Перший клас. Потяги, які красивіші за готелі

Існують вишукані потяги преміум-класу з обслуговуванням на рівні мішленівських закладів. Ви завжди уявляли подорож у вагоні, як щось довге та ненайприємніше? Дарма. Виявляється, є такі маршрути, де потяги – додаткова туристична принада і вийти з купе вам точно не захочеться. Розповідаємо про 6 локомотивів, в яких поїздка перетворюється у вишукану подорож.

 

BELMOND ANDEAN EXPLORER. Околиці Перу

З 1999 року найбільш люксовий американський потяг виконував рейси по долинах і пустелях Австралії. Потім вагони з кришталевими люстрами, роялями і посудом переправили на інший край планети. Інтер’єр в головному поїзді Перу виконаний в стилі ар-нуво, а з тераси останнього вагона відкривається вид, який вам точно ніколи не забути. Є декілька маршрутів, які можна обрати, коли купуєте квиток на цей потяг. На маршруті «Восьмиденна перуанська пригода» (4465$) ви побачите Мачу-Пікчу, озеро Тітікака, а ніч проведете в готелі Belmond.

 

ORIENT EXPRESS. З Лондона, Парижу, Венеції, Верони

Так-так, це легендарний потяг з фільму «Вбивство в Східному експресі». Спершу він курсував між Парижем і Стамбулом і… нікого там не вбивали. Агата Крісті вигадливо прописала сюжет, проте – це лиш політ авторської фантазії. Для екранізації «Вбивства в Східному експресі» використовували реальні інтер’єри поїзда. Якщо кіно вам мало, купуйте тур на сайті Belmond. Доступні маршрути з Лондона, Парижа, Венеції і Верони. В дорозі не забудьте відвідати три старовинних вагони-ресторани. У різний час цим поїздом подорожували президент Шарль де Голль, Франц Йосип, Єлизавета II та інші високоповажні персони.

 

SEVEN STARS. Острів Кюсю

Це третій за величиною острів Японії, подорожувати ним у потязі треба чотири дні. Дизайн «Семи зірок» зроблений за мотивами «Східного експресу», щоправда сюди додали чимало суто азійських деталей: ширми-екрани, жалюзі з рисового паперу, дерев’яні меблі та порцеляну. Сімдесятирічний дизайнер Ейдзі Мітука впевнений, що поїзд легко замінить найдорожчий готель: «У номерах пейзаж за вікном ніколи не змінюється. А тут ви кожен раз бачите щось нове».

 

У номерах пейзаж за вікном ніколи не змінюється. а тут ви кожен раз бачите щось нове.

 

THE PRESIDENTIAL TRAIN. Порту і долина Дору

Це гастрономічний маршрут, розрахований на 9 годин. Дорогою через красиві краєвиди вам запропонують скуштувати чотири різних страви від лауреатів «Мішлену». Фірмовою стравою тут вважають голубине філе під соусом з лісових грибів. А в пообідню пору експрес зупиняється біля садиби Quinta do Vesuvio для дегустації авторських вин. З 1890 року «Президентським поїздом» користувалися королі Португалії, і тільки в 2010 році доступ у вагони отримав і простий народ – за символічні 500 євро.

 

SHIKI-SHIMA. Північ острова Хонсю, Хоккайдо

Потяг в стилі Porsche, Ferrari і Maserati? Так, справді якісь співзвучні з цими марками автомобілів деталі можна помітити й в потязі, бо значну частину розробки провів Кієюку Окуяма, який працював з цими марками. Проте потяг більше тяжіє до органічності в пейзажах. Любитель природи покрив підлоги зеленим плюшем, що імітує траву, а стіни деяких вагонів зробив прозорими. За їжу тут відповідає перший японський володар зірки «Мішлен» Кацухіро Накамура: він розробив спеціальне меню для кожного напрямку.

 

THE BLUE TRAIN. Преторія-Кейптаун

В кінці XIX століття британська влада виявила в Південній Африці безліч родовищ алмазів та золота і затіяла війну з бурськими племенами. Вона закінчилася перемогою колонізаторів, які захопили найбільший регіон на континенті. Подорож з Преторії в Кейптаун пролягає через всі головні пам’ятки алмазної лихоманки і триває 27 годин. На зупинці в Кімберлі вам запропонують відвідати найбільший алмазний кар’єр у світі і випити хересу. Не відмовляйтеся ні від першого, ні від другого.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР