Тільки вперед. Три ідеї для подорожі автомобілем

Ніщо не зрівняється з духом пригод, який ви відчуваєте подорожуючи з друзями та рідними на автомобілі. Тоді чому б не перетворити звичайну відпустку у пригоду, яка запам’ятається на все життя. Маршрути з історією: саме такі 3 напрямки ми підібрали для ідеальної road-trip, які точно сподобаються кожному.

 

Маршрут №1.

Дзеркальні фіорди, гірські озера і Атлантична дорога над океаном.

Розкішний варіант для тих, кому природа важливіша за урбаністичні міста. Маршрут з Бергена в Тронхейм включає все, що ви хотіли знати про Норвегію: дзеркальні фіорди, гірські озера, водоспади, мости над океаном і льодовики.

Варто відвідати:

Язик троля. Страхітливий на вигляд кам’яний виступ на горі Ск’єґґедаль, який височить над дзеркальним озером на висоті 350 метрів. Після того, як ви припаркуєте машину, до місця призначення залишиться близько 4 кілометрів пішого шляху, але краєвиди варті того, щоб прокинутись якомога раніше та зустріти схід сонця з висоти пташиного польоту.
Атлантична дорога. Вузьке двосмугове шосе, яке газета The Guardian назвала найкращою туристичною дорогою світу, проходить через кілька великих островів, які з’єднують між собою 8 мостів. З кожного з них водіям відкриваються приголомшливі види на фіорди, гори і океан. Для мандрівників зробили чотири панорамні оглядові майданчики з парковками для машин.

Сходи тролів. Звивисту дорогу Тролльстіген в XIX столітті спроектував інженер Нільс Ховденак. Відкривав «Сходи тролів» король Хокон VII, який і дав їй таку назву. Дорога стрімко йде вгору по гірському схилу одинадцятьма дуже крутими петлями із приголомшливими пейзажами.

Долина водоспадів Хьюседален. Парковка знаходиться у першого потужного потоку, а далі доведеться йти пішки: по стежці з суницею і лохиною, уздовж ще трьох водоспадів, з яких висота найвищого становить 180 метрів.

 

Маршрут №2.

Середньовічні вілли на півночі Італії за мотивами фільму «Називай мене своїм іменем».

Північна Італія ніколи не була привабливим регіоном для подорожей та відпочинку, але після прем’єри фільму «Називай мене своїм іменем» приплив туристів помітно збільшився.

Варто відвідати:

Крема. Більшість картин і локацій, які ми бачимо у фільмі, знімали в годині їзди від Мілана (звідти і варто розпочинати маршрут). Подивитись на віллу 17 ст., де Еліо з батьками проводять літо, прокататися на велосипеді уздовж вулиць, які оточені середньовічною архітектурою та відвідати побудований в 1340 році собор.

Пандіно. Зробити 15-кілометровий гак варто хоча б тому, що саме тут, на площі біля меморіалу Першої світової війни, Еліо наважився розповісти Оліверу про свої почуття.

Озеро Гарда. На південному березі озера Гарда знаходиться Сірміоне – містечко, куди батько Еліо приїжджає на археологічні розкопки. Чудове, атмосферне місто, яка наскрізь пронизане духом старої доброї Італії.

Бергамо. Закінчити подорож в Бергамо варто з двох причин. Перша: з місцевого аеропорту Оріо-аль-Серіо літає лоукостер на більшість напрямків світу. Друга: саме в цих місцях головні герої фільму провели свій останній день. А також неподалік розташований трьохсотметровий водоспад Серіо: він вважається найвищим в Італії і другим за висотою в Європі.

 

…залишиться близько 4 кілометрів пішого шляху, але варті того, щоб прокинутись якомога раніше та зустріти схід сонця з висоти пташиного польоту.

 

Маршрут №3.

Винна дорога Німеччини з фестивалями і середньовічними замками.

Винна дорога, яка простягується по землі Райнланд-Пфальц, тягнеться на 80 кілометрів: шлях по ній може зайняти від одного до семи днів. Починати подорож найкраще з Франкфурта-на-Майні: звідси до початку винної дороги близько 100 кілометрів. Кращий час для поїздки – осінь: потоки туристів зменшуються, а в місцевих селах починаються фестивалі вина і врожаю.

Варто відвідати:

Бад-Дюркхайм. Центральне місце дороги: тут знаходилася гігантська бочка, яка вміщує в себе майже два мільйони літрів рідини. Вона вже давно не виконує свою функцію, тому сьогодні в ній відкрили винний ресторан. Восени в місті проходить Wurstmarkt, найбільший винний фестиваль в світі: в цьому році він відбудеться з 7 по 11 і з 14 по 17 вересня.

Замок Хамбах. Місто Нойштадт – це місце, яке знамените не вином, а символом німецької демократії: в 1832 році у замку пройшла політична демонстрація, в якій взяли участь близько 30 тисяч німців, які вимагали об’єднання країни і конституційних свобод.

Виноградник Rhodter Rosengarten. Найстаріший (і досі родючий) виноградник в світі. Якщо вірити власникам, то там знаходиться 400-річний виноград, який ріс ще до Тридцятилітньої війни.

Дайдесхайм. Варто зробити зупинку заради мішленівського Schwarzer Hahn і музею вина. Плануючи маршрут, майте на увазі, що в останню неділю серпня винна дорога закривається і доступна тільки для велосипедистів і пішоходів.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР