Жінки&кішки: 6 фактів про жінок і кішок

Жінки люблять кішок, кішки люблять жінок – історія взаємної любові існує впродовж тисячоліть, але відомо про ці взаємини, на жаль, зовсім небагато. Space Magazine розповість про найбільш неочікувані факти з життя кішок та жінок.

 

Кішки обирають жінок

Попри непростий характер кішок, жінки завжди були з ними у хороших стосунках. Як би не поводилася кішка, жінка завжди відноситься до її примх лояльніше, аніж чоловік. І кішки відповідають їй взаємністю. Одна з причин таких взаємних стосунків – жінка набагато більше за чоловіка схильна до тактильного контакту. А це повністю відповідає потребам домашніх кішок. Окрім того, кішок і жінок об’єднує любов до тепла і комфорту. І, нарешті, у жінок набагато мелодійніший голос, аніж у протилежної статі.

 

Кішку в дім запросила жінка

Всі пам’ятають казку Редьярда Кіплінга «Кішка, яка гуляла сама по собі». Якщо вірити письменнику, першу кішку в будинок запросила саме жінка. Причиною такої дружби з дикою твариною став банальний страх до мишей. Відомо, що мешканці древніх поселень тримали в будинках кішок для боротьби з гризунами. Під час розкопок у Цюаньхуцунь китайські вчені знайшли скелет кішки, за яким вони вияснили, що кішка харчувалася не лише м’ясом, але і рослинною їжею. Цей факт свідчить про те, що люди підкормлювали кішок. І цілком ймовірно, що займалася цим саме жінка.

 

Богиня Баст – улюблена кішка єгиптян

Кішки у древньому Єгипті вважалися істотами божественними, їм поклонялися, продавали та купували за великі гроші, а головне – з ними в єгипетській міфології асоціювалася велика кількість богів, зокрема і бог Ра (його називали Великим Котом), однак найголовнішою кішкою вважали богиню Баст, яка відповідала за любов і домашнє вогнище. Зовсім не дивно, що її зображували у вигляді кішки, адже, як відомо, пухнаста тваринка – уособлення домашнього затишку.

 

У середньовіччі недолюблювали жінок і кішок

На відміну від Древнього Єгипту, в середньовічній Європі кішок недолюблювали так само, як і жінок. Вважали, що краса і граційність – це зовсім не дар природи, а диявольська ознака. Церква оголосила справжню війну проти відьом і диявола у подобі кішки. Кішкам приписували надприродні сили, можливість перевтілень, демонізм та участь у диявольському шабаші. Кішки повністю розділили долю з нещасними жінками: їх також били камінням, вішали, четвертували. Так, у Парижі кішок привселюдно спалювали на Гревській площі.

 

Кішка як жіночий аксесуар

У 17-18 столітті, коли епідемія ненависті до кішок зникла, хвостатих спіткала інша біда: вони стали салонним аксесуаром і улюбленою жіночою іграшкою. Ні одна жінка не з’являлася на світському рауті без граційної красуні-кішки. Представниць сімейства котячих леліяли, годували делікатесами, перетворюючи колишніх хижаків в аморфних і відгодованих істот. Навіть після смерті кішкам не було спокою: порох улюбленців аристократи зберігали у вишуканих урнах, а їхні портрети замовляли у вельможних художників.

 

Жінки і кішки в історії мистецтва

Зображення жінки в оточенні пухнастих красунь вперше з’явилися ще у древні часи. Кілька років тому на території сучасної Туреччини археологи знайшли статуетки, які зображають жінок, які граються з кішками. Леонардо да Вінчі створив картину «Мадонна з кішкою», що було дуже сміливим вчинком у ті часи. Ренуар на своїх полотнах підкреслював у кішках жіноче начало, зображаючи їх поруч із дівчатами у характерному для своєї творчості романтичному антуражі. Грін на гравюрі «Абат відьом» показав кішку, яка читає книгу поруч з відьмами.

 

Чому ж зв’язок жінки з кішкою такий міцний? Кажуть, жінка бачить у тварині недосяжний для себе ідеал. Кішка для жінки – втілення мрій про красу, незалежність і свободу. А ще вона може у потрібний момент зіграти роль антистресу для своєї господині, тому жінка багато чого їй пробачає.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР