Лучанка, яка підкорила Європу: історія спортсменки Яни Беломоіної

Протягом своєї професіональної кар’єри Яна Беломоіна змогла виграти медалі майже на всіх великих міжнародних турнірах: дівчина отримала нагороди на юніорських та дорослих чемпіонатах світу та Європи з крос-кантрі. А у 2017 році українка вперше стала чемпіонкою Європи з крос-кантрі серед дорослих.

Space mag розповідає про дівчину з Луцька, яка підкорила Європу.

Вид спорту

З дитинства я спробувала себе у всіх дисциплінах велосипедного спорту. Результат та, можливо, сама доля залишила мене саме тут, де я дійсно змогла реалізовувати себе як спортсменка та особистість. А взагалі я люблю індивідуальні види спорту, де кожна людина може показати те, на що вона готова. А маунтенбайк подобається через те, що цей вид спорту показує всебічний розвиток людини: фізичну підготовку, технічні навички, наскільки людина координована і смілива, наскільки швидко людина може приймати рішення в різних ситуаціях. Уже 16 років я живу цим з дня у день. Понад половину свого життя я віддала велоспорту. За ці роки досягнень було багато.

Дитинство та мрії про… перукарство

Як я пам’ятаю, в дитинстві я хотіла бути перукарем, точно не професійним спортсменом. Але з часом почали з’являтися нові інтереси, а саме інтерес до спорту. Велоспортом я почала займатись з 11 років. Просто покататися на велосипеді було найбільшим бажанням в дитячому віці. Але мої перші тренери з мого рідного Луцька, Ковальов Віктор Сергійович та Матвійчук-Жолнач Валентина Віталіївна, доклали максимальних зусиль, щоб я закохалась в цей спорт. Завдяки моїй роботі, роботі тренерів та величезному бажанні я стало тією, ким я є.

Про мотивацію

Є  багато висловів, що мене захоплюють та мотивують, проте я не можу виділити один із них. Завжди вірю в те, що наполеглива праця та терпіння рано чи пізно дадуть свої результати. Відчувши смак перемоги одного разу, ти стаєш одержимим цим відчуттям. Ти готовий на все, щоб знову й знову підійматися на п’єдестал, відчуваючи кайф від перемоги. Це і є однією з моїх головних мотивацій.

«Олімпійське золото – моя мрія, мета, до якої я йду та заради якої працюю з дня у день!»

Як що не спорт, то що?

Чесно кажучи, ніколи не задумувалась над цим питанням, тому, мабуть, не бачу себе в чомусь іншому. Велоспорт став для мене частиною мого життя, тому з дня у день я на всі 100% живу цим. І не бачу сенсу задумуватися над тим «А що, якби..?»

Яка ви у повсякденні? Чим займаєтесь окрім крос-кантрі?

Сезон змагань у мене довгий та дуже щільний, тому на ще щось (якесь хобі) часу не вистачає. Вільний час намагаюся проводити з рідними та друзями, а коли на самоті, то читаю або готую. Це я дуже люблю, тому часто відпочинок у мене – біля кухонної плити.

Що порекомендуєте нашим читачам?

Друзі, вірте в себе, будьте собою, ставте мету і йдіть до неї. Ніколи не сумнівайтесь! Ніколи! А впевнено і цілеспрямовано йдіть до прямуйте до мрії. Тільки спробувавши і ризикнувши, можна знайти себе!

INSTAGRAM:  yanabelomoina

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР