«Чемпіонками стають найвитриваліші», – головні тренерки СК «СПОРТ ЕСТЕТ»

Мистецтво зі смаком спорту. Художня гімнастика формує поставу, музичний смак, почуття ритму, координацію рухів і вестибулярний апарат. У дівчаток тренуються м’язи, розвивається дихальна і серцево-судинна система, опорно-руховий апарат. Вони проходять школу витривалості й дисципліни, вчаться орієнтуватися в просторі, стають більш вправними та витонченими. Цей вид спорту тренує не тільки тіло, а й мозок.

Продовжуємо дізнаватися більше про художню гімнастику від головної тренерки спортивного клубу «СПОРТ ЕСТЕТ» Анни Войнаровської та команди тренерок (Семак Марія, Патракова Діана, Долгіх Сабіна).

Раніше ми спілкувались із головною тренеркою спортивного клубу «СПОРТ ЕСТЕТ» Анною Войнаровською про історію клубу, перемоги та мотивацію.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ РОЗПОДІЛ ТА СКІЛЬКИ ТРИВАЮТЬ ТРЕНУВАННЯ ДЛЯ РІЗНИХ ГРУП?

«У нашому клубі є розподіл діток на групи залежно від віку та здібностей. Найменші дівчатка займаються в молодшій групі протягом року, де тренування проходять три рази на тиждень по годині або 2 рази в тиждень по півтори години. На цих тренуваннях дітки знайомляться з гімнастикою в ігровій формі, виконують базові вправи: шпагат, жабка, міст, перекид. Також знайомляться з предметами: скакалкою, обручем та м’ячем. Головне завдання на цей рік – закохати дітей в художню гімнастику.

Дівчатка, які позаймались перший рік, переходять або в групу професійної підготовки або в групу другого року навчання залежно від мети, з якою відвідують тренування.

Молодша професійна група тренується чотири рази на тиждень по 3-4 години. Знайомляться з предметами, зокрема з булавою та стрічкою, відвідують уроки хореографії.

Середня та старша група займаються також 4 рази на тиждень по 4 години. За бажанням відвідують додаткові індивідуальні тренування. Займаються з усіма предметами, відточують свою майстерність і відпрацьовують вправи під музику».

 

ЯК ЗАКОХАТИ ДІТЕЙ В ХУДОЖНЮ ГІМНАСТИКУ?

«Любов до гімнастики з’являється з часом, після перших вдалих виступів, перших нагород, першої досягнутої мети. Адже щоб гарно виходили елементи, потрібно розтягуватись, працювати над гнучкістю, а це не завжди легко і приємно. Батьки, своєю чергою, можуть прищеплювати цю любов до спорту самостійно, заохочувати дрібничками і мотивувати власним прикладом».

РАНІШЕ ВИ ЗГАДУВАЛИ ПРО КОМАНДНУ РОБОТУ «БАТЬКИ-ДИТИНА-ТРЕНЕР». ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ БАТЬКАМ ТА ЯК НАЛАШТОВУВАТИ ДИТИНУ, ЩОБ КОМАНДНА РОБОТА ПРИНОСИЛА УСПІШНІ РЕЗУЛЬТАТИ?

«Передусім вірити та підтримувати свою дитину. Довіряти тренеру і дотримуватися усіх його порад і мамі, і дитині. Потрібно, щоб думка дорослих була авторитетною і спільною, заохочувати дитину з двох сторін, пояснювати, для чого вона це робить. Кожну поразку сприймати гідно, контролювати емоції, робити висновки та продовжувати працювати».

ЩО РОБИТИ, КОЛИ БАТЬКИ ХОЧУТЬ ЗАКРИТИ СВОЇ ДИТЯЧІ МРІЇ ТА ЗМУШУЮТЬ ДИТИНУ ЗАЙМАТИСЬ ХУДОЖНЬОЮ ГІМНАСТИКОЮ, А ВОНА ЦЬОГО НЕ ХОЧЕ?

«Спробуємо все-таки закохати дитину у художню гімнастику. В нашому клубі тренери стараються знайти індивідуальний підхід до кожної дитини, зважаючи на особливості її характеру та темпераменту.

Не всі діти стануть чемпіонками, але даремно час на тренування точно не мине. Художня гімнастика дарує витривалість, кмітливість, самостійність, гарну фігуру, багато емоції та вражень».

ЧИ ІСНУЮТЬ ВИМОГИ ДО ФІГУРИ/ПАРАМЕТРІВ ГІМНАСТОК? ЯК МОЖНА ЗАЙМАТИСЬ ГІМНАСТИКОЮ, ЯКЩО ТВОЯ ВАГА ТА ПАРАМЕТРИ ДАЛЕКІ ВІД ІДЕАЛЬНИХ?

«Зазвичай гімнастки це високі, стрункі дівчата з довгими руками й ногами. Ці дітки мають гарний вигляд на килимі, але це не головне. Не всі видатні та талановиті гімнастки такі. Вони дивують глядачів своєю майстерністю, не маючи довгих ніг.

Якщо є велике бажання займатись, а фігура не ідеальна, то це не проблема. В нашому клубі немає обмежень щодо зовнішнього вигляду, ми займаємось з усіма охочими».

РОЗКАЖІТЬ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ХОРЕОГРАФІЮ, ЯКУ ВІДВІДУЮТЬ ВАШІ ВИХОВАНКИ. ЯКА РОЛЬ ТА ВПЛИВ ЦИХ ЗАНЯТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ?

«Хореографія – важлива складова художньої гімнастики. Тому обов’язково один-два рази на тиждень дівчата відвідують уроки хореографії. Саме під час цих занять діти торкаються до мистецтва танцю, вчаться передавати образи через рухи, міміку, поставу, показують різні почуття та емоції. Дівчатка вчаться тягнути руки та ноги, працювати на м’язах. І завдяки хореографії ми отримуємо витончені та впевнені рухи під час виступу на килимі».

ЯКИМИ РИСАМИ ПОВИННА ВОЛОДІТИ СПРАВЖНЯ ЧЕМПІОНКА?

«Справжня чемпіонка повинна багато працювати. Лише працьовитістю та наполегливістю можна досягти високих вершин. Художня гімнастика – складний вид спорту, адже потрібно мати посилену гнучкість і розтяжку, координацію, вміти працювати з предметами, бути артистичною і все це поєднувати в одному виступі, який триває одну хвилину тридцять секунд. Тому чемпіонками стають найвитриваліші».

INSTAGRAM: @sport_estet_rg

@anjyta_voynarovska

FACEBOOK: Sport Estet

Тел.: +38 (050) 161 60 65.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як стають чемпіонками: Єлизавета Левкович та Софія Гонтар про найбільші досягнення, бажання все покинути та кумирів сучасності

СК «СПОРТ ЕСТЕТ» – це виховання сильного характеру та дисципліни», – головна тренерка Анна Войнаровська про історію клубу, перемоги та мотивацію

Спортивний догляд: як готувати шкіру до тренувань

Спорт під час критичних днів: за і проти

Спорт з температурою: про тренування під час застуди від луцького тренера

Що таке харчова гігієна та навіщо вона нам

Булімія, анорексія та переїдання: найпоширеніші розлади харчової поведінки

Як правильно вимовляти назви спортивних брендів?

 

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
photo 37 copy
Frame 280
200211111111111111
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy
job_13762-kopyya-copy-copy