Оригінальний підхід. Книгарні, які стали туристичними місцями

Бібліотеки та книгарні сьогодні часто пустують. Технологічний прогрес витіснив потребу в книгах та замінив його на гаджети та електроні версії паперових томів. Сьогодні в бібліотеці можна радше зустріти студента, який шукає книгу двадцятилітньої давності, ніж звичайну людину, яка прийшла відкрити для себе нового автора. Знову ж таки – тепер все на екранах смартфонів. Але, не дивлячись на це, в світі є такі книгарні, у які водять екскурсії. Побувавши там, ви таки точно захочете прикупити книг і навіть сісти там і почитати на місці.

 

1. Livraria Lello e Irmao, Порту, Португалія

Цей книжковий магазин був відкритий ще в 1869 році і з тих пір неодноразово потрапляв до списків найбільш примітних культурних місць в Португалії. Також він встиг «засвітитися» і в кіно. В інтер’єрі магазину знімали кілька епізодів з саги про Гаррі Поттера. Вітражний дах, різьблені дерев’яні полиці і рідкісної краси сходи – все це приваблює в магазин натовпи туристів. Його власник, до слова, втомившись від роззяв, ввів плату в кілька євро за відвідування книжкового магазину.

 

2. Zhongshuge Bookstore, Ханчжоу, Китай

Якщо вже щось будувати, то так, щоб це справляло враження. Очевидно, цим принципом керуються сучасні китайські архітектори. Книжковий магазин в Ханчжоу, загальною площею в 1000 квадратних метрів, вражає не тільки масштабом, але і інтер’єром: кожен зал тут виконаний в певній стилістиці. Є абсолютно білий зал, є зал, який має вигляд космічного корабля, і так далі. Навіть якщо ви не знаєте китайської мови, сюди варто заглянути за враженнями, які вам гарантовані.

 

3. Selexyz Dominicanen Maastricht, Маастрихт, Нідерланди

В Європі собори раз у раз знаходять нове життя, яке не має ніякого відношення до релігії. Ось і в Нідерландах собор, побудований ще в вісімнадцятому столітті, перетворився в розкішний книжковий магазин. Незвичайний підхід до пам’ятки привертає щорічно тисячі туристів. Тут можна і готикою насолодитися, і останні книжкові новинки придбати. Цей храм-магазин є ідеальним прикладом того, як можна привернути увагу туристів і, одночасно, зберегти історичну пам’ятку. Було б добре й нам такий прийом взяти до уваги.

 

4. Daunt Books Marylebone, Лондон, Великобританія

Найвідоміший і найдорожчий книжковий магазин Лондона розташований в будівлі епохи короля Едуарда VII. Тут скляна стеля, а на полицях можна знайти як раритетні видання, так і свіжі бестселери. Стриманість в магазині проявляється у всьому: в дизайнерських меблях і вишуканій обробці інтер’єру. Як то кажуть, цей заклад тільки для справжніх леді та джентльменів з характером аристократів.

 

5. The Last Bookstore, Лос-Анджелес, США

Магазин, відомий тепер на весь світ, відкрився в Лос-Анджелесі в 2005 році. Складно навіть уявити, яких зусиль коштувала його поява: цей магазин цікавий, перш за все, своїми незліченними інсталяціями. Книги тут зависли в повітрі разом з друкарськими машинками і чашками, а книжкові шафи більше схожі на арт-об’єкти. Не дивлячись на те, що ця книгарня більше схожа на музей сучасного мистецтва, тут можна все чіпати, придбати книги і навіть деякі експонати.

 

6. Carturesti Carusel, Бухарест, Румунія

Якщо ви ще не були в Бухаресті, тепер є хороший привід туди з’їздити: в розкішному будинку, в столиці Румунії, недавно відкрився шестиповерховий книжковий магазин. Ідеально відреставрована будівля з гвинтовими сходами і 10 000 книг стала однією з головних культурних об’єктів міста, тут проходять світські заходи, концерти і лекції з мистецтва.

 

7. Librería Acqua Alta, Венеція, Італія

Попередні магазини в нашому списку вражають своїми масштабами, а книжковий магазин в Венеції не може похвалитися цією перевагою, проте, це не робить його гіршим. Магазин привертає увагу тим, що тут зібрано багато рідкісних книг, яких більше ніде не знайти, а крім того сам інтер’єр викликає інтерес: видання складені в будь-які відповідні «ємності» – в ванни, великі каструлі і навіть в гондоли. А ще в магазині мешкає кілька чарівних котів. Справжній світ «Аліси в задзеркаллі».

 

8. El Ateneo Grand Splendid, Буенос-Айрес, Аргентина

Красиво жити не заборониш: в 2000 році в столиці Аргентини один з найбільш примітних будинків міста був перетворений з театру в книжковий магазин. Сама будівля була зведена ще в дев’ятнадцятому столітті, а в 1920 році в ньому стали давати спектаклі. Тепер же на балконах і у партері розміщуються полиці з незліченною кількістю книг. Ще один незвичний приклад того, як з звичного місця можна зробити щось неймовірне, не тративши на це мільярдів!

 

9. Munro’s Books, Вікторія, Канада

У цьому магазині треба побувати кожному шанувальнику гарної літератури. І це не тільки тому, що він розташований в будівлі початку XX століття, а від вибору книг тут просто розбігаються очі, але ще й тому, що цей книжковий відкрила знаменита канадська письменниця Еліс Манро. Майбутній лауреат Нобелівської премії з літератури, вона ризикнула всім, і заснувала магазин в 1960-х роках. Історичне місце, інакше і не скажеш.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР