кадрі реально існуючі об’єкти, він прагне до максимальної реалістичності зображення, через що його фантазійні світи здаються справжніми. «Ніхто не може сказати, що це виглядає нереалістично, якщо я дійсно зняв все це на камеру», – говорить художник. Весь процес створення роботи у Еріка ділиться на три стадії. Спочатку фотограф створює малюнок, опрацьовуючи безліч ідей і фіксуючи їх на папері. Потім автор шукає і фотографує реальні «декорації» – тобто предмети і архітектурні споруди, які допоможуть втілити його задум. Фінальна частина роботи – це поєднання відзнятих кадрів в графічних редакторах.

 

Габріель Ісак (Gabriel Isak)

Габріель Ісак народився в 1990 році в Хускварні, Швеція. У 2016 році він отримав ступінь бакалавра образотворчих мистецтв в області фотографії в Університеті мистецтв в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Першу персональну виставка Ісак провів в The Cannery Gallery в Каліфорнії, а багато його робіт стали частиною експозицій в інших галереях – наприклад, в музеях сучасного мистецтва Стокгольма (Швеція) і Сіднея (Австралія). Фотографії Габріеля Ісака запрошують глядачів в світ сюрреалізму і меланхолії, головними героями якого стають самотні фігури, що символізують наші власні несвідомі стани. За словами автора, він шукає натхнення в людській психології і мріях, а також нерідко звертається до власного досвіду, намагаючись передати його через образи (кілька років Ісак страждав від депресії). Роботи Ісака схожі на відображення медитації, яка заспокоює хаос життя, перетворюючись в подорож по глибинах нашого несвідомого. «Фотографія дозволяє мені досліджувати людську душу за допомогою різних візуальних метафор і передавати свої ідеї, використовуючи різні символи і декорації», – говорить він.

 

Х’ю Кретчмер (Hugh Kretschmer)

Х’ю Кретчмер народився в Лос-Анджелесі в родині художників. Він відкрив для себе фотографію в 13 років під керівництвом свого батька, який був інженером фототехніки в авіабудівельній компанії McDonnell Douglas під час розробки нової американської космічної програми. Кретчмер з відзнакою закінчив художній коледж в 1984 році, а через 5 років організував свою власну компанію, яка займалася створенням фотографій і колажів для науково-популярних статей в журналах і рекламних проектах. З переїздом в Нью-Йорк стиль його роботи сильно змінився. Оригінальність фотографій Кретчмера була високо оцінена професіоналами фотоіндустрії. Його роботи з’являлися на сторінках таких популярних видань, як Vanity Fair, GQ, New York Times Magazine, Time, Newsweek, Oprah і Fortune. Паралельно з цим він брав участь у створенні рекламних кампаній для Penn & Teller, Huggies, Old Spice, Toyota, Honda і Compaq. Сьогодні він живе в Лос-Анджелесі і викладає фотографію в Каліфорнійському університеті і Лос-Анджелеському центрі фотографії (LACP). Х’ю каже про свої роботи так: «Мої фотографії описують химерними, цікавими, творчими, незвичайними і, навіть, трохи моторошними. Деякі з них були натхненні незліченними мріями про те, яким могло б бути життя, якби… У той час інші є коментарями до стану людини і складаються під впливом тих активів і пасивів, які ми всі відчуваємо як людські істоти. І все це приправлено відтінком примхи і іронії».

 

Логан Зілмер (Logan Zillmer)

Американець Логан Зіллмер – концептуальний фотограф, який почав створювати сюрреалістичні композиції заради експерименту. Все почалося в 2013 році, коли він відчув, що йому потрібно додати в своє життя щось нове і цікаве, розбавивши рутину робочих буднів. Логан вирішив почати 365-денний проект: він пообіцяв собі створювати по одному знімку в день. Цей проект не тільки допоміг йому розвинути свій власний підхід до фотографії, але і сприяв його становленню як унікального художника. У своїй роботі Зілмер користується своїм художнім чуттям, а також професійними методами, яким навчився самостійно. Під час проекту фотограф так сильно захопився творчістю, що вирішив залишити свою попередню роботу і повністю присвятити себе фотографії. Але це виявилося не так просто, як Логан собі спочатку уявляв. Незважаючи на всі фінансові труднощі, з якими зазвичай стикаються початківці фотографи, Логан мав намір рости в своїй творчості і домогтися того, щоб його роботи виставляли не тільки на батьківщині, але і по всьому світу, що і сталося.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР