Банани, лайми та маракуя: усе про бананову ферму поблизу Львова

Літо, тривалістю 365 днів у році, екзотичні фрукти та тропічні рослини – усе на заході нашої України, у селі Липники Львівської області. Тут функціонує справжня бананова ферма, на якій можна побачити і кавові, і лаймові, і мандаринові дерева. Які фрукти тут вирощують, які деревця можна придбати та як потрапити на екоекскурсію – читайте у матеріалі.

ЯК ПОТРАПИТИ НА БАНАНОВУ ФЕРМУ?

Екзотична територія з такими ж екзотичними фруктами розташувалася лише за 10 км від міста Львів. Власник екоферми Андрій Труш разом із дружиною Надією щодня приймають охочих, проводять екскурсії та відповідають на дзвінки зацікавлених. На фермі сім’я вирощує понад 30 видів рослин упродовж трьох років. Запрошуємо вас поринути у тропічний рай серед лимонів, гранатів, лаймів, маракуї, помело, кумквата, папаї та, звісно, бананів.

Перші саджанці сім’я привезла з Київщини, а потім почали замовляти з Америки. Усі плоди вони продають, адже вони мають попит серед покупців дизайнерів для інкрустації інтер’єрів. А під час карантину замовляють і для приватних осель через їхню унікальну функцію – вони очищують повітря. Бананові дерева вбивають до 95% носоглоткових бактерій, а також борються навіть із золотистим стафілококом. На другому місці за популярністю – кавове деревце. Це особлива гордість екоферми, оскільки їх можна придбати за оптимальною ціною та вирощувати в себе на підвіконні. Так сім’я Трушів доводить, що екзотичні плоди можна вирощувати не лише за кордоном, а й в Україні. До слова, існує помилкове твердження: люди вважають, що на фермі вирощують власне фрукти. Насправді тут орієнтація на саджанці, а фрукти – такий собі побічний ефект. Завдання ферми – виростити саджанці, які дадуть плоди згодом.

ПРО ПРОЦЕС ВИРОЩУВАННЯ

Всі рослинки сім’я вирощує у спеціальних теплицях – вегетаціях, що створили за нідерландською технологією. У приміщенні цілий рік тепло, а саме це сприяє умовам для вирощування. Перед входом у теплицю стоять котли, які нагрівають майже 2 тонни води, що перекачують помпи. Вегетацій працює за принципом сонячної батареї. Всередині теплицю притіняють плівкою, яка забирає 80% ультрафіолету. А сам вегетацій має складний механізм роботи: особливо взимку він потребує неабиякого клімат-контролю. Рослинки живляться перегноєм та органічною сумішшю з-за кордону. Придбати деревця можна просто під час екскурсії. Власник угіддя стверджує, що саджанець банана адекватно росте в кімнатних умовах упродовж року чи двох. Для саджанців використовують багато органіки, відсоток якої становить 99, 9. Її додають у ґрунт. А якщо бананові деревця правильно підливати, додаючи до них певні мінеральні добавки, то він чудово ростиме. Наприклад, вартість двометрового бананового дерева – 5 000 грн, менші саджанці вартують дешевше – від 100 грн. Також на фермі проводять екскурсії. Можна відвідати й так звані нічні екскурсії, втім все потребує попереднього запису. До слова, взимку завітати до ферми просто необхідно, адже це найкраща пора, щоб побачити цвітіння бананів.

ЕКОЕКСКУРСІЇ

Під час оглядин рослин є можливість познайомитися і з процесом догляду за садом. Для вирощування таких дерев та кущів недостатньо лише тепла і вологості, потрібен ще й спеціальний ґрунт. Якщо під час прогулянок екофермою вам захочеться придбати одну з таких рослинок, то такі консультації вам точно знадобляться. А ще тут розповідають про те, як правильно підливати унікальні деревця, скільки сонячного тепла вони потребують, а також поділяться таємницями екзотичного садоводства. Загалом така екскурсія триває до однієї години, а вартує 100 грн з особи (у цю вартість входить дегустація продукції на 50 грн, а також є можливість обрати продукцію на суму 50 грн та взяти її з собою). Відвідати ферму можна будь-який зручний час. Але – дату та годину приїзду на екоферму потрібно заздалегідь погодити з менеджером. Відвідувачі зможуть потрапити у  тропіки, продегустувати фруктові смаколики та придбати саджанці. Екскурсії можуть проводити польською, англійською, французькою мовами.

Якщо ще не запланували вікенд і якщо типовий Львів вам починає набридати, то вирушайте за емоціями на бананові угіддя. Дегустації екзотики та круті світлини гарантовано! Домовитися про відвідини можна за телефоном або на сайті. Екскурсії здійснюють на початку кожної години. Наприклад, о 10:00 чи об 11:00 для того, аби менеджери могли спланувати роботу, сформувавши невеличкі екскурсійні групки.

З фруктів на екофермі власники також створюють унікальні напої. Це і лимончелло, і крафтові лікери з натуральних складників: спирт подвійної ректифікації, банани, молоко та тростиновий цукор. Завдяки молочно-тростиновим ноткам лікер володіє ніжними смаковими властивостями. Хіба можна мріяти про більш ідеальний сувенір із ферми, аніж такі смачні напої?

Цікавий факт про рецептуру лимончелло: один лимон із господарства замінює кілограм звичайних. Адже цедра лимонів-гігантів з угіддя Андрія Труша — по-справжньому екзотична та ароматна.

banana-plant.business.site

Адреса: Львівська область, село Липники, вул. Дачний Кооператив.

Тел.: +38 (068) 220 61 23.

 

INSTAGRAM: @andriy_sadivnyk

FACEBOOK: Андрій Труш

Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”10691, 11720, 8238″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 14045, 12520″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Frame 280
200211111111111111
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy
job_13762-kopyya-copy-copy
gunia2043-copy-copy